Dodaj do ulubionych

Batman: Arkham Asylum z PhysX

15.09.09, 11:48
PhysX Deaktiviert
Edytor zaawansowany
  • Gość: neos IP: 193.142.243.* 15.09.09, 12:08
    no cmentarz bez mgiełki biednie wygląda
  • simplex 15.09.09, 12:25
    "(i częściowo się dziwie, dlaczego nie można ich uruchomić na zwykłym PC)."

Bo jest zoptymalizowane pod sprzetowa akceleracje fizyki przez CUDA i w trybie softwareowym gra z fizyka bylaby niegrywalna (za mało fps).

I moje pytanie - czy DLC do batmana bedzie platne na PS3 i X360?

I drugie pytanie - pewnei raczej do Cenegi. Czy da sie bez problemu zainstalowac DLC w polskiej wersji nietoperka?
  • Gość: Kaan IP: 62.29.253.* 15.09.09, 13:02
    Proszę Was !! Jak można twierdzić, że do włączenia np. mgiełki potrzebny jest PhysX !? tongue_out
    To przecież ewidenty marketing, chyba jeszcez gorszy niż przy okazji DX10 i np. Crysis albo Silent Hunter 4 (ta gra potrzebowała DX10 aby woda była tak fajna jak w kilku innych grach pod DX9). Paranoja.

Na 1 obrazku to pewnie chodzi o tą szmatę która zapewne "rusza" się zgodnie prawami fizyki ?? Oczywiście gdyby ruszała się schematycznie to była by tragiedia więc lepiej ją usunąć big_grin
  • Gość: gf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.09.09, 13:56
    Dla mnie najgorsze hamstwo roku to ekskluzywne wygładzanie krawedzi na kartach Nividi w grze Batman. na kartach ATI włączyć się nie da i dlatego po zagraniu w demo odechciało mi sie grac ząbki przypomniały mi czasy PS2.
  • Gość: . IP: *.acn.waw.pl 15.09.09, 14:12
    Haha tak sie sprzedac nvidii, co za bzdura.
  • Gość: . IP: *.acn.waw.pl 15.09.09, 14:16
    Hmm, dziwne, co do screena 5. Gram sobie na toxicu 4890 z teoretycznie wylaczonym physxem i tez mam te "plastikowe kotary" czy cokolwiek to by było. Do tego reagują na ruch tak jak te prezentowane w zwiastunie promujacym physx w batmanie Oo
  • wincenty.okon 15.09.09, 14:19
    Myślę że miło że wykorzystują możliwości PC. Ciekawostka czy nie ale ja lubię fruwające odłamki.
    Ciekawe czy kiedyś jakaś gra wprowadzi funkcję , ze odłamki mogą nas ranić lub zabić.
  • szklanka_herbaty 15.09.09, 15:21
    Te liście na ziemi wyglądają strasznie tandetnie ... klonowany 1 obiekt bez zmiany nawet lekkiej kolorów, czy kształtu ... mogliby się postarać o random na kolorze tych rzeczy przynajmniej od X do Y zależnie jaką tam barwę chcieli uzyskać, bo szkoda patrzeć.

Następne to ta mgła z wiatraków, bo jet nieprzejrzysta, a jedynie jednolita jak sztywny obiekt ... szkoda, bo zamiast lekkie zamglenie z potęgowaniem efektów wyszedł im tylko "zasłaniacz" całkiem ładnych detali.

Jedynie ten cały cmentarz wychodzi na +, bo reszta nie robi na mnie najmniejszego wrażenia. Może trzeba by to zobaczyć w akcji, ale zdaje się być beznadziejne.
  • Gość: predi IP: *.chello.pl 15.09.09, 15:22
    Tak i zaksztuszanie się w biegu lub podczas walki prowadzące do utraty przytomności lub nawet śmierci. big_grin
  • Gość: BUNCH IP: *.2-0.pl 15.09.09, 15:55
    Zaopatrzyłem się na nowa kartę na Gacka właśnie (i AC II). Z PhysX wygląda ładniej, ale na rozgrywke to nie wpływa. Konsolowcy nie mają PhysX'a smile
  • ciastoludek 15.09.09, 16:13
    Czy to znaczy, że jak ktoś ma ATI to nie będzie miał takich efektów?
    Co za dyskryminacja....
  • dj_sasek 15.09.09, 16:19
    Dla mnie to tylko taki mały smaczek, który w niewielkim stopniu poprawia jakość i wygląd gry. Ale bez tego da się żyć, konsolowcy wiele nie tracą. Ważne, że fabuła w grze trzyma się kupy i nie ma bezsensownych zwrotów akcji itp itd. Gra jest po prostu dobra, przyczepić się praktycznie nie ma do czego. Czasem widać ingerencje Tomb Raidera w tytuł, co cieszy oko smile
  • d_pawel 15.09.09, 18:38
    simplex -> "Bo jest zoptymalizowane pod sprzetowa akceleracje fizyki przez CUDA i w trybie softwareowym gra z fizyka bylaby niegrywalna (za mało fps)."

Z racji braku wiedzy programistycznej faktu, że akurat taka mgiełka i liście wymagają odpowiedniej mocy (niby brzmi śmiesznie, ale w połączeniu z całym generowaniem sceny może być kłopotliwe) nie neguję, niemniej uważam, że gry nie raz i nie dwa pokazały, że gorsze efekty dymu można osiągnąć bez PhysX, więc twórcy mogliby je dać do włączenia. Wtedy po zaaplikowaniu technologii nV poprawa byłaby jakościowo, teraz zaś jest zero-jedynkowa - albo jest, albo nie ma.

Co do DLC, jest darmowe (chociaż nie mogę ci powiedzieć na 100%, bo nie mam konsoli).

Co do DLC i pl wersji, będziemy mieli polskiego Batmana na dniach, więc sprawdzimy (niestety wtedy z ME zapomniałem trochę i jakoś to minęło, sorry).
  • okoolarnik 15.09.09, 18:48
    "Gość: Kaan
    Na 1 obrazku to pewnie chodzi o tą szmatę która zapewne "rusza" się zgodnie prawami fizyki ?? Oczywiście gdyby ruszała się schematycznie to była by tragiedia więc lepiej ją usunąć big_grin"

no ba, nie wspominając że ruszająca sie szmata była nowością w 2003 gdy premiere miał pierwszy splinter cell.
    równie dobrze można by pokazać żerpzy włączonym physx ładnie odpada tynk ze ścian po trafieniu pociskiem a z wyłączonym śladów na ścianie nie widać w ogóle, taka sama logika.
    to tylko pokazuje jak wąskie jest tak naprawde zastosowanie physx gdy do gry nie ma jak wcisnąć miliarda beczek albo drących się szmat.
  • Gość: omg IP: *.g-net.pl 15.09.09, 19:50
    Tak ludzie narzekają że do dymu nie trzeba physx, a nikt nie sprawdził go w akcji, on się dostosowuje do otoczenia np jeśli batman przechodzi przez niego to się porusza na najwyższych ustawieniach do tego to nie tylko zwykła tekstura poczytajcie trochę o technologii physx a potem się wypowiadajcie, ściągnijcie sobie aplikacje które pokazują jak to działa bo to po prostu u nvidii działa podobnie jak system "cuda" czyli to co normalnie musi trawić procesor (w tym wypadku fizyka) jest wspomagane przez kartę graficzną, na pewno jest tam dużo kitu w tym że na ati nie można tak samo jak z dx10 na xpku ale i tak physx jako taki jest świetny.
  • Gość: predi IP: *.chello.pl 15.09.09, 20:00
    physx jako technologia może i jest dobry ale większego zastosowania narazie to on nie ma.

Taka papka marketingowa się z nim zrobiła, że aż nie dobrze się robi. Ruszająca się flaga, dym, mgła, to wszystko można osiągnąć bez physx. No ale wtedy pokazanie flagi lub mgły renderowanej zgodnie z fizyką, a mgły i flagi oskryptowanej nie miało by sensu ponieważ różnic by nikt raczej nie zaóważył. A i tak podczas rozgrywki nawet ułamka takiego zainteresowania do tego nie dołożycie.

No ale jak pisałem technologia dobra, i dobrze, że fizyka w grach idzie do przodu, choć kierunek w jakim to narazie zmierza niezbyt mi odpowiada.
  • Gość: gosć IP: *.range81-154.btcentralplus.com 15.09.09, 20:14
    JAK MOZNA PORÓWNYWAC OBLICZENIA FIZYKI NA ZDJĘCIACH KTORE SA STATYCZNE? !

jaka "mgiełka" ?? !!! przeciesz z PhysX właczonym w trybie EXtreme mozna rozwalic prawie wszystko dookoła.. fakt że potrzeba konretnej karty (mójGTX275 daje rade w 16:10 na full) ale wpływ na grywalnośc jest ogromny!!

grałem w batmanka przez nie wiedząc ze mozna aktywowac physX..po przeczytaniu ze batman obsługuje physX na GC aktywowałem i zaczełem grac od nowa.. gra nie do poznania.. np.kopiąc przeciwnika który wlatuje w mur lub jakąkolwiek przeszkodę ta się rozlatuje na kawałki..ma się wrażenie naprawdę innej rozgrywki.. a myślałem że physX to niepotrzebna qpa!

NIE OCENIAJCIE OBLICZEN FIZYKI PHYSX PO SCREENACH Z GIER!
  • Gość: el IP: 212.76.37.* 15.09.09, 21:30
    chamstwo i bzdura, nie takie rzeczy juz byly w grach i nie potrzebowaly zadnych physixow. okrajaja (!) gry z grafiki zeby wcisnac nowy sprzet. zal troche
  • cienki_bolek_2 16.09.09, 09:42
    No jeżeli gra jest tak napisana że bez physixa (czyli bez nvidii) nie wyświetli niektórych elementów jak na drugim obrazku - no to ja dziękuję.
  • Gość: gh IP: *.chello.pl 16.09.09, 10:32
    żeby Physx wlaczyc na maxa w Batmanie nie wystarczy nawet GF 8800, a ustawienia średnie to kicha. Konsolowa wersja lepsza
  • Gość: kredens IP: *.g-net.pl 16.09.09, 12:55
    @gh

jasne, jak wyłączysz physx to masz to samo co na konsoli więc nie wiem jakim cudem lepsza, taka sama a physx kto chce i może to włącza i na pewno ma duże lepsze wrażenia z gry choć nie są one konieczne by się dobrze bawić
  • Gość: ER IP: *.icpnet.pl 16.09.09, 18:57
    Tani szał z tym physX. Nie widze w tym rewelacji a gra ostro przereklamowana. Osoby zestawiajacy ten tytul z MGS maja chyba lekkie problemy z pamiecia... Cale 6 godz klikania myszka banalnych kombosow i przyciagnia linka. Zabawa z wrogiem to jakas kpina, nie trzeba kombinowac jak to mialo miejsce w przypadku Snake'a. Gra przypomina raczej Punishera - czyli typowy przecietniak. "gra roku 10/10" haha dobre...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka