Pielęgniarka środowiskowa - etyka zawodowa Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy jest ktoś na forum, kto może mnie oczarować kryterium rekrutacji na
    pielęgnairkę, mając na uwadze etykę tego zawodu? Czy np. pielęgniarka
    środowiskowa może wykonywac swój zawód pomimo, że we własnym domu wszelkie
    normy przekracza normalne funkcjonowanie i jednoznacznie można określić je
    jako patologię?

--
    Śpiesz się kochać ... zwierzęta tak jak ludzie - szybko odchodzą :(
    • ????
      Czy istnieją zawody, w których kryterium przyjęcia na stanowisko jest nienaganne
      prowadzenie się? Pojęcie "normy" jest dość subiektywne, wiesz.
      --
      Tylko w milczeniu słowo
      • Tak są normy nienagannego prowadzenia się - u mnie w służbach mundurowych
        wyrazne sa normy naboru pod kątem: odpowiedzialności, niekaralności,
        zrównoważenia psychicznego - wiesz?
        --
        • a zawód pielęgniarza jest chyba jednym ze szczytnych zawodów mającym cieszyć
          się zaufaniem publicznym.
          --
        • Widzisz, zawody medyczne wbrew obiegowej opinii i potocznej nazwie nie są służbą
          publiczną. Nie mają jej przywilejów, zatem nie mogą także mieć w obowiązku
          spełniania opisanych przez Ciebie wymagań.
          Z Twojego postu niewiele wynika, nie wiadomo jakie konkretnie masz zastrzeżenia
          do tej pielęgniarki, oczywiście w przypadku jakichś błędów w sztuce jest możliwe
          odebranie prawa wykonywania zawodu, ale na pewno nie za brak "nienagannego
          prowadzenia się".
          W jaki sposób przy naborze do Twoich służba sprawdza się odpowiedzialność?
          --
          Tylko w milczeniu słowo
          • niestety na podstwie tzw. testów na konsekwencje. Nie jest to daleko idące, ale
            wywiad środowiskowy nadal mnie obowiązuje i rzutuje na służbę.

Wracając do meritum sprawy - nie życzę sobie aby bliskim mi chorym opiekował
            się pielęgniarz / rka z problemami natury emocjonalnej.

Nagle pojawia się społeczne oburzenie - bo klawisz wystrzelał policjantów jak
            kaczki (bez podtekstów), ale społeczne przyzwolenie na patologię w służbach
            służących zdrowiu społeczeństwa istnieje ...
            Zgodnie z pomysłami Ministerstwa zdrowia w sprawie zatrzymania lekarzy i
            pielęgniarek w kraju - jednym słowem pozostaje mi jedynie możliwość akceptacji
            patalogii.

Dziękuję za odpowiedż - wyczerpałaś interesujące mnie zagadnienie.
            --
            • Pytanie brzmi skad Ty znasz problemy emocjonalne swojej piel. srodowiskowej ?
              Czyzby "przynaleznosc do sluzb"?
              Bo tak na prawde - jesli spelnia swoje obowiazki i nie rzutuje to na jej prace -
              nic nie mozesz o tym wiedziec a jesli rzutuje - naelzy zglosic to nfz (jako
              platnikowi).

A powaznie mowiac - piel srodowiskowa to osoba "wybieralna" - deklarujesz kogo
              sobie zyczysz i deklaracje podpisujesz. Moze po prostu mozesz zmienic?
            • Dodam jeszcze tylko, że nie musisz akceptować patologii, a nawet osoby, która po
              prostu Ci się nie podoba - po prostu składasz deklarację wyboru do innej
              pielęgniarki.
              --
              Tylko w milczeniu słowo
            • Wszystko O.K., ale "służba zdrowia" nie jest służbą, nie ma takich przywilejów.
              Z drugiej strony... Proszę się nie obrażać, lecz ktoś podpisujący
              się "demonsbaby" też budzi pewne obiekcje jako np. ewentualny posiadacz broni
              palnej.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.