Dodaj do ulubionych

Wroclaw - rezonans magnetyczny - prywatnie - gdzie

19.08.14, 21:12
Gdzie we Wroclawiu najlepiej zrobic prywatnie rezonans magnetyczny? Jestem gotow zaplacic byle by urzadzenie bylo dobre, nowoczesne i samo badanie zostalo dobrze wykonane.

Mozecie polecic jakies miejsce? Ewentualnie w gre wchodzi jeszcze Krakow, Poznan lub Gdansk bo czesto bywam w tych miastach.
Edytor zaawansowany
  • 19.08.14, 21:26
    I jeszcze jedno - jaki aparat jest lepszy - generujacy wyzsze czy nizsze pole magnetyczne? np. widze na stronach www info, ze jakas firma ma aparat z 0.2 T a inna az 1.5 T

z jednej strony wyzsze pole magnetyczne sugeruje, ze badanie jest dokladniejsze (wieksza moc), z drugiej moze wrecz przeciwnie bo oznacza, ze detektor jest slaby i wymaga zastosowania wiekszej mocy

stad chcialbym zapytac kogos kto sie zna?
  • 21.08.14, 01:07
    7facecik napisał:

> I jeszcze jedno - jaki aparat jest lepszy - generujacy wyzsze czy nizsze pole m
    > agnetyczne? np. widze na stronach www info, ze jakas firma ma aparat z 0.2 T a
    > inna az 1.5 T

Tylko 1,5 T, ew. 3 T. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto na badanie na urządzeniu poniżej 1,5 T, niezależnie od rodzaju badania.

> z jednej strony wyzsze pole magnetyczne sugeruje, ze badanie jest dokladniejsz
    > e (wieksza moc),

Tak, ale nie o moc tu chodzi, tylko o natężenie pola.

> z drugiej moze wrecz przeciwnie bo oznacza, ze detektor jest s
    > laby i wymaga zastosowania wiekszej mocy

Większe natężenie pola nie jest stosowane z powodu słabego detektora, lecz głównie dla lepszej rozdzielczości.
    Odsyłam choćby tu:
    pl.wikipedia.org/wiki/Obrazowanie_metod%C4%85_rezonansu_magnetycznego
    > stad chcialbym zapytac kogos kto sie zna?
  • 21.08.14, 01:16
    7facecik napisał:

> Gdzie we Wroclawiu najlepiej zrobic prywatnie rezonans magnetyczny? Jestem goto
    > w zaplacic byle by urzadzenie bylo dobre, nowoczesne i samo badanie zostalo dob
    > rze wykonane.

To zależy. Po pierwsze od tego, czego to ma być badanie, np. stopy, pupy, czy głowy? Po drugie od tego, do czego to badanie ci jest potrzebne, czy chodzi o to, żeby urządzenie było dobre, nowoczesne i samo badanie zostało dobrze wykonane, czy chodzi o to, żeby ono było prawidłowo zinterpretowane.

> Mozecie polecic jakies miejsce? Ewentualnie w gre wchodzi jeszcze Krakow, Pozna
    > n lub Gdansk bo czesto bywam w tych miastach.

• 21.08.14, 21:52
    jamy brzusznej

zależy mi oczywiście na obydwu rzeczach , by było dobrze wykonane i dobrze zinterpretowane
  • 22.08.14, 16:42
    7facecik napisał:

> jamy brzusznej

A z jakiego powodu? Co ma wyjaśnić to badanie i po co ma być robione? Od tego zależy, w którym miejscu badanie najlepiej zrobić.

> zależy mi oczywiście na obydwu rzeczach , by było dobrze wykonane i dobrze zint
    > erpretowane

Interpretacja jest najważniejsza. Najlepiej wykonane badanie bez właściwej interpretacji jest bezużyteczne. Ta interpretacja zależy częściowo od jakości sprzętu i sposobu wykonania badania, ale tylko częściowo.
  • 22.08.14, 18:53
    Mam bole w boku od wielu lat. Dotychczasowe badania nie potrafily jednoznacznie ustalic co w ogole jest ich przyczyna. Uznalem, ze czas na rezonans i nie ma sie co juz dluzej z tym bawic.
  • 25.08.14, 23:32
    7facecik napisał:

> Mam bole w boku od wielu lat.
    > Dotychczasowe badania nie potrafily jednoznacznie
    > ustalic co w ogole jest ich przyczyna. Uznalem, ze czas na rezonans i nie ma s
    > ie co juz dluzej z tym bawic.

Ok. To w takim razie prawdopodobnie obojętnie gdzie i obojętnie na jakim sprzęcie. Wybierz najtańsze miejsce.
    Swoją drogą - boli w lewym czy prawym boku? Po zjedzeniu czegoś, czy bez związku z jedzeniem? Bardziej rano czy wieczorem? Bardziej w czasie ruchu, czy przeciwnie, ból się zmniejsza przy ruchu? Czy ból gdzieś promieniuje? Czy zostało wykonane badanie tomografii komputerowej?
  • 29.08.14, 19:28
    Prawy, nasila sie w ciagu dnia (ciezko powiedziec czy ma zwiazek z jedzeniem, rano lepiej), ruch pogarsza sytuacje, promieniuje w roznych dziwnych miejscach po prawej stronie, tg nie bylo robione.
  • 30.08.14, 22:18
    7facecik napisał:

> Prawy, nasila sie w ciagu dnia (ciezko powiedziec czy ma zwiazek z jedzeniem, r
    > ano lepiej), ruch pogarsza sytuacje, promieniuje w roznych dziwnych miejscach p
    > o prawej stronie,

Co to są te "dziwne miejsca"?

> tg nie bylo robione.

Nie było robione ani TK, ani USG?
  • 02.09.14, 21:45
    Mysle, ze ciezko bedzie dojsc w necie przyczyne problemow. USG bylo robione, wyszly nieduze nieprawidlowosci, ale lekarze zarzekaja sie, ze takie drobiazgi nie daja najmniejszego bolu.

Znacz dobrego gastrologa we Wroclawiu?
  • 02.09.14, 22:54
    7facecik napisał:

> Mysle, ze ciezko bedzie dojsc w necie przyczyne problemow.

Nie chodzi o to, żeby znaleźć przyczynę problemow w necie. Nie ma czegoś takiego jak rezonans całego brzucha, który wszystko pokaże jak czarodziejska kula. Jakiego rodzaju badanie rezonansem trzeba zrobić zależy od tego jakie są objawy i co ma być wyjaśnione.

> SG bylo robione, wy
    > szly nieduze nieprawidlowosci, ale lekarze zarzekaja sie, ze takie drobiazgi ni
    > e daja najmniejszego bolu.

Jak to problemy z brzuchem to raczej należy zacząć od tomografii komputerowej, nie od rezonansu. I nie diagnozować się samemu - o rodzaj badania dodatkowego (tomografia lub rezonans, a jeśli rezonans to jakiego narządu) powinien zdecydować lekarz prowadzący po zbadaniu cie.

> Znacz dobrego gastrologa we Wrocławiu?

We Wrocławiu wszyscy gastrolodzy są dobrzy.
  • 11.01.17, 08:48
    Omijajcie prywatną firmę Affidea Wrocław, robiłem córce MR prywatnie, maja stary rezonans przedpotopowy a do tego spotkałem się z wyjątkowym chamstwem.Córka ma 13 lat,miałem prawo być w pobliżu chciałem stać za drzwiami na korytarzu i chociaż widzieć dziecko z za szyby. Kazali mi stać w drugim korytarzu, gdzie nie widać było dziecka.
    Gdy powiedziałem , ze mam prawo być w pobliżu córki, bo ma 13 lat , to straszono mnie ochroną.
    Wyjatkowe dziadostwo, myślałem , że takie chamstwo można spotkać wyłącznie w publicznych szpitalach i przychodniach, a tu płacisz i won !!
  • 04.09.17, 15:48
    A o której konkretnie placówce piszesz? Bo z tego co widzę, są dwie takie we Wrocławiu. cenomed.pl/badania/rezonans-magnetyczny/11/3/1/wroclaw/853

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.