Dodaj do ulubionych

Nietypowe metody dr Marii Tołłoczko - Tarnawskiej

17.11.15, 13:09
Dziwna sprawa z tą panią doktor,
z jednej strony w internecie pełno "laurek" pod jej adresem, a podczas wizyty TOTALNE rozczarowanie. Bo czy można uznać za profesjonalny fakt, że doktor Tołłoczko usiłowała namówić mnie na operację szczęki <sic!> jeszcze przed zapoznaniem się z jakimikolwiek jej zdjęciami??? Muszę przyznać, że ta diagnoza wprawiła w zdumienie nie tylko mnie, mojego wieloletniego stomatologa, ale i ortodontę u którego finalnie zdecydowałam się prostować zgryz - w oparciu o fachową diagnozę i rzetelny plan leczenia.

Co ciekawe próbowałam też podzielić się swoim doświadczeniem z użytkownikami witryny "dobry lekarz" - jednak jak się okazuje nie jest tak znowu łatwo zamieścić opinię odbiegającą od pochlebnej... Takie życie :)

A Wy, macie na koncie podobne "przygody"?
Edytor zaawansowany
  • kryssflash 01.12.15, 16:19
    No proszę, czyli miałam nosa zakładając ten wątek. Ale po takie diagnozie jaką usłyszałam trudno pozostać obojętną... Całe szczęście nie wpadłam w ręce tej Pani. Uf
  • persefix 07.12.15, 17:22
    Dlatego też radzę zasięgnąć rady przed wybraniem specjalisty... Natomiast dobry ortodonta w Warszawie przyjmuje przy ul. Nugat 9 - doktor Michał Gorzan. Bardzo konkretny i fachowy lekarz posiadający też specjalizację z zakresu stomatologii, co dodatkowo ułatwia leczenie. Naprawdę polecam
  • kryssflash 07.12.15, 22:12
    yep, polecam i ja :)
  • oldpups 02.01.16, 11:59
    >>> czy piszecie może o >>TEJ<< ortodontce, która pracowała wcześniej na meander i kierowała wszystkich swoich pacjentów do zaprzyjaznionego chirurga szczekowego bez wzgledu na wade zgryzu ??? No bez jaj, przecież o sprawie było głośno już kiedyś w gazecie wiec nie ma co sie dziwic, ze zabki krzywe lub zniszczone. TAKIE gabinety omijamy szeerokim łukiem. I już :)
    Mirek
  • kowanna111 13.03.16, 21:46
    Witaj, czy mogłabym się jakoś z Tobą skontaktować? Leczę się (a właściwie kończę leczyć) u tej p. doktor. Nie jestem zupełnie zadowolona z efektu (ale ponoć tak ma być), niepokoi mnie tak krótki czas leczenia (niecały rok). Miałabym kilka pytań. Pozdrawiam
  • arcywnes 25.03.16, 20:44
    Pewnie, jeśli tylko mogę jakoś pomóc tu jest mój e mail: wo.renata@o2.pl
    Jedyne co mogę poradzić na chwilę obecną to, że nie zaszkodzi skonfrontować efektów leczenia u innego orto :) Pozdrawiam
  • paparata 08.04.16, 18:54
    Słuchajcie, moje leczenie orodontyczne u tej lekarki dobiega powoli końca, ale martwi mnie, że doktor utworzyła w mojej buzi asymetrię, której nigdy nie miałem. Wyraziłem swoje niezadowolenie z tego powodu, ale mam wrażenie, że nie zostałem zrozumiany. Może polecicie coś w tej sytuacji? Próbować dalej u tej samej doktor, czy może macie jakiegoś innego sprawdzonego orto? Sprawę wolałbym załatwić jednak pokojowo//
  • arcywnes 01.05.16, 14:09
    tak, ja mogę polecić Ci zabrać wszelką dokumentację leczenia, głównie chodzi tu o wyciski i skonsultować się z innym ortodontą, a będziesz miał fachową odpowiedź na nękające Cię pytania. I nie pozwól wcisnąć sobie kitu, że udostępnić wycisków "się nie da" - są Twoje, bo sam zapłaciłeś za ich wykonanie. Powodzenia :)
  • wakacyjnywiatr 17.05.16, 19:48
    A ja zdradze wam moj patent na tego typu niescislosci. Juz drugiemu dziecku korygujemy zgryz ortodontycznie i za kazdym razem sporzadzamy kopie planu leczenia, oraz placimy za 2 wyciski ( jeden trzymamy w domu) na pamiatke :) Nauczona doswiadczeniem dobrze wiem, ze lekarz tez czlowiek i niestety zdarza mu sie mylic, a z tak przygotowana dokumentacja czuje sie duzo pewniej. Mam nadzieje, ze ten wpis zainspiruje Was do podobnych rozwiazan, milego leczenia!
  • wakacyjnywiatr 17.05.16, 21:54
    I jeszcze jedna bardzo wazna sprawa.
    Wybierajac dentyste, zwlaszcza ortodonte zawsze zwracam uwage na to jak sam sie prezentuje, czy moze poszczycic sie zadbanym usmiechem, naturalnym wygladem, czy moze raczej woli botoks i licowki. Bo poczucia estetyki niestety kupic sie nie da i nie zapewni go zaden, ZADEN dyplom, ani znajomosci.
    Mam nadzieje, ze pomoglam choc troche niezdecydowanym ;)
  • sarkaoff 01.07.16, 12:13
    * bogu winnych
  • delcervantes 02.09.16, 15:31
    Treść postu jest niedostępna.
  • ortokat 03.02.17, 14:41
    ODRADZAM WSZYSTKIM KORZYSTANIE Z USŁUG MARII TOŁŁOCZKO TARNAWSKIEJ

Założyła mi aparat i przez 2 lata dosłownie męczyłam się na darmo! Nic a nic nie wyprowadziła mi w tym czasie mojej wady zgryzu. Mimo że wpakowałam w to leczenie kupę kasy - dzięki jej innowacyjnym metodom rzecz jasna. Efekty jej pracy nie mają NIC A NIC wspólnego z planem leczenia, a moja dentystka załamała ręcę gdy zobaczyła w jakim stanie po tych 2 latach są moje zęby. Przyznaję, że na pierwszych wizytach była sympatyczna i wszystko dokładnie tłumaczyła, problem w tym, że nie wypełniła nawet 5% tego planu plus dodatkowo zepsuła mi zgryz. Sama twarz wygląda teraz dużo gorzej i mimo, że zgłaszałam swoje obiekcje kilka razy ona zarzekała się się, że wie co robi i jest to tylko "efekt przejściowy". Po zdjęciu aparatu jest tylko gorzej bo zamki odsłoniły zniszczone przez panią Tarnawską zęby.
    Nie dajcie zwieść tej kobiecie i jej nachalnej reklamie. Zęby niestety nie włosy i nie odrastają :/ A szkoda
  • robot2018 14.01.18, 13:18
    ODRADZAM I JA! Byłem u tej pani 2 razy na konsultacji i wróciłem tylko dlatego, że na pierwszej wizycie zdiagnozowała u mnie zwyrodnienie szczęki i zalecała najpierw operację szczęki + później aparat ortodontyczny stały 2 łuki i ew. w zależności od efektów operacji jeszcze aparat wewnętrzny. Nie muszę chyba dodawać, że cena za te wszystkie usługi była astronomiczna, dodatkowo pani Tarnawska poleciła mi sprawdzonego chirurga szczękowego. Tak, byłem w szoku. Szczególnie, że zanim udałem się do ORTO ROYAL konsultowałem się już z innymi specjalistami ( aby wybrać spośród nich najsensowniejszego) i nikt nie dopatrzył się w mojej buzi żadnych większych odstępstw od norm, a 3 pozostałych ortodontów zgodnie zaproponowało mi leczenie 1 łukiem stałym górne zęby, bez żadnej dodatkowej ingerencji. TOTALNY BRAK PROFESJONALIZMU, serdecznie odradzam zaglądanie do gabinetu dr Tołłoczko Taranwskiej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.