Dodaj do ulubionych

Microsoft rozprawia się z nieautoryzowanymi dys...

• akira23 18.10.09, 15:53
    @tommy-gun
    "marcin-ka: Zgoda, niech MC (Memory Card) pozostanie przykładem dymania klientów przez Sony w czasie swojej dominacji. Jedynym przykładem wink"

Masz racje jak się ciesze że Sony wykastrowało ps3 z układów odpowiedzialnych za emulację ps2 i dwóch portów USB.To wszystko w celu dbania od dobro klienta, wspaniałe Sony, niedobry MS...
  • todraf 18.10.09, 15:54
    Jeśli to się okaże prawdą to jak tylko przejdę swoje gry to sprzedaje X-boxa i przenoszę się na PS3. Mam wersję Arcade z kartą 256 Mb i do momentu wprowadzenia gó...anego, o 100 razy gorszego nowego menu było spoko bo ja nic z netu nie ściągam (DLC mam w dupie, a te ich płatne gierki, które na PC normalnie są za darmo to też mogą sobie wsadzić) to teraz mam 60 Mb wolnego miejsca na save'y. Planowałem kupić dysk 60 Gb, oczywiście nie oryginalny a tu taki numer? Miarka się po woli przebiera.
  • cypisek.org 18.10.09, 15:56
    @rokugatsu

ojezu.. słówek sie czepiasz. przecież oczywiście że chodziło mi o przykłady serii - więc najnowsze Fable2, Halo3,ODST, Reach czy Alan Wake
  • tommy-gun 18.10.09, 15:58
    akira23: Czytanie ze zrozumieniem powoli zanika w populacji, napisałem "w czasie swojej dominacji".

Poza tym obcięcie tych elementów z konsoli wiązało się że znaczącym spadkiem cen, gdzie ty tu widzisz wyzysk? Ano tak... to przez to że jesteś fanbojem.
  • akira23 18.10.09, 16:11
    Buhahha nie rozmieszaj mnie wycięcie usb faktycznie przyniosło kokosowe spadki w cenie... Wycięcie przez producenta funkcji z jakiegoś urządzenia to nie dymanie klienta? Nazwaniem mnie fanbojem, bo napisałem o rzeczach oczywistych po prostu się pogrążasz...O MC Sony doiło klientów od dawna, nie tylko w czasach dominacji...
  • tommy-gun 18.10.09, 16:21
    akira23: W okresie przejścia (gdy nówki wersji 60GB nadal były na rynku) każdy miał wybór, później możliwości urządzenia ustabilizowały się na takim poziomie jak teraz, każdy widzi co bierze. Fanboizm wysiąka niemal z każdej twojej wypowiedzi, nie martw się, jestem tu od dłuższego czasu. Okresem dominacji można nazwać całe czasy PSX i PS2, nie wiem jak mogli to robić wcześniej skoro nie mieli konsoli. I naprawdę czegokolwiek złego nie wymyślisz na temat konsol Sony i ich polityki to nawet nie zbliżysz się do kilku procent tego co odwala MS smile
  • akira23 18.10.09, 16:24
    a i jeszcze jedno spadek cen ps3 wiązał się głównie z dopracowaniem procesu produkcji,zmniejszeniem ilości części potrzebnych do produkcji jak i mocną konkurencją ze strony MS i Nintendo. Sony nazbyt uwierzyło w magie Playstation, że konsola będzie sama się sprzedawać po ogromnym sukcesie poprzedniczki. I taki zimny prysznic widać podziałał, dzięki temu mamy na konsolach w końcu porządnie rozwinięty on-line.
  • akira23 18.10.09, 16:39
    Proste pytanie:
    Wycięcie przez producenta funkcji z jakiegoś urządzenia to nie dymanie klienta?

I wodolejstwo w odpowiedzi...idę się pomodlić do zdjęcia Billa, wszak jak tommy twierdzi jestem fanbojem, sniff sniff, będę płakał...
  • dunhill_oceano 18.10.09, 16:44
    @akira23
    "Wycięcie przez producenta funkcji z jakiegoś urządzenia to nie dymanie klienta?"

jeśli coś zostało wcześniej zapowiedziane to tak. bądź też jeśli 'kastracja' danego urządzenia nie przynosi spadków w cenie. Ty nazywasz oszustwem/naciąganiem to, że Sony nie wspiera w swoich konsolach wstecznej emulacji i w ogóle się z tym nie kryje? mógłbyś też wyjaśnić jak ograniczanie liczby gniazd zaliczasz do naciągania klienta na pieniądze? możliwe, że masz rację, ale mógłbyś to jakoś uargumentować.
  • tommy-gun 18.10.09, 16:45
    "Proste pytanie:
    Wycięcie przez producenta funkcji z jakiegoś urządzenia to nie dymanie klienta?"

Przy jednoczesnej obniżce cen... NIE. Prosta odpowiedź.
  • thenoox 18.10.09, 17:03
    Co prawda mam oryginalny dysk, ale to bardzo nie ładne posunięcie ze strony M$. Tak jak już parę osób wspomniało chcą walczyć z konkurencja za nasze pieniądze. Coraz bardziej zaczynam się zastanawiać nad zakupem ps3
  • imbetterthanyou 18.10.09, 17:12
    Raczej chodzi o mem card firm Datel itp Dysku 120Gb WD BEVS, który ma wgrany oryginalny firmware nie da się wykryć.I po co znów fanboye PS3 wypowiadają się w temacie który ich nie dotyczy?
  • genkamyk 18.10.09, 17:33
    metal_heart, tommy-gun, no dobra, sorry. wyszło ze mnie chamstwo. tylko to jakas bzdura bo nie wiem jak moglo by sie dac cos takiego zrobić sprzętowo. tzn jesli wiecie to wytłumaczcie bo skoro nie ma zadnego komponentu analogowego to z kąd ta roznica w obrazie?
  • akira23 18.10.09, 17:35
    @dunhill_oceano
    1.Chodzi mi o fakt pozbawianie ps3 wstecznej kompatybilnośći, która była obecna w pierwszych modelach ps3. To jest właśnie wydymanie, o czym świadczą wpisy ludzi, którym zależało na tej funkcji.
    Gdyby Sony dało wybór było by oki, a tak nie jest. Sam bym kupił kilka gier z ps2 byleby pograć na ps3, ale tak się nie stanie.
    2.A gdzie napisałem że pozbawienie ps3 portów usb to naciąganie na kasę?Nigdzie, stwierdziłem tylko że to pozbawienie funkcjonalności konsoli, ot i tyle.

@tommy-gun
    Jeśli dla ciebie cena to wszystko...
  • goodtohaveaps3 18.10.09, 18:39
    @Akira: Usunięto BC z 60GB ponieważ to te ps3 są najbardziej wadliwe... Teraz chcą dać softwarową emulacje gier z PS2 na PS3 (albo dalej sprzedawac "remake'y" ala GoW Collection)
    M$ też zmienia płyty głowne na mniej awaryjne... to samo zrobiło Sony, z PS3 (tyle że nie zmieniło, a usuneło)
  • marcin-ka 18.10.09, 19:10
    "A gdzie napisałem że pozbawienie ps3 portów usb to naciąganie na kasę?Nigdzie, stwierdziłem tylko że to pozbawienie funkcjonalności konsoli, ot i tyle."

A jakiej to funkcjonalności PS3 zostało pozbawione wraz z wycięciem dwóch z czterech portów USB? Ile tych urządzeń USB chciałbyś podpinać na raz i po co? Wiesz, że jedna z dwóch pierwszych rewizji (konkretnie CECHB) nie posiadała Wi-Fi? Więc nie tylko cięcie, ale i dodawanie funkcjonalności - czy o konsoli MS da się powiedzieć to samo?
  • akira23 18.10.09, 19:39
    @goodtohaveaps3
    Tylko co to ma do rzeczy? Pierwsze egzemplarze niebyły awaryjne z e względu na BC, a ze względu zbyt dużego nagrzewania się podzespołów YLOD.
    @marcin-ka
    1.No popatrz MS dodał port HDMI u wszystkich konsol od jaspera począwszy czyż nie?
    2.To chyba ode mnie zależy ile chce podłączyć urządzeń pod usb, po co mi to to moja sprawa nieprawdaż choćby Guitar Hero + kameraka+ładowarka+aparat+pendrive wystarczy ci? Każde pozbawienie funkcji to zmniejszenie funkcjonalności urządzenia, to chyba oczywiste.
    3. No popatrz Wi-fi były pozbawione egzemplarze 20gb, ups skąd to wiem... a zapomniałem o ich dostępności, była tak duża szczególnie w Europie, aż nie mogę się nadziwić ile osób zakupiło ta wersję ps3...
  • goodtohaveaps3 18.10.09, 19:51
    @Akira: A to własnie przez BC...
    "a ze względu zbyt dużego nagrzewania się podzespołów YLOD" - ... się podzespołów Yellow Light of Dead? lol? jakie to zdanie ma sens ? :p
  • genkamyk 18.10.09, 19:59
    prawie nikt nie kupil tej wersji w przeciwienstwie do pasciarskiego arcade'a smile chociaz w sumie nie rozni sie niczym oprocz braku dysku za 450 zl ktory w coraz wiekszej ilosci gier jest niezbedny big_grin
    MS dodał port hdmi? WOW!! Szacun, MS rozpieszcza
    YLOD to cos czym próbujecie otrzeć łzy po kolejnym RROD big_grin Niestety marketing wirusowy ms nie przyniósł pożądanego rezultatu
  • akira23 18.10.09, 20:01
    brak przecinka, przed YLOD. Wysoka temperatura YOLD u Sony RROD u MS...
  • tommy-gun 18.10.09, 20:05
    goodtohaveaps3: Nie ma, ale prawda jest taka że przyczyny YLOD są podobne do RROD, czyli przegrzanie się komponentów. YLOD to jednak w głównej mierze problem pierwszej 60GB edycji konsol, oczywiście występował na znacznie mniejsza skalę niż jego czerwono-oki konkurent, do tej pory masa osób ma tą wersję konsoli (a ilu posiadaczy Xenona może pochwalić się na ten moment działającym egzemplarzem?). Wszystkie zmiany w konstrukcji konsoli od wersji 40GB wiązały się tylko z samymi + Mniejszy pobór prądu, mniejsza emisja ciepła, niższa cena.
  • marcin-ka 18.10.09, 20:06
    "To chyba ode mnie zależy ile chce podłączyć urządzeń pod usb, po co mi to to moja sprawa nieprawdaż choćby Guitar Hero + kameraka+ładowarka+aparat+pendrive wystarczy ci? Każde pozbawienie funkcji to zmniejszenie funkcjonalności urządzenia, to chyba oczywiste."

A teraz pytanie: ilu użytkowników konsoli ma takie wymagania i czy ekonomicznie sensowne jest pakować do sprzętu rzeczy, które zwyczajnie nie będą używane, bo Kowalski potrzebuje góra dwóch portów: jeden do ładowania pada, a drugi do podpięcia pendrive'a ze zdjęciami z imienin cioci? Ten jeden czy pięć procent kupi sobie za parę złotych koncentrator USB i sprawa załatwiona. I nie, nie pisałeś wcześniej o *zmniejszaniu* funkcjonalności, tylko o *pozbawianiu* funkcjonalności, a to dwie zgoła odmienne rzeczy.

"No popatrz Wi-fi były pozbawione egzemplarze 20gb, ups skąd to wiem... a zapomniałem o ich dostępności, była tak duża szczególnie w Europie, aż nie mogę się nadziwić ile osób zakupiło ta wersję ps3..."

A jakie znaczenie ma poziom sprzedaży w kontekście argumentów, które sam przytaczasz, hę? Kali ukraść krowa czy jak, bo nie bardzo rozumiem? Nie było Wi-Fi, dodano Wi-Fi, koniec, kropka, po temacie, teza o złodziejskich praktykach Sony padła.
  • hellghan 18.10.09, 20:33
    heheh znowu temat nam odjechałsmile. Myślę, że MS takiej wiochy swoim klientom nie zrobi, bo pewnie mieli by kolejne kłopoty z praktykami monopolistycznymi. To dla nich nic nowego, ale tyle tych spraw już przegrali, że powinni się nauczyć.
  • akira23 18.10.09, 20:42
    @marcin-ka
    Złodziejskie tezy? kto tak twierdzi? jeśli ja to ciekawe w którym miejscu?
    A co do wifi sam ten temat przywołasz z doczepką o MS? jaki to niby miało znaczenie w temacie o wykasatrowaniu usb i bc? żadne
    Jakie ma znaczenie ilu jest takich osób, którzy korzystają z 4 usb?
    @genkamyk
    "MS dodał port hdmi? WOW!! Szacun, MS rozpieszcza"
    To była prosta odpowiedz dla marcina coby zauważył że Ms czasem też coś dodaje, mimo że jest najbardziej znienawidzonym producentem z badziewną konsolą na czele...
  • marcin-ka 18.10.09, 20:57
    "Złodziejskie tezy? kto tak twierdzi? jeśli ja to ciekawe w którym miejscu?
    A co do wifi sam ten temat przywołasz z doczepką o MS?"

Dobra, widzę że nie pogadamy, bo ja tym dziwnym dialektem nie władam, a i logiki bardziej zwyczajnej mnie uczono. Niech producenci podnoszą ceny peryferiów, jednocześnie ograniczając możliwości wykorzystania sprzętu firm trzecich, ku ogólnemu - jak widać - swoich klientów zadowoleniu, amen.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka