Dodaj do ulubionych

Informacja o lekach?

10.08.06, 20:43
Hej,

mam pytanie-czy orientujecie się czy istnieje cos takiego jak infolinia czy
informacja o tym w której aptece w danym miescie można kupić lek X? Musze
zdobyć immunoglobulinę anty HBs, w Szpitalu zakażnym oświecili mnie, ze
idziesz z receptą do apteki, bierzesz i finito. Fajnie, tylko ze nie jest to
coś co apteki ot tak trzymają sobie "na składzie", a w Wawie aptek jest jakby
to powiedzieć; co najmniej kilka.
Jakieś subestie? bede wdzieczna za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • agulha 10.08.06, 21:05
    A nie prościej pójść do najbliższej apteki i umówić się z nimi, że zamówią z
    hurtowni? Teraz tak to działa. Mnie Sumigrę moją sprowadzają w pół dnia :-).
  • jozica 10.08.06, 22:44
    Własnie widzisz nie bardzo chcą. Obłaziłam kilka aptek, w niektórych obdzwoniono
    hurtownie i tej Ig nie maja. Druga rzecz, ze to jest za darmo, więc jak sadzę
    nie bardzo opłaca im się jakieś hiperaktywne poszukiwanie. Przyznam się, ze z
    czyms takim się jeszcze nie spotkałam, musze rzecz mieć dla dziecka i chyba nie
    pozostaje mi nic innego jak wziać książkę telefoniczną i dzonic...i dzwonic...i
    dzwonić...Psiakrew z tym HBV.

agulha napisała:

> A nie prościej pójść do najbliższej apteki i umówić się z nimi, że zamówią z
    > hurtowni? Teraz tak to działa. Mnie Sumigrę moją sprowadzają w pół dnia :-).
  • k_linka 10.08.06, 23:04
    Nie ma takiej informacji. Nie prosciej wziac ksiazke telefoniczna i telefon?
    A jak leku nie ma w hurtowni to apteka nie wezmie jej z nieba (ani sama tez nie
    wyprodukuje). Zadna.
    Co do oplacania sie "darmowego leku": to ze Ty nie placisz nie znaczy, ze
    apteka nie dostaje za niego pieniedzy.
  • jozica 10.08.06, 23:27
    No wiec ja właśnie napisałam, ze mieszkam w Warszawie i na obdzwonienie
    wszystkich aptek mogę założyć cos koło tygodnia. Dlatego jeśli zerkniesz na mój
    pierwszy post pytałam o alternatywę dla takiej działalności. Nie wiem czy apteka
    dostaje za to kasę czy nie, raczej nie, zresztą nie jest to mój problem, kwestia
    zwlaczania chorób zakaźnych i takie tam. Bardzo też dziękuję za informację o
    tym, ze apteki nie produkują Immunoglobulin. W zyciu bym na to nie wpadła.
    Myślałam, ze tak sobie zbierają krew od chorych na chorych na HBV i bawią sie z
    przeproszeniem w Biomedy. A co?
    I generalnie mam wielka prosbę-jesli ktoś nie moze konkretnie doradzić w tej
    sprawie, to moze lepiej nic nie pisać. Zwłaszcza truizmy
    Dzięki i pozdrawiam

k_linka napisała:

> Nie ma takiej informacji. Nie prosciej wziac ksiazke telefoniczna i telefon?
    > A jak leku nie ma w hurtowni to apteka nie wezmie jej z nieba (ani sama tez nie
    >
    > wyprodukuje). Zadna.
    > Co do oplacania sie "darmowego leku": to ze Ty nie placisz nie znaczy, ze
    > apteka nie dostaje za niego pieniedzy.

• zzz12 11.08.06, 00:11
    Gdy swego czasu o malo nie musialam takiej immunoglobuliny otrzymac, w szpitalu
    zakaznym poinformowano mnie, ze otrzymuje sie ja (wlasciwie kupuje) w stacji
    krwiodawstwa. Dowiedz sie tam.
  • snajper55 11.08.06, 12:01
    jozica napisała:

> Nie wiem czy apteka dostaje za to kasę czy nie, raczej nie,

Biorą. Inaczej by czymś takim nie handlowały.

Spróbuj tam:
    www.apteka.biz.pl/apteka/index.jsp
    realizują indywidualne zamówienia.

Masz tam także linki do hurtowni.

W Warszawie jest też telefoniczna informacja o lekach, choć nie wiem, czy można
    tam tez się dowiedzieć o dostępność leku:

94-38
    tel. (0-22) 424 22 33

S.
    --
    Ciemno w tym państwie, gdzie łotry na świeczniku. S.J.Lec
  • jolaradwan53 26.09.18, 16:04
    Nie prościej, bo w aptece mówią, że w żadnej dostępnej im hurtowni nie ma leku
  • snajper55 26.09.18, 21:34
    jolaradwan53 napisała:

> Nie prościej, bo w aptece mówią, że w żadnej dostępnej im hurtowni nie ma leku

Może w roku 2006 był we wszystkich.

S.
    --
    ????????? ?????
  • justy1 11.08.06, 17:49
    a co konkretnie masz napisane na recepcie?
  • justy1 11.08.06, 19:36
    jedyna dostępna immunoglobulina antyHBs nazywa się Gamma Anty HBS 1000 (lub 200-
    >dla niemowląt) i jest dostępna w hurtowniach farmaceutycznych.
    idziesz z prawidłowo wypisaną (dawka) receptą do apteki i prosisz o zamówienie
    leku. odbiór zwykle na następny dzień. koszt ok. 650zł (dawka dla dorosłych).

nie ma infolinii dot. asortymentu aptek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.