Dodaj do ulubionych

Ogniem i Mieczem - recenzja samowtór

IP: *.kalisz.mm.pl 19.12.09, 21:04
Czekać na patche i mody uzupełniające zostajesmile
Edytor zaawansowany
  • Gość: Wrex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.09, 21:15
    Jak już tak lubicie historyczne zwroty, to jegomoście Pawel blabla
    a nie jegomościowie ...
  • mistermozg 19.12.09, 21:20
    co za podłe czasy nastały, żeby powstawały mody do modów...
  • hellucinate 19.12.09, 21:45
    Sławek Ty chyba miałeś być na urlopie? A tu jak widać recenzje piszesz ;p
  • h3tman 19.12.09, 21:47
    nie lubie wytykać bezpośrednio komuś błedów ale akurat mi sie rzuciło w oczy... smile
    "Klimat - Nie ma się co oczekiwać, gracze kupią tę grę głównie z powodu chęci doświadczenia klimatu XVII wiecznej Rzeczpospolitej."
    a co do gry, szkoda że poszli na taką łatwizne

• Gość: Gość IP: *.kalisz.mm.pl 19.12.09, 22:02
    Jak by to Polacy robili pewnie by było lepiejsmile
  • Gość: gość IP: *.bluel.net 19.12.09, 22:15
    jedna recenzja niepochlebna teraz nagle druga i autorzy na siły próbują przekonać siebie i czytelników że jedna mimo całej tej tragedii warto to kupić. Czyżby artykuł sponsorowany?
  • Gość: rawr IP: *.adsl.inetia.pl 19.12.09, 22:37
    Jeśli sponsorowany to chyba parą skarpetek na święta sądząc po recenzji.
  • Gość: phantom_lord IP: *.ists.pl 20.12.09, 01:00
    trzeba bylo wspomniec o DRM i aktywacji i o limicie tychże aktywacji.
    I to jeszcze rodzimy wydawca to robi a nie jakis activision czy inny EA uncertain
  • Gość: Kozinimir IP: *.as.kn.pl 20.12.09, 03:44
    Coś z tą mapą jest nie tak. Od kiedy to Kraków jest nad Warszawą, a Lublin grubo pod Krakowem? Żeby niby w tamtych czasach te miasta znajdowały się w innych miejscach? big_grin
  • Gość: cena cena cena IP: *.tvkstella.pl 20.12.09, 09:44
    30zl i bym gre kupil tongue_out
  • Gość: Larsen IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 20.12.09, 11:30
    Muszę przyznać, że jestem rozczarowany. Wydawało mi się, że takiej mieszanki jak M&B i realia "sienkiewiczowskie" nie da się zepsuć. Niestety. Ilość błędów woła o pomstę do nieba - i nie chodzi o drobiazgi tylko filary rozgrywki.Druga sprawa - ten produkt nie jest dzieckiem miłości. Wydawałoby się, że wykorzystanie tego a nie innego okresu historycznego spowoduje, że dostaniemy wypieszczony i wychuchany twór. Tymczasem dostaliśmy zwyczajną niedoróbkę. Ten "rewolucyjny" produkt nie zawiera prawie żadnego z licznych udoskonaleń mechaniki gry dostępnych od dawna dla M&B. Szumnie zapowiadana kampania to totalny niewypał. Próbując wypatrzeć jej następny etap zamiast dać się ponieść fabule zastanawiamy się czy po rozmawianiu ze wszystkimi postaciami danej frakcji uda nam się popchnąć potworka do przodu. Obrona Częstochowy to wręcz niesmaczny żart. Bardziej przypomina pijacką burdę pod wiejską karczmą.

Kupiłem Ogniem i Mieczem i poświęciłem jej ładnych kilka wieczorów. Ale ten czas to nie zasługa CD Projektu tylko mojej własnej wyobraźni, która kreuje obraz ten gry jakże odbiegający od brutalnej rzeczywistości.
    A potrzeba było tak niewiele. Wystarczyłaby chociaż jedna naprawdę zaangażowana osoba w CD Projekt, która rozliczyłaby dewelopera z niedoróbek. Bo oprócz błędów największym grzechem OiM jest brak troski o efekt końcowy (tej grze nie potrzeba rewolucji tylko odrobiny troski). Aktualnie niestety gra przedstawia raczej poziom kioskowy a nie światowy. Jak widać warcholstwo nie było wyłącznie domeną sarmackiej Rzeczpospolitej.

Sorry za ewentualne błędy ortograficzne, ale jest to zdecydowanie emocjonalna publikacja.
  • Gość: DMG IP: 212.180.145.* 20.12.09, 12:33
    A ja jestem bardzo zawiedziony postawą redaktorów. Produkt jaki otrzymaliśmy powinni napiętnować jako "świąteczny skok na kasę" w postaci sprzedawania średnio udanego moda gry sprzed dwóch lat i to za cene pełnowartościowej gry. Zamiast tego słyszymy ogólne zachwyty nad... mechaniką gry sprzed dwóch lat! To co "producent gry" zrobił samodzielnie to dodał KOMPLETNIE NIEUDANĄ fabułę (a sama zmiana mapy i nazw miast zajęłaby średnio utalentowanemu 12'latkowi jakieś 2 godz.).
    Reasumując: OiM nie wnosi absolutnie nic czego by nie było w podstawowej wersji gry czy jej modach. OiM to produkt niepełnowartościowy i posiadający ogromną ilość błędów. OiM jest sprzedawane w cenie nowych, dobrych produkcji!
    Jedyną motywacją dla której redaktorzy mogliby się pokusic o pozytywną ocene tej gry to chęć ratowania upadającej firmy CDP). Ale czy warto to robić kosztem czytelników? Wiem, że CDP jest tylko wydawcą tego badziewia, ale zamiast sprzedawać to po 20-30 PLN i zarobić po 10 złoty na sztuce to wciska nam to za 80PLN i kłamie w żywe oczy obiecując "zupełnie nową jakość na 'zmodyfikowanym' silniku hitowej gry". Już za samo 'marketingowe' oszustwo firma powinna być mocno potępiona. To nie jest kwestia, że próbowali coś zrobić, ale nie do końca wyszło tak jak chcieli i obiecywali, a NIC nie zrobili i w pełni świadomie oszukali, że zostało zrobione bardzo wiele.
  • Gość: Olek IP: *.zaw.net.pl 20.12.09, 12:36
    hehe... widzę że najemnicy szwedzcy wymiatają! smile
  • Gość: galnospoke IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.09, 12:43
    Bieda i mizeria za 80 zl? Niech ten CDP juz wreszcie padnie...
  • Gość: panda IP: *.chello.pl 20.12.09, 12:59
    poczekam jak gra stanieje do 30-20zł bo choć z chęcią zanurzę się w grze opowiadającą historię polski z XVI i XVII w. to już wizja wydania tych 80zł na ulepszonego mount & blade jakoś mnie przeraża. Gdybym jednak dostał grę pod choinkę ... ;]
  • Gość: . IP: *.aster.pl 20.12.09, 13:10
    Czy mógł by mi ktoś napisać jaki jest limit jednostek w armi.
  • Gość: 4 IP: *.aster.pl 20.12.09, 13:16
    (chyba ktos kasuje moje posty) Czy wie ktos jaki jest limit wojska
  • Gość: 6 IP: *.aster.pl 20.12.09, 13:31
    ojc jednak nie przepraszam
  • Gość: DMG IP: 212.180.145.* 20.12.09, 16:03
    Ciekawostka: czy wiecie, że prawie dokładnie tego samego dnia na konkurencyjnym portalu (onet) ukazała się bardzo podobna w treści i wymowie recenzja pani Joanny Serafin? Ciekawe prawda?
  • rexnebular 20.12.09, 16:29
    Po screenach wnioskuję, że mamy do czynienia z polską wersją z gatunku "moja mówić, twoja robić". CDP nadal nie radzi sobie z tekstami, w których są zmienne?
  • tatita.s 20.12.09, 16:56
    @Kozinimir
    A wpadłeś na to że ta mapa może być w innej orientacji?
  • Gość: $ IP: *.aster.pl 20.12.09, 19:00
    @.
    podpisuję się pod twoim pytaniem
    czy wie ktoś jaki jest limit
  • Gość: tetlian IP: *.as.kn.pl 20.12.09, 19:57
    @Tatita, wpładłem, ale od kiedy to używa się mapy w innej orientacji? Na prawidłowej mapie zachód zawsze jest z lewej, północ u góry, wschód z prawej, a południe na dole.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka