Dodaj do ulubionych

sprzedaż Modern Warfare 2

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.09, 09:59
Sklep Amazon opublikował ciekawe statystyki na temat sprzedaży wersji
przedpremierowych gry Modern Warfare 2. Okazuje się, że na 10 sprzedanych sztuk, 6
gier to wersje na Xboxa 360, 3 to MW2 na PlayStation 3, a jedna sztuka to
komputerowa wersja PC.

Statystyki nie kłamią: 61% sprzedanych Modern Warfare 2 to wersje na Xboxa 360. Na
drugim miejscu jest PlayStation 3 z wynikiem 30%, a tabelę zamyka opcja PC z udziałem
9% w ogólnej liczbie sprzedanych egzemplarzy.

Najbardziej zadowolony z tego faktu może być Microsoft, bowiem producent Modern
Warfare 2 zarabia tak czy siak. Firma z Redmond może jednak liczyć jak bardzo
wzrośnie sprzedaż Xboxa 360 w chwili wejścia gry na rynek. Wszakże taka sprzedaż
odzwierciedla procentowy udział w rynku konsol wideo: Microsoft trzyma 2/3 udziałów.

PS. Pamiętajmy jednak, że mówimy tutaj tylko o danych od jednego sprzedawcy i tyczą
się one zamówień przedpremierowych. Faktyczny stan rzeczy poznamy dopiero po
premierze gry.

Odpowiedź jest prosta na xbox360 nie maja w co grac my mamy Uncharted 2 tongue_out
Edytor zaawansowany
  • Gość: ... IP: *.adsl.inetia.pl 24.10.09, 10:57
    PC-XBOX Microsoft wiec tak zarabiają bez przerwy są korporacją.
  • cypisek.org 24.10.09, 12:04
    teoria w sumie była by słuszna, gdyby...

....gdyby Uncharted2 sprzedawała się w jakiejś rewelacyjnej ilości egzemplarzy,
    a prawda jest taka że w pierwszym tygodniu poszło około 835 tysięcy sztuk gry...
    news.vgchartz.com/news.php?id=5637
    a prawda wygląda tak, że po prostu gry na xboxie360 sprzedają się zwykle dużo
    lepiej.
    Takie gearsy2 zrobiły 2 miliony w jeden weekend zaledwie... wink
  • cypisek.org 24.10.09, 12:17
    tzn uściślę - na boxie sprzedają się lepiej typowe shootery - np. Halo, Gearsy,
    Call of duty itp.
    Nie przypadkowo tą konsolę określa się jako "shooting box" - z racji profilu
    typowego statystycznego gracza grającego na iksie i profilu gier występujących
    na tą konsolę.

Ps3 ma inny target- gry takie jak LBP, Heavy Rain, The Last Remnant czy Flower,
    mocne tytuły na ps3 mają zupełnie inny profil odbiorców...
    i stąd też multiplatformowe tytuły takie jak np. Batman, czy Lara sprzedają się
    minimalnie lepiej na ps3 smile
  • j_uk_dev 24.10.09, 14:31
    Przyznam, że jest w tym trochę racji, bo sam jak wybieram tytuły, to shootery
    zwykle idą na X'a ( preferuję pada od X'a do shooterów ) i tak np. Borderlands
    wybrałem właśnie w wersji dla X360, ale z kolei Brutal Legend kupiłem na PS3, do
    którego ten gatunek pasuje mi znacznie bardziej i wygodniejszy jest z kolei pad
    od PS3. To oczywiście moje prywatne preferencje, ale jeśli więcej ludzi
    podchodzi do sprawy podobnie, to w twojej teorii może coś być wink
  • j_uk_dev 24.10.09, 14:24
    Ten 9% to zdrajcy, nie wycofali preorderów devil
  • cypisek.org 25.10.09, 00:10
    tzn mi się wydaje, że w przypadku posiadaczy jednej konsoli to też działa - po
    prostu wybór jest dokonywany przy kupnie, ze względu na gry jakie na danej
    platformie występują... przynajmniej mi się wydaje, że tak powinno być bo to
    najrozsądniejsze rozwiązanie... blureje, lajwy, pady itd to imho sprawa wtórna...

ale nie da się ukryć że ten pad od ps3 to jakiś dziwny jest.. małe to takie..
    jak człowiek ma większe dłonie to to maleństwo jakoś tak fatalnie leży... ale
    może japończycy mają po prostu mniejsze dłonie...
  • Gość: Bartek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.09, 21:16
    tak maja mniejsze dłonie, mi tam pad sie podoba i nie marudze.
  • j_uk_dev 26.10.09, 13:15
    Posiadam wszystkie konsole tej generalcji ( w tym 2x PS3 na chwilę obecną suspicious
    Kupiłem nową, to wzieła się i naprawiła ta stara tak sama z siebie suspicious ) więc gry
    wybieram zależnie od preferencji, które z czasem wyrobiły się. Wszelkie
    platformówki grywam raczej na PS3, na PS3 też niektóre TPP gra się bardzo dobrze
    ( to jednak ciągle podobne do platformówek 3D ), stąd przykładowo Ghostbusters
    gra się świetnie na PS3, ale jeśli mam dokonać wyboru co do FPP czy pójdzie na
    PS3 czy X360, to na 90% wybiorę X'a. Takie tam preferencje wink
  • bunch 23.11.09, 08:27
    Może mi ktoś wysłać sejwa z misją która jest po tej co napisałem niżej?

II AKT
    Misja: Only good day was yesterday (platforma wiertnicza?)

Dostałem BSODa i gra się nie zapisała, nie chce mi się od początku zaczynać.

--
    http://www.bunch.2-0.pl/strony/bunch/index_pliki/grafika/grafika/banner01.jpg
  • bunch 23.11.09, 08:43
    Dobra, już sobie poradziłem sam.
    --
    http://www.bunch.2-0.pl/strony/bunch/index_pliki/grafika/grafika/banner01.jpg

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.