• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Przeniesienie się do innej przychodni Dodaj do ulubionych

• IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.06, 23:57
    Mam pytanie odnośnie przeniesienia się do innej przychodni. Ostatnio
    przeprowadziłem się i kozystanie ze starej przychodni jest dla mnie uciżliwe
    ze względu na odlełość, jakie dokumenty muszę mieć i jakie załatwić
    formalności żeby przenieść się do innej placówki. Dawno nie kożystałem z
    publicznej służby zdrowia (właściwie od 6 lat - lekarz w rodzinie i prywatny
    stomatolog)lecz teraz potrzebuję skozystać z państwowej opieki ale nie wiem
    jakie zasady obecnie panują. Mam książeczkę zdrowia dziecka i to jest jedyny
    znany przezemnie dokument związany z lekarzem ;), ale ostatnio ktoś mi mówił
    że potrzebna jest "rodzinna książeczka ubezpieczeniowa" o której nigdy
    wcześniej nie słyszałem. PROSZE O POMOC!
    Edytor zaawansowany
    • 20.02.06, 00:10
      O pomoc poproś raczej w swoim zakładzie pracy- to tam otrzymasz "Legitymację
      ubezpieczeniową dla członków rodziny" - o ile ty pobierasz tzw. "rodzinne" na
      dzieci. A z formalności-ze swoją legitymacją ubezp., legitymacją rodzinną (dla
      dzieci) oraz dowodem osobistym należy udać się do wybranej Przychodni Rodzinnej
      i wypełnić deklarację- resztę załatwią oni.
      --
      Together we stand, divided we fall.
      • Gość: Łukasz20 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.06, 00:16
        legitymacjia ubezpieczeniowa ? jestem studentem i takowej nie mam, ubezpieczony
        jestem ale mam tylko dowód wpłaty i własciwie nic wiecej.. wiec co robić ?:>
        • 20.02.06, 00:27
          Idź do Przychodni w takim razie, tam uzyskasz bliższe wskazówki. Po prostu
          zadeklaruj, że chcesz trafić na ich "listę aktywną".
          --
        • Gość: fan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.02.06, 00:29
          Zapytaj w dziekanacie na uczelni.
          • Gość: Łukasz20 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.06, 00:48
            No miałem nadzije że dowiem się czegoś dokładniej, bo i tak i tak bede musiał
            iśc do przychodni aby się przenieść, a wolałbym załatwić wszystko odrazu a nie
            latać kilka razy i tracić czas. Po porstu nic nie wiem o ubezpieczeniu
            zdrowotnym, pracowniczym itp. ponieważ nie miałem z nim nigdy do czynienia, wiec
            teraz chciałem zebrać jakieś informacjie. Lecz obecnie niestety nic nowego lub
            pomocnego nie dowiedziałem się. Państwowa opieka zdrowotna a wy mówicie o
            ubezpieczeniu :> Może jestem ignorantem w tychg sprawach ale czegoś tu nie
            rozumiem;)
            • 20.02.06, 00:57
              www.nfz.gov.pl
              Tu jest wszystko, i nie trzeba wychodzic z domu. Chyba, że zamierzasz
              potrollowac. W takim razie weź głęboki oddech.
              --
              • Gość: Łukasz20 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.06, 01:11
                czytałem już to, w takim razie muszę zapytać szanownych rodzicieli o ich
                ubezpieczenie pracownicze, o którym do tej pory nie słyszałem ( mam nadzije że
                dlatego iż nie potrzebowałem tego dokumentu a nie że go brak :P ) niestety to mi
                komplikuje sprawę ponieważ nie widuje ich czesto (studia)

Zgodnie z ustawą z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej
                finansowanych ze środków publicznych dziecko do 18. roku życia (jeżeli się
                kształci to do 26. roku życia) podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu jako członek
                rodziny. Rodzic ma obowiązek zgłosić dziecko do ubezpieczenia. studenta, który
                ukończył 26. rok życia i nie podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu z innego tytułu,
                do ubezpieczenia zdrowotnego zgłasza uczelnia.

Prawo to wygasa w terminie 4 miesięcy od zakończenia nauki lub skreślenia z
                listy uczniów lub studentów.

Dowodem ubezpieczenia jest każdy dokument potwierdzający uprawnienia do
                świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności dokument potwierdzający bieżące
                opłacanie składek. Legitymacja rodzinna aktualnie potwierdzona przez pracodawcę
                i ważna legitymacja studencka lub szkolna stanowią dokument potwierdzający prawo
                do świadczeń opieki zdrowotnej.
                • Gość: Łukasz20 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.06, 01:13
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.