Dodaj do ulubionych

Nieczytelne recepty ; wszystko spada na pacjenta

21.03.18, 21:59
Ostatnio po raz kolejny miałem problem z realizacją recepty, która nie spodobała się w aptece, gdyż literka "R" oznaczająca ryczałt była napisana tak, iż jak to powiedział farmaceuta "jej zakończenie może przypominać krzyżyk", w związku z tym, oczywiście nie może wydac leku i receptę trzeba poprawić.

Pal to licho, gdyby to był jakis tam lek. Ale jestem osobą przewlekle chorą, która musi brać mocne leki przeciwbólowe, tak więc w przypadku nie przyjęcia leku o ścisłej porze, może skończyć się nieciekawie.

Z uwagi na to iż leki mi sie skończyły, recepty nie miałem szansy poprawić jeszcze tego dnia, więc byłem przyparty do sciany. W końcu zaproponowali mi w aptece wydanie leku pod warunkiem zapłaty za niego 100% (w przypadku tego leku to ok 700zł). Receptę zatrzymali jako "zakładnika" i obiecali zwrot pieniedzy, gdy zjawie się z poprawiona receptą. Niestety musiałem na to przystać, bo gdybym nie wział leków o okreslonej porze skutki mogły by być rózne dla mojego zdrowia.

Wracając do domu tak sie zastanawiałem... dlaczego, do cholery za to wszystko musi ponosic odpowiedzialność pacjent. Ja jestem jeszcze wzglednie młody, ale strach pomysleć w tym przypadku gdyby dotyczyło to osoby 90 letniej, która w podskokach z usmiechem na ustach biegała by sobie od lekarza do apteki i z powrotem , bo oni wypisują sobie recepty, które im sie nie podobają.

A pod kątem prawnym kto odpowiadał by gdyby np w takiej sytuacji pacjent nie otrzymał by leku w porę i np zmarł??? Już pomijam aspekt kompletnego braku wyobraźni i normalnego ludzkiego podejścia do pacjenta.

Co tym myslicie?
Edytor zaawansowany
  • wmet 24.03.18, 18:49
    Współczuję, zapomnij o normalności. Zabezpiecz się zawczasu.
    Wirtualne państwo, wirtualna służba zdrowia, wirtuala opieka mops-u. Mam 82 l. i zdążyłam się przekonać, że muszę liczyć tylko na siebie. Na szczęście nie jestem obłożnie chora. Myślę, że dam sobie radę. Wierchuszka coraz bezczelniej "zarządza" naszymi podatkami, nie zdając sobie sprawy z tego, że szykuje sobie jeszcze gorszą przyszłość. Wszystko zmierza w tym kierunku. Niszczenie zaczyna się od dołu, ale tym na górze jest wciąż mało, więc dojdzie w swoim czasie do nich, ze zwiększoną patalogią. Współczuję im.
  • snajper55 24.03.18, 22:14
    philip79 napisał(a):

> Wracając do domu tak sie zastanawiałem... dlaczego, do cholery za to wszystko m
    > usi ponosic odpowiedzialność pacjent.

Nie pacjent, tylko suweren. Suweren ponosi odpowiedzialność za swe wybory w czasie wyborów. I dobrze.

S.
    --
    Flowers of the Forest
  • snajper55 14.05.18, 18:19
    monika15sosna napisała:

> Niestety żyjemy w kraju gdzie służba zdrowia ma nas głęboko w nosie. Lekarze od
    > lat wypisują recepty jak kura pazurem, i sama kiedyś nie mogłam wykupić recept
    > y własnie z tego powodu. Myślę, że to chyba się nie zmieni..

Proponuję aby sprzedawcy i kasjerki wypisywali paragony ręcznie. Zobaczymy czy będą kaligrafować.

S.
    --
    Kometa
  • plater-2 24.05.18, 10:28
    Dlatego własnie nie powiódł się strajk rezydentów. Nikt nie był w stanie przeczytać ich postulatów ;)
  • p.a.d.a.l.c.o.w.a 13.07.18, 13:46
    snajper napisał : Proponuję aby sprzedawcy i kasjerki wypisywali paragony ręcznie. Zobaczymy czy będą kaligrafować.
    S.
    Proponuję lekarzom, aby wypisywali Rp. na komputerze, zamiast ręcznie. Przykład niech biorą ( cytuję) -> od sprzedawców i kasjerek !

--
    To nie jest wątek do rozumienia, tylko do błądzenia myślami, tam gdzie się komu podoba.( cr. trusiaa)
  • snajper55 14.07.18, 22:40
    p.a.d.a.l.c.o.w.a napisała:

> snajper napisał : Proponuję aby sprzedawcy i kasjerki wypisywali paragony ręczn
    > ie. Zobaczymy czy będą kaligrafować.
    > S.
    > Proponuję lekarzom, aby wypisywali Rp. na komputerze, zamiast ręcznie. Przykła
    > d niech biorą ( cytuję) -> od sprzedawców i kasjerek !

Świetny pomysł, tylko czy pracodawca dostarczy lekarzom komputery i drukarki? Śmiem wątpić.

S.
    --
    Shadow On The Wall

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.