Dodaj do ulubionych

Fable 3 - Recenzja

30.10.10, 12:32
Wstęp

Fable 3 już od początku roku zapowiadało się na najmocniejszy exclusiv xboxa
360 w bieżącym roku. Na szczęście dzięki decyzji o wydaniu tej gry na
komputery klasy PC, również posiadacze playstation 3 będą wkrótce mogli
cieszyć się tą produkcją. Co by złego nie mówić o Microsofcie trzeba uczciwie
powiedzieć, że ich szczodrość oraz troska o posiadaczy konkurencyjnej konsoli
jest doprawdy zadziwiająca. No ale własnie. Czy jest się w ogóle z czego
cieszyć? Czy słynny Piotruś tym razem spełnił obietnice czy kolejny raz więcej
mówił niż robił? Na te pytanie postaram się odpowiedzieć w niniejszej recenzji
tak więc ciekawskich zapraszam czym prędzej do lektury!

Fabuła

Historia opowiedziana w Fable 3 jest dosyć prosta. Wcialamy się w postac
księcia (lub księżniczki) mającego za zadanie obalić rządy despotycznego
władcy, którym jest...nasz brat. Więzy krwi łączące bohaterów stojących po
przeciwległych stronach barykady dawały nadzieję, na ukazanie całego konfliktu
z bardziej psychologicznej strony. Niestety wątek ten albo przegapiono albo
okazał się zbyt trudny do przedstawienia. W drodze do tronu nasza postać nie
ma żadnych rozterek moralnych przez co trudno w nim dostrzec coś więcej niż
tylko „zlepek” pikseli. Szkoda. Miejsce akcji rozgrywa się w znanym fanom
serii królestwie Albion. Na szczęscie dzięki przeniesieniu akcji o 50 lat do
przodu architektura uległa zmianie dzięki czemu zwiedzając nasz gród nie mamy
uczucia deja vu. Miasto stoi u progu przemysłowej rewolucji co sprawiło, ze
klimat stał się bardziej brudny. Łąki zastąpily torfowiska a wsie slumsy.
Niemniej jednak z dala od bram Albionu nadal możemy napotkać na bajkowe
miejscówki znane z poprzednich odsłon gry. Dzięki temu posunięciu otoczenie
jakie przyjdzie nam zwiedzać jest bardziej zróżnicowane przez co każdy gracz
znajdzie dla siebie taki kawałek mapy, w którym najlepiej będzie się czuł.

Rozgrywka

Fable 3 można podzielić na dwie części. W pierwszej naszym celem jest obalenie
rzadów tyrana, w drugiej przejęcie pałeczki i samodzielne rządzenie
królestwem. Bardzo boli brak płynnego przejścia między tymi dwoma etapami.
Wyglada to tak jakby od linijki oddzielono te dwie role. W jednej misji stoimy
na czele rewolty, mission success i już jesteśmy królem. Z podobnymi
uproszczeniami będziemy się stykać niestety przez całą grę. Interakcje z
mieszkańcami tak wyróżniajace poprzednie częsci fable, w trzeciej odsłonie
zostały sprowadzone do pierdzenia ludziom w twarz. Dziwi to tym bardziej, iż
chcąc siąść na tronie musimy przekonać do siebie różne frakcje. Dyplomacją -
która powinna być podstawowym środkiem do tego celu - jednak za wiele nie
wskuramy. Dzięki pokaznemu arsenałowi ciosów i czarów jedynym argumentem jakim
posługuje się nasz bohater jest argument siły. Gdyby system walki choć w
najmniejszym stopniu przypominał ten z genialnego Demon`s Soul`s nie byłoby w
tym nic złego. Pokonanie przeciwnika wymaga jednak od nas jedynie poznanie
sekretnej umięjętnosci wcisniecia guzika. Timing jak i obrona tu nie istnieje.
Rozumiem, ze gra skierowana jest do najmłodszych ale studio Lionhead mogłoby
więcej wymagać od maluchów. Po pokonaniu tysięcy przeciwników prędzej czy
później w koncu zasiądziemy na tronie dzięki czemu mechanika gry trochę
ulegnie zmianie. Rola króla sprowadza się do rozsądnego dysponowania budżetem
królestwa. Dzieki m.in. obniżaniu podatków możemy zaskarbić sobie przychylność
mieszkańców, a w przypadku ich podwyższeniu – wręcz przeciwnie. Wszystkie
decyzje jakie podejmujemy mają znaczenie tylko umowne ponieważ ich wpływ na
losy królestwa jest znikomy. Doktorat z zarządzania nie jest wymagany aby
ukończyć grę.

Audio i Video

Grafika w Fable 3 jest dosyć kiepściutka. Tekstury potrafią zakuć w oko a co
gorsza zdarzają się tu i ówdzie pokaźnych rozmiarów framedropy (wersja na
xboxa), które skutecznie potrafią uprzykrzyć nam zabawę. Na szczęscie warstwę
graficzną ratuje design lokacji oraz ich zróżnicowanie. Mamy tu wszystko czego
oczekujemy od tego tupu gier. Królestwo, miasto, miasteczka, wsie, lasy,
jaskinie. Wszystko to sprawia, że świat gry jest kompletny i pełny.
Mówi się, ze audio potrafi uratować każdą grę. W fable 3 mam wrażenie, ze nie
wykorzystano potencjału jakim dysponowało studio Lionhead. Do prac przy
podkładaniu głosów zatrudniono naprawdę dobrych i znanych angielskich aktorów.
Niestety praca przy grze wymaga widocznie innych umiejętnosci ponieważ to co
wypada dobrze na deskach teatru bije po uszach swoją sztucznością w grze
video. Muzyka w grze występuje dość rzadko. Po prostu jest bo być musi.

Podsumowanie

Martwi fakt, ze po doskonałej części pierwszej, Fable 3 kontynuuje swoją drogę
ku casuali. Dwoma krokami (pierwszym krokiem było f2 – dop. red.) uproszczono
rozgrywkę do granic możliwości. Oczywiście jedni będą mówić, ze gra stała się
przez to miła, prosta i przyjemna jednak dla dojrzałego gracza będzie ona
nudna, brzydka i prostacka. Szkoda, ze to wszystko tak się potoczyło tym
bardziej, ze widać jakiś tam potencjał. Mimo, ze F3 nie jest aż takim
rozczarowaniem jakim było Halo:Reach, to gdzieś tam w środku czuje się trochę
oszukany.
Wyłącznie dla najmłodszych.

Plusy:

- design
- nie najkrótsza

Minusy:

- kiepsciutka grafika
- uproszczenia
- framedropy
- pierdzenie w trwarz
- archaizmy

Ocena: 4/10

p.s. już niedługo opiszę wrażenia z bety Killzone 3!

p.s.2 no i jak zawsze zapraszam do dyskusji MERYTORYCZNEJ!
Obserwuj wątek
    • radek.zaleski Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 12:45
      ponieważ wszyscy znamy autora recenzji powyżej proponuję podejść do tego z humorem.
      osoba, która najcelniej i najzabawniej skomentuje twórczość dc_gt otrzyma drobny
      upominek.

nagrodą dla nas wszystkich będzie zabawacool
      • dc_gt Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 13:01
        Radku, proponuję dodać, ze tym upominkiem nie będzie gra Fable 3 ponieważ strach
        będzie cos napisac w obawie, ze sie wygra. Ja mimo wszystko proszę o dyskusję na
        temat samej gry.
        • marko1005 Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 13:19
          W grę nie grałem, nie wiem kiedy będzie miała premierę (czy już miała?) i wg o
          co biega uncertain po przeczytaniu recenzji bardzo zaciekawiło mnie to zdanie "Fable 3
          już od początku roku zapowiadało się na najmocniejszy exclusiv xboxa
          360 w bieżącym roku. Na szczęście dzięki decyzji o wydaniu tej gry na
          komputery klasy PC, również posiadacze playstation 3 będą wkrótce mogli
          cieszyć się tą produkcją." i oczywiście ocena końcowa "Ocena: 4/10".
          Serdeczne podziękowania dla użytkownika dc_gt za wyjaśnienie czym jest Fable 3
          oraz że warto / jednak nie watro w tą grę zagrać. tongue_out
          Czekam na recke KZ3, tutaj napewno będe mógł wypowiedzieć się coś więcej wink
      • bigdaddypl Re: Fable 3 - Recenzja 31.10.10, 10:10
        radek.zaleski napisał(a):

> ponieważ wszyscy znamy autora recenzji powyżej proponuję podejść do tego z humo
        > rem.
        > osoba, która najcelniej i najzabawniej skomentuje twórczość dc_gt otrzyma drobn
        > y
        > upominek.
        >
        > nagrodą dla nas wszystkich będzie zabawacool

no tak nagroda jest dla dc_gt że pozwalacie go karmić zamiast kasować prowo na
        podstawie YT
    • arczisan Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 13:16
      Ja dla odmiany podejdę bardzo poważnie, tak jak sobie tego autor życzy.
      Nie wiem, jakiego rodzaju problemy neurologiczne masz, ale widać, że masz
      potrzebę bycia zauważonym, potrzebę bycia w centrum. Próbujesz jakoś zaspokoić
      swoje potrzeby, pisząc te recenzje. Nie mówię tego na przykładzie recenzji Fable
      3, ponieważ tą grę każdy kto chciał, już ma (sam już ją posiadam od 2 dni, z
      Ultimy). Wygląda na to, że podchodzisz do tego bardzo poważnie i bardzo zależy
      Ci na opiniach innych, obojętnie, jak bardzo wszystkich śmieszą Twoje tematy.
      Próbujesz być dobrym recenzentem? Pamiętaj więc, że dobry recenzent, nawet jeśli
      nie podoba mu się gra, zna jej wartość. Ty na przykładzie Fable 3 pokazałeś, że
      nie dostrzegłeś wartości Fable 3, dając jej ocenę 4/10. Dając taką ocenę,
      wrzucasz Fable do koszyka z najsłabszymi tytułami. Czy uważasz, że Fable 3 jest
      porównywalny do takich gier jak, Damnation, Prison Break, Clash of The Titans?
      Wszystko wskazuje że tak. Dorzućmy do koszyka jeszcze może gry z serii Barbie.
      Obiektywizm.
      • marko1005 Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 13:28
        Tych recenzji nie można traktować poważnie, raczej z przymrużeniem oka (lub
        wręcz zamkniętymi oczyma ), autor na pewno ma tego świadomość, teksty te uważam
        za swego rodzaju felietony wink tongue_out
      • dc_gt Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 13:40
        Na rany Chrystusa to się robi już nudne. Mogłbyś byc troche bardziej oryginalny.
        To już któryś z kolei zarzut, ze probuje byc zauważony. Co to w ogole jest za
        zarzut? Nawet jesli byłaby to prawda to co jest w tym złego? Zaspokojam swoje
        potrzeby? Kolejny jakiś banał nie wiem co mający udowodnić. Taką diagnozę
        moglbys postawić kotu, który łasi się do Twojej nogi. Psychoanalizy ludzi zostaw
        specjalistom i przestań mędrkować. Piszmy ludzie o grze. Jesli z czyms sie nie
        zgadzacie co zostalo napisane w recenzji to podyskutujmy o tym na jakims
        poziomie. Bądźmy poważni.
    • dead.space Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 14:36
      W gre nie gralem, jeszcze ale w poprzedniczki tak. Fable 2 bylo fajne lecz tylko
      przez pewien czas, potem wszystko nudzilo, Peter ma pomysly ale wiekszosci tych
      lepszych nie potrafi dodac w grze. Podobnie jest tutaj, czytajac recke Piotra
      ktory przez 70% tekstu narzeka i w koncowej fazie znajduje kilka plusow gra
      zyskuje naprawde wysoka ocene. Dc_gt ocenil gre dosc dobrze, czekam na recenzje
      Black Ops i jesli da nizsza ocene niz 6-7 bedzie ona prawdziwa. Czemu COD jest
      dobry? Bo ma co czesc wiekszosc mechaniki z COD2/MW1/2, dodane to, zmieniono to,
      wywalono tamto i mamy gre a przez taki czas to BO mozna by zaadoptowac pojazdy,
      nie na taka skale jak BC2, ale kilka podstawowych, Treyarch zrobil to w COD3 ale
      nie gralem w tryb multiplayer. Tyle o COD, wracamy do Fable3. Jak mozna dac
      wysoka ocene grze ktora ma sporo wad, denerwujacych czy nie spelnionych rzeczy?
      Mozna by powiedziec ze te 4/10 to ze znakiem Polecam, bo czemu tylko gry z ocena
      8-10 moga miec taki znaczek? Gralem wiele nisko ocenianych gier i sie dobrze
      bawilem. Trzeba czasem ocenic gre przez pryzmat czasu, obietnic, tego co dano i
      nie dawac slepo 8 bo fajnie sie gra choc wady przeszkadzaja. Dla przykladu
      podam Kand n Lynch 2 - dla mnie swietna gra, dobra, z pewnymi swiezymi pomyslami
      jak kamera dajace fajne wrazenie, hitboxy, silnik dajacy 60 klatek to w tej
      generacji to zadkosc, multiplayer inny niz Deathmatch czy KoTH i co? Srednia
      ocen 67%... Bez przesady, czemu co roczny COD dostaje 8-9 skoro powiela 95%
      schematow? Jakos nikt nie potrafi ocenic gre jak sie powinno... MW2 na
      multplayerze jest slabo, ale grajac godzinke na tydzien mozna znalesc w niej
      radosc choc to taka noobowska, casualowa, prosta strzelaninka. Wiele nowych gier
      jest poszkodowana kosztem veteranow np. COD - zmiany kosmetyczne glownie ale 8-9
      potrafi dostac choc oryginale KnL2big_grinG w porownaniu do COD czy wiekszosci gier
      zostal zjedzony...
      kwiat
      • addekk1 Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 15:05
        Czekamy na recke pełnej wersji Killzone 3 i LittleBigPlanet 2 pewnie kolejne
        10/10 i to 2 miesiące przed premierą gry (albo jak z GT5 nikt nie wie ile
        miesięcy przed premierą)... big_grin<br />dc_gt to taki błazen którego miło się czyta
        a fanboizm wystaje mu ze wszystkiego, szczerze jakby oceniał obiektywnie i robił
        normalne recki to miło by się go czytało a tak robi z siebie idiote przed całą
        polygamia...<br />
        A tak wogóle dc_gt twoja recka z GranTurismo5 zagięła czasoprzestrzeń więc
        choćbyś zrobił recke Halo 10/10 to i tak ci w to nie uwierze big_grin Ta recka to apel
        do władz i do społeczeństwa big_grin!
    • cichoociemny Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 15:23
      No i któreś tam Twoje streszczenie na podstawie YT a Ty odwagi nie masz podać
      swojego gemertaga...(Proszę grzecznie a raczej "grzecznie" odczytaj w czasie
      przeszłym) Tchórz i oszust z ciebie!Zwykły dodać zapomniałem.No chyba że się
      mylę i podasz gamertaga.
      P.s: Ja osobiście nie mam nic do ukrycia i swoje PSN iD jak i gamertaga w
      profilu mam,więc zapraszam do dyskusji przez HS-a na xbox Lve! Bo przyznać
      musisz ( jedyna rzecz) jako "autorytet " na wielu płaszczyznach ta usługa działa
      po prostu lepiej na hamerykańskiej konsoli...
      P.s2surprisedczywiście że nie odpowiesz na moją prośbę ale to tyko świadczy o Tobiewink
      • cichoociemny Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 15:31
        Mam jeszcze jedną prośbę-Wybacz.
        Znając Twoje układy z Kazem powinieneś wiedzieć KIEDY wyjdzie recenzowana przez
        Ciebie gra pod tytułem GT5?Wiemy już a raczej domyślamy się że nie w tym
        roku...Może luty?
        P.S nie wiem czy Kazi Ciebie już przeprosił że GT5 nie trzyma cały czas 60
        klatek na sekundę?Mnie osobiście przeprosił bodaj na Ps3site.pl
    • rivriet Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 15:48
      Dowodem na to, że dc_gt nie grał w Fable III jest to, napisał, że to dosyć długa
      gra. No cóż, ja ją przeszedłem w 7,5 godziny (jeśli wierząc licznikowi w
      statystykach gry).
      • dc_gt Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 16:04
        No Szerloku, masz niezbity dowód! A tak na poważnie to proponuje podszkolić
        czytanie ze zrozumieniem. Nie napisałem, ze jest to "dosyć długa" gra tylko, ze
        NIE NAJKRÓTSZA. Ja skonczyłem singla w 10 godzin. Halo reach zajelo mi cos o
        kolo 5 dlatego te 10 godzin uznałem za przyzwoity wynik godny odnotowania w
        zaletach gry.
        • rivriet Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 16:35
          Niezbity dowód to mam taki, że nie podajesz swojego gamertaga ani zdjęcia
          pudełka z grą i kartką przy niej, z napisanym Twoim nickiem. Jeśli grałeś w
          Fable III, to proszę bardzo, wymień 3 rzeczy:
          - Jak się nazywa w polskiej wersji językowej władca dzielnicy fabrycznej?
          - Podaj nazwę miejsca, w które odwiedzamy w celu wyekwipowania broni/zmiany
          ubrań czy łączenia się z innymi graczami przez Xbox Live.
          - Podczas sprawowania rządów musisz rozstrzygnąć pewną sprawę - pewien pan i
          pewna pani (piszę tak specjalnie, żebyś sobie nie zajrzał jak zwykle na YT)
          stoją po dwóch stronach barykady. W mieście stoi wolny budynek. W co proponuje
          go przemienić "pani", a w co "pan"? :]

I błagam, bez wymówek typu "nie pamiętam takich szczegółów", bo to rzeczy, które
          najbardziej zapadają w pamięć po przejściu gry...
          • artist Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 16:45
            Rozumiem, że to wolny kraj, ale ile można pozwalać na wypisywanie takich rzeczy.
            Miałem się rozpisać ale nie chce mi się bo to i tak strata czasu i nic to by nie
            zmieniło. -.-
          • arczisan Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 17:14
            Nawet jakby podał gamertaga, to nie zmienia to zbyt wiele, gdyż gra wyszła już,
            więc nic by to nie udowodniło.

Najciekawsze jest to, że tak jak nam ciężko jest uwierzyć w to, że pan recenzent
            posiada już GT5, tak jemu jest ciężko zrozumieć, dlaczego my w to nie wierzymy...
    • tieu Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 17:22
      Recenzja KZ3 - 10/10
      Recenzja LBP2 - 10/10
      Kolejne exy na PS3 - 10/10

On naprawdę ma problemy ze sobą, żyje w swoim wymyślonym świecie, gdzie jest
      pełno muminków. Myśli, że każdy tam jest... dc_gt, swoim idiotyzmem tylko
      podkreślasz jak jesteś żałosny. Nie chcesz podać GamerTaga, PS ID lub nawet
      zdjęcia z płytą i karteczką z Twoim nickiem. Również odmówiłeś wizyty w
      siedzibie polskiego MS. Czyżby mama Ci nie pozwoliła jechać? Bo po 19 to z domu
      Cie nie wypuszcza nie?...
      • rivriet Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 18:02
        CytatBo po 19 to z domu
        Cie nie wypuszcza nie?...

Nie, wiesz... on nie chce wyjechać z KRK do Warszawy, bo MS jest fe i tylko
        czekają, aż da się im złapać w sidła, bo przez jego olśniewające i dobitne
        recenzje spada sprzedaż gier Microsoftu wydawanych w Polsce -,-' Zapewne w
        niemieckim magazynie, którym pracuje, mają spory problem. Wiadomo, dzięki tym
        światłym recenzjom popyt na pisemko jest większy niż miesięczny nakład.
      • paulinea Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 18:05
        Bo LBP 2 zasługuje na 10/10 smile Oczywiście wiem, bo grałam, ale zdjęcia mi się nie chce robić.
        Udowodniłam wam przecież swoją prawdomówność zdjęciami GT5 w wersji Platinum.
    • adam_b Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 19:43
      Słaby troll jak na ciebie, 3/10 daje, na pocieszenie, bo chyba powoli się
      kończysz. W "recenzji" roi się od błędów, zdradzających, że w Fable III nie
      grałeś. Przy kolejnych postaraj się bardziej, bo w przypadku Reacha i GT5 miałeś
      lepszy research.
      • rivriet Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 20:21
        Ano, zdradza go jedna rzecz... Uwaga, uwaga!

SPOJLER | SPOJLER | SPOJLER!
        "Wszystkie decyzje jakie podejmujemy mają znaczenie tylko umowne ponieważ ich
        wpływ na
        losy królestwa jest znikomy." - Tak? O, to ciekawe! A ja myślałem, że od tych
        decyzji zależy ile osób przeżyje w królestwie po ataku mroku, który następuje
        365 dni od objęcia tronu! Myślałem też, że przez to potem widzimy, czy po
        ulicach szwędają się sieroty lub pijacy, nie wspominając już o innych rzeczach,
        których nie wymienię bo nie chce mi się rozpisywać na Bóg wie ile stron. Nie dla
        takiego prowokatora jak dc_gt.
        • dc_gt Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 20:27
          To są dla mnie tylko drobnostki, które nie mają wplywu na przebieg rozrywki. To
          są tylko wizualia. To czy po ulicach beda sie szwedac biedacy czy nie, nie
          wpływa zupełnie na nic. Ale jesli takie pierdoły robią na tobie wrazenie to
          polecam zagrac w new vegas. Tam jest pokazane jak powinno wygladac kształtowanie
          świata w rpg-ach
          • rivriet Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 20:47
            Oczywiście na moje wcześniejsze posty nie odpisałeś, bo nie chcesz się przyznać,
            że publicznie się ośmieszasz. Jeszcze drobnostkami dla Ciebie jest to, czy
            chociażby sklepy w całym Albionie będą zamknięte, bo spowodujesz umarcie
            praktycznie większości populacji w Albionie poprzez swoje decyzje, to
            pogratulować. Ale zaraz! Tego nie było w zapowiedziach na youtubie, to jak ty o
            tym możesz wiedzieć? big_grin
    • eliot_ness Re: Fable 3 - Recenzja 30.10.10, 20:55
      dc_gt powinien łyknąć jakąś nagrodę za najlepszego (czytaj najbardziej poczytnego) autora
      recenzji na Polygamii. Bo który redaktor może pochwalić się równie dobrymi wynikami?wink
        • Gość: Spox_2 Re: Fable 3 - Recenzja IP: *.virtual-future.net 31.10.10, 00:43
          Zgadzam się w zupełności z przedmówcą!
          Przykładowy Jan Kowalski nie traci czasu na wypociny jakiegoś dzieciaka z zaburzeniem umysłowym (autor recenzji) tylko czyta wszystkie komentarze, czyli ogólną polewkę z dc_gt.

Naprawdę nie wiem kto go tak skrzywdził : rodzice, szkoła, znajomi ? Bo naprawdę trzeba mieć porytą banię coby pisać takie głupoty.

Gość musi sobie zdać sprawę że nikim specjalnym nie jest, ponieważ każdy z nas potrafi napisać taką (przepraszam za obrazę ;p ) a nawet MILION RAZY lepszą recenzję i nie będzie sie z tego powodu klepał, czego niestety nie można powiedzieć o dc_gtsciana
          • dc_gt Re: Fable 3 - Recenzja 31.10.10, 09:44
            nie uważam się za kogos specjalnego ale przyznac musicie, ze nie kazdego
            polygamia błaga o wywiad a MS o osobiste testy kinecta w ich siedzibie głównej
            (przy okazji mojego felietonu o kinectie pojawily sie te propozycje, wszystko
            jest czarne na białym, mozna sprawdzic).
            Dzieki moim kontaktom mam często dostęp do gier na długo przed ich premierą i
            moglbys docenic fakt, ze swoją wiedzą na ich temat dziele się własnie z Wami. Po
            to jest własnie to forum oraz ten dział nazwany WASZE WIADOMOSCi, RECENZJE I
            OPINIE. Znowu fanboje xboxa chcą rozmawiac o mnie a nie o grze. Nie wiem skad to
            sie bierze? Moze jakis kompleks? Na szczęscie otrzymuje bardzo duzą ilość maili
            z gratulacjami, które motywują mnie do dalszej pracy. Przykro mi, ze nie umiesz
            docenic pracy jaką wkłądam w moje publikacje tym bardziej, ze pisze je m.in. dla
            Ciebie.

Pozdrawiam

dosc_glupot
            • radek.zaleski Re: Fable 3 - Recenzja 31.10.10, 11:43
              "Na szczęscie otrzymuje bardzo duzą ilość maili
              z gratulacjami, które motywują mnie do dalszej pracy"

ale na Poly nie ma jak wysłać maila do innego usera, a przecież Ty publicznie swoich danych
              nie podałeś.

HMMMMM
              • dc_gt Re: Fable 3 - Recenzja 31.10.10, 12:28
                Owszem. Podałem za to swój e mail na moim poprzednim koncie dosc_glupot. Jako,
                ze nie jest zbyt skomplikowany wiekszosc osob go zapamietala lub zapisała sobie
                wówczas tak na wszelki wypadek.

Ale odbiegamy znowu od tematu. Dyskutujmy o grze wszak ona jest tu najwazniejsza.
      • radek.zaleski Re: Fable 3 - Recenzja 31.10.10, 11:44
        no bez przesady. dc_gt na pewno jest aktualnie maskotka poly, takim malym niegroznym
        niedzwiadkiem

eliot_ness napisał(a):

> dc_gt powinien łyknąć jakąś nagrodę za najlepszego (czytaj najbardziej poczytne
        > go) autora
        > recenzji na Polygamii. Bo który redaktor może pochwalić się równie dobrymi wyni
        > kami?wink
        • dc_gt Re: Lubię Placki 31.10.10, 19:56
          Bellisimo! Dziękuję za ciepłe słowa. Zgodnie z życzeniami moich czytelników tym
          razem byłem bardziej surowy aniżeli w przypadku recenzji gran turismo 5. Jednak
          i tym razem nie wszystkim było to w smak. Dziękuję, ze doceniasz prace jaką
          wkładam w rozwój tej strony. Dzięki własnie takim postom jak Twój chce mi się
          publikować kolejne materiały. Już za tydzien napiszę o swoich pierwszych
          wrażeniach z bety (a raczej alfy) killzone 3.

Pozdrawiam

dosc_glupot
        • tytacz Re: Lubię Placki 31.10.10, 19:59
          oceanic815 napisał(a):

> Przeciwnie! Pisz! Kolejna świetna, obiektywna recenzja, jakich mało można w int
          > ernecie
          > znaleźć. Gratuluję!

Podpisuje się rękami i nogami! dc_gt pisz jak najwięcej swoich recenzji, bo
          widać po komentarzach jak ludzie zazdroszczą Ci wtyków w branży. Pisałeś już do
          naczelnego Poly czy nie ma dla Ciebie posady? Mam dla Ciebie jeszcze jedną dobrą
          wiadomość, bo od bliskiego znajomego dowiedziałem się, że Twoje obiektywne i
          rzetelne recenzje będą brane pod uwagę w serwisach metacritic i
          gamerankings. Póki co toczą się rozmowy na najwyższym szczeblu, ale
          wszystko jest na dobrej drodze, żebyś zaistniał w globalnej sieci jako jeden z
          lepszych recenzentów na świecie. Dodatkowo znajomy z Sony dał mi cynk, że jesteś
          już na stałej liście osób/serwisów, które będą dostawały gry do recenzji pół
          roku przed premierą. Życzę Ci powodzenia z całego serca, a tymi zazdrośnikami
          powyżej się nie przejmuj!
          • mnemonic320 Re: Lubię Placki 31.10.10, 21:47
            tytacz - pół roku przed premierą, to jeszcze nikt nie wie jak będzie dokładnie
            wyglądać gra i co sobą prezentować, a co dopiero dc_gt będzie je recenzował... wink
          • arczisan Re: Lubię Placki 31.10.10, 22:16
            Tytacz, nie obrażaj dc_gt. On już dawno dostaje gry miesiąc przed wypuszczeniem (nawet gdy gazery i portale nie mają tych gier), metacritic i gamerankings już od dawna tworzy swoje oceny według recenzji dc_gt (specjalnie zatrudnili Polaka, by tłuaczył im recenzje dc_gt). No i Microsoft wydzwania do dc_gt od dawna, błagając, by udzielał się dla dobra Xboxa.
    • legileg Re: Fable 3 - Recenzja 01.11.10, 07:17
      Bellisimo! Brawissimo! Manifik! Sa kle ble! Doskonała recenzja mojego
      redakcyjnego kolegi dc_gt! To wspaniałe, że na tym świecie są wciąż obiektywni
      dziennikarze, którzy nie boją się dzielić swoją opinią z czytelnikami i gardzą
      łapówkami od wielkich korporacji!

Jako, że dc_gt po otrzymaniu honorarium za swój teks udał się w podróż dookoła
      świata to gorące opakowanie z recenzencką wersją Fable 3 przeznaczoną na
      komputery osobiste wpadło w moje ręce. Jak wypada ona w porównaniu z wersją na
      Xboxa?

Złe dobrego początki

Wraz z grą na moje biurko trafiła koperta z Raymond wypełniona zielonymi
      banknotami. Natychmiast je podarłem. Nie była to pierwsza próba nacisku na naszą
      redakcję wywierana przez Microsoft (Tak to prawda - dop. red). Zadowolony ze
      swej słusznej podstawy odpaliłem linuxa na redakcyjnym PS3 debug unit, następnie
      postawiłem maszynę wirtualną z Windowsem i rozpocząłem instalacje Fable 3.
      Przebiegała szybko i bez problemów. Przejeżdżając palcami po absolutnie
      doskonałym DS3 zaśmiałem się w duchu z dc_gt, który musiał się męczyć przy tym
      arcyniewygodnym ochłapie chińskiego plastiku, który Microsoft żartobliwie nazwał
      padem.

Bez żadnego zaskoczenia
      Po odpaleniu gry moje oczy ucieszyła piękną grafika i wysoka rozdzielczość,
      których próżno szukać w wersji na Xboxa. Rewelacje tą przyjąłem z ostudzonym
      entuzjazmem, w końcu każdy wie, że wersje na PS3... Znaczy na komputery
      stacjonarne wyglądają ZDECYDOWANIE lepiej. Cieszy też doskonały framerate, który
      sporym problemem dla zielonej konsoli. Przez całą grę animacja nie spadła
      poniżej 150 klatek. Widać PS3 nawet symulując komputer stacjonarny ma jeszcze
      sporo mocy, którą można by wykożystać na jeszcze lepszą grafikę. O tym, że
      funkcje online są całkowicie darmowe chyba wspominać nie muszę? Przecież za coś
      takiego płaci wyłącznie jedna, bardzo wąską grupa zagubionych graczy...

Niestety to wciąż ta sama gra
      Niestety tworcy Fable 3 nie wieli sobie słów dc_gt głęboko do serca. Interfejs
      gry wciąż jest szalenie nieintuicyjny, interakcja z NPC mierna, a do
      szczęśliwego zakończenia jesteśmy w stanie dojść bez najmniejszych wyrzeczeń. W
      obliczu takich hitów od Sony jak The Shoot czy The Fight Fable 3 wydaje się być
      produkcją bardzo marną. Jakby tego było mało jest również ogromnym krokiem
      wstecz dla całej serii, która przecież nigdy specjalnie wybitna nie była, co
      przyznał niedawno sam jej twórca. Mimo bardzo dużego opuszczenia ceny wciąż
      ciężko ją polecić komukolwiek innemu niż bandzie dzieciaków.

Pozdrawiam, Legileg
      PS: PS3 bez trudu załadowało moje achievementy do mojego konta na Xbox Live.
      Można je podejżeć w moim gametagu.
    • adel Re: Fable 3 - Recenzja 01.11.10, 09:47
      Ja wchodzę na tego typu wątki tylko po to aby miec fun z tego jak Wy próbujecie
      "ewangelizować" kolegę.

Widok waszej wojenki na słowa i "argumenty" poprawia mi humor.big_grin

A Wam zostaje już tylko chyba jedyne rozwiązanie problemu - solówa! Bo do tego to zmierza!
    • tytacz Re: Fable 3 - Recenzja 01.11.10, 10:39
      Przyjmuję zakłady na to, jaką wstępną ocenę dostanie beta Killzone 3. Można
      postawić na dwa przedziały ocen, a kursy dla nich przedstawiają się następująco:
      10-9 = 1:2 oraz 8-1 = 1:500000000000. Zapraszam do zabawy!
    • legileg Re: Fable 3 - Recenzja 01.11.10, 15:42
      Najbardziej bawi mnie, jak najbardziej zżarci fanboyie Xa starają się za wszelką
      cenę udowodnić, że dc_gt kłamie. Wychodzą z różnymi argumentami, przytaczają
      różne dowody, czasem nawet trafiają się ostre pojazdy... Podobno ironie są w
      stanie zrozumieć tylko osoby inteligentne. Ale przecież tekst dc_gt to nie
      ironia tylko czysta farsa, nie potrafię zrozumieć jak ktokolwiek może pomyśleć,
      że on pisze poważnie. Wysuwająca się płyta z Xboxa walnęła Was zbyt mocno w
      głowę? Czy miłość do zielonej maszynki całkowicie zastąpiła racjonalne myślenie?

Już czwarty raz taka sama sytuacja i już czwarty raz nic się nie zmieniło w
      zachowaniu czytelników. Ile jeszcze dc_gt będzie musiał napisać recenzji, aby
      wreszcie ludzie zaczęli traktować go tak jak redakcja Poly sugeruje na samym
      wstępie? Czy kiedykolwiek doczekamy się jakiś barwniejszych komentarzy?
      Chociażby zabawnej kontrrecenzji dającej GT5 1/10, a Kinectowi 10/10? Chyba
      tylko wtedy, gdy dc_gt zdecyduje się na xboyiowe alterego i zacznie komentować
      siebie sam.

Swoją drogą: www.lolbot.net/pix/6027.jpg
      • dc_gt Re: Fable 3 - Recenzja 01.11.10, 16:33
        Bardzo dziękuję, ze stanałeś w mojej obronie wszak dyskusja - mimo moich
        usilnych prób - znowu skupiła się na mojej osobie. Jedyne z czym pozwole sie nie
        zgodzić to nazwanie mojej recenzji farsą. Prawdą jest, ze przez lata wyrobiłem
        sobie dosyć lekki styl pisania, który jest łatwo przyswajalny bez względu na IQ.
        Moim celem jest pisanie merytorycznych recenzji w lekkie formie przez co
        niestety czesto moi czytelnicy odnoszą wrażenie, ze dany tekst jest napisany z
        przymrużeniem oka lub jak w Twoim przypadku wręcz zupełnie nie na serio. To błąd.

Pozdrawiam

dosc_glupot

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka