Dodaj do ulubionych

PS3 vs X360

IP: *.dsi-sieci.pl 15.12.10, 00:08
Cześć!

Nigdy nie byłem przekonany do konsol typu PS3 czy X360. Zawsze i we wszystko grywałem na PC(o ile tak to co robiłem można nazwać). Jednak wiele fajnych tytułów wychodzi na konsolki, a po za tym mój PC długo już nie pociągnie. Zastanawiałem się nad zakupem jednej z w/w konsol, lecz nie mam pojęcia(gdybym się zdecydował) co kupić smile Jako dziecko miałem konsolę PSX i jestem przyzwyczajony do takiego kontrolera, a co za tym idzie jest to plus dla konsoli PS3. Kolejnym plusem PS3 jest dla mnie software(całe menu etc.), PSN, darmowa "obsługa" internetu(np. granie po sieci). Minusem dla mnie jest napęd BLU-RAY, brak możliwości przerobienia(tak, tak, jestem złodziejem, ale nie stać mnie na zakup gier, co innego gdyby były tańsze) oraz cena konsoli, która jest troszkę przygniatająca w porównaniu do X360. Dodam teraz kilka swoich uwag dotyczących X360, a mianowicie zacznę od minusów. Kontroler(no wtf?!), software(menu etc.), Live(Boże, zlituj się! Płacić podwójnie za internet?), strach przed RROD. No dobra, a plusy? Cena konsoli(w porównaniu z PS3), możliwość przerobienia(nie wiem jak tych nowych), zwykły napęd(yeeeah!).

Takie jest moje zdanie na temat obu konsol(wynik PS3 1:1 X360). Konsolka ma być podpięta do monitorka 19' i czasami do LCD 42' FULL HD. Zależy mi również na niskiej cenie konsolki. Nie wziąłem pod uwagę Kinect'a oraz Move'a, ponieważ w tym momencie i tak nie mam na to funduszy, lecz raczej Kinect wygrywa, co nie znaczy że Move jest zły =)

Przepraszam za ew. błędy związane z nieznajomością się na konsolach, mogę również mylić się w wielu kwestiach, dlatego proszę o subiektywne komentarze i wybór konsoli.

Dzięki i pozdrawiam =)
Edytor zaawansowany
  • legileg 15.12.10, 00:32
    Dzisiejsze Xboxy z pewnością nie psują się mocniej niż PS3, więc tą wadę możesz wykreślić (chyba że kupujesz jakąś starą wersje z allegro). Rożnicę w cenie konsoli również, bo wynosi ona gorą 100 zł (chyba, że chcesz się sfrajerować i kupić upośledzonego xboxa arcade). Jeśli zamierzasz kraść gry, to odpada też konieczność opłacania Live bo po sięci i tak nie pograsz (chyba, że zamierzasz kraść ze sklepów). Jak możesz uznawać Blu-Ray za wadę nie mam zielonego pojęcia. Jeżeli posiadasz posiadasz nawet leściwego PC to pograsz na nim w większość Xboxowych exclusive.

Swoją drogą nie mam zielonego pojęcia jak osoba, której nie stać na gry (przy możliwościowy kupowania ich na allegro za parę zł i bezgotówkowego wymieniania na serwisach jak gametrade) może w ogóle rozważać wydanie około 1000 zł na urządzenie służące WYŁĄCZNIE rozrywce. Rozbuduj sobie lepiej PC...

• Gość: risolth IP: *.dsi-sieci.pl 15.12.10, 00:40
    Nie pytałem o to czy rozumiesz, dlaczego uważam Blu-Ray za wadę oraz nie mam zamiaru kupować gier. Prosiłem o pomoc w wyborze konsoli...
  • legileg 15.12.10, 01:12
    A wiesz, że dokładne zrozumienie problemu jest podstawą jego rozwiązania? Wady, które podałeś pokazują że nie wiesz absolutnie nic o konsolach. Może niechęć do bluray też wynika z niewiedzy?

Posiadam obie konsole i PC, więc nie jestem więc tak skażony przez fanboystwo jak reszta twoich doradców. Byłbym więc dobrym i w miarę obiektywnym źródłem wiedzy jakie w dzisiejszym świecie konsol SZALENIE ciężko. Musiałbyś mi jednak móc dokładnie rozumieć swoją sytuacje, aby prawidłowo określić Twoje predyspozycje. Prosić się jednak o pomaganie Tobie nie będę, naprawdę mam ciekawsze rzeczy do roboty.
  • pan_konsolek 15.12.10, 21:02
    legileg napisał(a):

> ak reszta twoich doradców. Byłbym więc dobrym i w miarę obiektywnym źródłem wie
    > dzy jakie w dzisiejszym świecie konsol SZALENIE ciężko. Musiałbyś mi jednak móc

Ehm? Przecież od zawsze było ciężko. Nie tylko w dzisiejszych czasach.
  • werty101 15.12.10, 00:48
    Gość portalu: risolth napisał(a):

> Dodam teraz kilka swoich uwag dotyczących X360, a mianowicie
    > zacznę od minusów. Kontroler(no wtf?!), software(menu etc.), Live(Boże, zlituj
    > się! Płacić podwójnie za internet?), strach przed RROD.

Kontroler jest głównym powodem, żeby grać na Xboxie. Jest o wiele wygodniejszy.
    Za LIVE nie będziesz musiał płacić, bo i tak cię zbanują za piractwo.
    RRODa w Slimach nie ma.

Ogólnie lepiej kupić Xboxa.

• lagmanic 15.12.10, 05:28
    najlepiej to będzie jak kupisz ciuchy i buty
  • Gość: SeeR IP: 62.29.174.* 15.12.10, 09:05
    W sobotę swoim dzieciom (i sobie) na gwiazdkę kupiłem PS3 160GB w promocji w EUROAGD za 950zł. W Media Markt widziałem takie za 1080zł. XBox 360 slim 250GB to też ok 1000zł. Jak dla mnie cena porównywalna. nie wiem ile zajmują gry ale 160GB wydaje mi się sporo.<br />
    Ja wybrałem PS3 bo:<br />
    - można wymienić dysk na większy (własny)<br />
    - mamy w domu PSP i telewizor SONY więc wszyscy znają już interfejs XMB.<br />
    - Gry typu minis kupione na PSP będą działać też na PS3, czyli nie musze kupowac ich podwójnie<br />
    - z opini w sieci wynika że PS Move jest dokładniejszy niż Kinect. Kinecta testowałem i rzeczywiście ma opóźnienia - nie nadaje się do gier gdzie trzeba szybko reagować.<br />
    - odtwarzacz DVD/Blue-Ray to akurat zaleta dla mojej żony. Szczególnie że ponieważ mamy TV Sony to Bravia Sync będzie działać i będzie można sterować filmem za pomocą pilota od TV. PS3 Zastąpi nasza Mantę smile<br />
    - na Xboxa nie ma odpowiednika gry "Kung Fu Live" smile (która jest za 51 zł w PSStore)<br />
    - No i to co wspomniałeś - za granie w sieci się nie płaci<br />
    <br />
    Do szczęścia jeszcze tylko mi brakuje żeby PS3 obsługiwało RSSy tak jak PSP.
  • matryc 15.12.10, 09:41
    Gość portalu: SeeR napisał(a):

> Ja wybrałem PS3 bo:<br />
    > - można wymienić dysk na większy (własny)<br />

tylko po co? ileż sejwów będziesz mógł tam wrzucać big_grin
    Na 360 przynajmniej każdą gre można zainstalować, na PS3 wybrane...

> - mamy w domu PSP i telewizor SONY więc wszyscy znają już interfejs XMB.<br

Zgodność logo.

> - Gry typu minis kupione na PSP będą działać też na PS3, czyli nie musze kupowa
    > c ich podwójnie<br />

Tetris?

> - z opini w sieci wynika że PS Move jest dokładniejszy niż Kinect. Kinecta test
    > owałem i rzeczywiście ma opóźnienia - nie nadaje się do gier gdzie trzeba szybk
    > o reagować.<br />

Oczywiście, że jest dokładniejszy, BA, jest bardzo dokładny, świetnie odwzorowuje ruchy ręki, można robić cuda, jednak czy Twoje dzieci nie wolały by poskakać przed TV?
    Moim skromnym zdaniem obsługa kinect'a jest o niebo łatwiejsza niż move, na pewno dla dziecka...

Co do move to powiem Ci, że ma on swoje plusy jak i minusy:
    Plusy to oczywiście świetne odwzorowanie we wszystkich płaszczyznach. Ale już minusy to celowanie za pomocą tego dilda, kursor na ekranie ma się nijak do rzeczywistości, a ustawić to na prawdę trudno (wiilot bije move pod tym względem na łeb!)

> - odtwarzacz DVD/Blue-Ray to akurat zaleta dla mojej żony. Szczególnie że ponie
    > waż mamy TV Sony to Bravia Sync będzie działać i będzie można sterować filmem z
    > a pomocą pilota od TV. PS3 Zastąpi nasza Mantę smile<br />

Mój Panasonic posiada Viera Link i też mogę sterować XMB pilotem od TV wink
    Bluray plus...

> - na Xboxa nie ma odpowiednika gry "Kung Fu Live" smile (która jest za 51 zł w PS
    > Store)<br />

Must have!

> - No i to co wspomniałeś - za granie w sieci się nie płaci<br />

Co jest żadnym argumentem.
    Mam PS3 od 2 miesięcy, w sieci zagrałem 2 razy... (oczywiście to plus)

> Do szczęścia jeszcze tylko mi brakuje żeby PS3 obsługiwało RSSy tak jak PSP.

A mi:
    - wygodnego i dokładnego pada, z twardymi gałkami, NIEWYPUKŁYMI
    - spustów na padzie
    - other OS, który został wykastrowany z XMB
    - wsparcia dla mkv

• angh 15.12.10, 10:51
    rany... od razu mowie, ze obie konsole maja zalety i wady, ale to, co Ty napisales, to ... troche smieszne jest...

rozmiar dysku - ja mam w ps3 250 gb (zmienilem z chyba 120gb) i na chwile obecna jest wypelniony w 70% - glownie grami kupionymi w psn, np. LBP, lars croft and guardian of fire, god of war 1 i 2, teraz sie sciaga online dc universe. Gry zajmuja mi prawie 100 gb. i nie, nie ma tam saveow...

Zgodnosc interface to nie 'zgodnosc logo'. Gdybys mial pojecie, jak dziala bravia, to nie pisal bys takich ... rzeczy. i w tv, i w psp masz identyczny interface, a wiec osoba znajaca jeden bedzie znala i drugi. To troche wiecej niz zgodnosc logo.

Minisy to nie tylko tetris. Ale zeby to wiedziec, trzeba by znac troche ta konsole...

Move istotnie jest dokladniejszy. I dzieci sie swietnie bawia przy eyepecie. Oba kontrolery zreszta swietnie sie nadaja dla dzieci. Ale po sesji w HR na move, oraz abawie z MAG, wiem z cala pewnoscia, ze move nadaje sie tez swietnie jako kontroler dla core'owych graczy... a moje doswiadczenia z kinectem owszem, daja sporo zabawy, ale nei wyobrazam sobie grac w corowe gry za pomoca tego urzadzenia. Widze tez, ze Twoje uwagi dotyczace ustawiania i celowania wynikaja z faktu, ze o move czytales na necie. Polecam naprawde pouzywac.

Kolega ma sony bravia, wiec nie ma panasonic link. Wiec, hmmm, po cholere te porownanie?smile

To, ze Ty nie grasz po sieci, nie jest zadnym argumentem. Jezeli grasz glownie na iksie, to jasne jest, ze nie wlaczasz ps3. Ale dla osoby wybieajacej sprzet jest to rzecz wazna. Na przyklad, koszt iksa + oplata za siec jest juz wyzszy niz ps3. Warto wziac to pod uwage.

Co do reszty - nie trawie pada od iksa. Gram na iksie padem o designie ps3 - kosztuje 30 euro, i w koncu moge grac po ludzku. Asynchroniczne galki mnie rozwalaja, a ich wkleslosc dla mnie jest smieszna - nijak sie to ma do tego jak to kontroluje. Ale to moj punkt widzenia, Ty masz swoj i to jest ok, ale trudno nazwac to obiektywna przewaga...

Problem spustow na padzie rowniez zostal stworzony przez uzytkownikow iksa... te osoby sa przyzwyczajone uzywac dolnych triggerow do strzelania. na ps3 uzywa sie gornych, wiec palce sie z nich nie 'zeslizguja'. Mi sie nei zeslizguja tez z dolnych nawet w samochodowkach... wiec, coz, trudno mi to zaliczyc do wad.

Brakuje Ci oteher OS? dlaczego? nie masz komputera? i oczywiscie na innych konsolach masz other OS, i dlatego jego brak na ps3 jest takim problemem?

Obsluga .mkv... seriously, znowu, na innych konsolach dziala? i jak to sie ma do grania?

Konsola sluzy do grania. I dlatego, jedynym wyznacznikiem zakupow jest: biblioteka gier, ktora chcialo by sie miec, oraz koszty, jakie mozna poniesc. Jezeli na konsole Z jest 90% tytulow, w kotre chcialo by sie pograc, to nie ma co patrzec na konsole G. Jezeli jest kolo 60%, to warto rozwazyc koszta i ceny gier/uzywek, albo kupic kolejna konsole.
    Jezeli konsola ma robic tez za centrum rozrywki, czy kino domowe, to trzeba zastanowic sie, jak bedzie pracowala ze sprzetam, jaki masz w domu. Kupowanie ps3 do panasonica, czy iksa do bravii nie pogorszy obrazu, ale rowniez nie zyska sie dodatkowych opcji wynikajacych z linkow i interface.

• Gość: SeeR IP: 62.29.174.* 15.12.10, 11:36
    Apropo core-owych gier

www.youtube.com/watch?v=d9kkg9GGVOU&feature=youtube_gdata_player
    Podobno ma być w lutym w sklepach
  • matryc 15.12.10, 23:33
    angh napisał(a):

> rany... od razu mowie, ze obie konsole maja zalety i wady, ale to, co Ty napisa
    > les, to ... troche smieszne jest...

Dlaczego śmieszne, mnie to raczej martwi.

> rozmiar dysku - ja mam w ps3 250 gb (zmienilem z chyba 120gb) i na chwile obecn
    > a jest wypelniony w 70% - glownie grami kupionymi w psn, np. LBP, lars croft an
    > d guardian of fire, god of war 1 i 2, teraz sie sciaga online dc universe. Gry
    > zajmuja mi prawie 100 gb. i nie, nie ma tam saveow...

To że Ty masz już 70% zapełniony dysk w PS3 to nie znaczy, że każdy ma sobie kupować co najmniej taki dysk lub większy smile

> Zgodnosc interface to nie 'zgodnosc logo'. Gdybys mial pojecie, jak dziala brav
    > ia, to nie pisal bys takich ... rzeczy. i w tv, i w psp masz identyczny interfa
    > ce, a wiec osoba znajaca jeden bedzie znala i drugi. To troche wiecej niz zgodn
    > osc logo.

To TYLKO interface w TV, żaden argument za jedną czy drugą konsolą, rozumiesz?

> Minisy to nie tylko tetris. Ale zeby to wiedziec, trzeba by znac troche ta kons
    > ole...

A tutaj to nie rozumiem, możesz jaśniej? Chodzi Ci może o tajemnicę jaką jest to że tetris jest psp only?

> Move istotnie jest dokladniejszy. I dzieci sie swietnie bawia przy eyepecie. Ob
    > a kontrolery zreszta swietnie sie nadaja dla dzieci. Ale po sesji w HR na move,
    > oraz abawie z MAG, wiem z cala pewnoscia, ze move nadaje sie tez swietnie jako
    > kontroler dla core'owych graczy... a moje doswiadczenia z kinectem owszem, daj
    > a sporo zabawy, ale nei wyobrazam sobie grac w corowe gry za pomoca tego urzadz
    > enia. Widze tez, ze Twoje uwagi dotyczace ustawiania i celowania wynikaja z fak
    > tu, ze o move czytales na necie. Polecam naprawde pouzywac.

Nie wysiliłeś się.
    1. Nie piszę o rzeczach, których w rękach nie miałem i ich nie testowałem.
    2. Mam dildo i Ci delikatnie mówię, przełożenie celowania dildem w TV, ma się nijak do celownika z Wii! To jak niebo i ziemia na rzecz wiilota.
    Upraszczając, by mnie wszyscy zrozumieli, gdzie wiilot "patrzy" tam masz celowniczek, dildo move gdzie "patrzy" tam go nie ma i znajduje się gdzieś niżej/wyżej/nijak!

Co do wiimote + wiimotion plus to dildo od sony jest znacznie lepsze!

> Kolega ma sony bravia, wiec nie ma panasonic link. Wiec, hmmm, po cholere te po
    > rownanie?smile

Po to, że nie trzeba mieć wszystkiego z logo sony, by kontrolować pilotem od TV konsolę.

> To, ze Ty nie grasz po sieci, nie jest zadnym argumentem. Jezeli grasz glownie
    > na iksie, to jasne jest, ze nie wlaczasz ps3. Ale dla osoby wybieajacej sprzet
    > jest to rzecz wazna. Na przyklad, koszt iksa + oplata za siec jest juz wyzszy n
    > iz ps3. Warto wziac to pod uwage.

A koszt ps3 + darmowy net + drożesze gry z 2nd handu to jednak wychodzi na zero tongue_out

> Co do reszty - nie trawie pada od iksa. Gram na iksie padem o designie ps3 - ko
    > sztuje 30 euro, i w koncu moge grac po ludzku. Asynchroniczne galki mnie rozwal
    > aja, a ich wkleslosc dla mnie jest smieszna - nijak sie to ma do tego jak to ko
    > ntroluje. Ale to moj punkt widzenia, Ty masz swoj i to jest ok, ale trudno nazw
    > ac to obiektywna przewaga...

To zagraj w MotoGp na padzie od iksa i na padzie od PS3. Zrozumiesz gdzie jest różnica.
    Natomiast niesymetryczne ustawienie gałek jest o wiele bardziej ergonomiczne, niż oba kciuki razem. To jest oczywiście moja opinia.

> Problem spustow na padzie rowniez zostal stworzony przez uzytkownikow iksa... t
    > e osoby sa przyzwyczajone uzywac dolnych triggerow do strzelania. na ps3 uzywa
    > sie gornych, wiec palce sie z nich nie 'zeslizguja'. Mi sie nei zeslizguja tez
    > z dolnych nawet w samochodowkach... wiec, coz, trudno mi to zaliczyc do wad.

Wypukłe triggery i inne przyciski to przekleństwo tego pada, nie przyznasz racji, bo by po prostu wyszło na moje.

> Brakuje Ci oteher OS? dlaczego? nie masz komputera? i oczywiscie na innych kons
    > olach masz other OS, i dlatego jego brak na ps3 jest takim problemem?

Aaaaale argument, "a komputera nie masz"?

To tak jakbym Ci przez update softu wyłączył w samochodzie ABS i zapytał, a co nie umiesz hamować pulsacyjnie?

Brakuje mi bo była taka możliwość, a teraz nie. Innym brakuje wspracia PS2, a było.
    Kastrują konsolę, a fanboje wszystko łykają z uśmiechem na twarzy, to właśnie mnie zadziwia w hejterach od sony.
    Przypomnij sobie całą tą otoczkę kłamstwa podczas premiery, co to miało nie być, ile to Tera flopsów nie przerabia ten Cell, ile klatek w każdej grze będzie (120!!!) i jaki to nie wypasiony sprzęt fullhd, gdzie gier 1080p to na palcach jednej ręki zliczyć można.

A otheros chciałbym mieć, bo kiedyś nawet ps3 40 miałem z tą opcją, a teraz tak po prostu ucięli i niema.

> Obsluga .mkv... seriously, znowu, na innych konsolach dziala? i jak to sie ma d
    > o grania?

It only does everything...NOT!!!

> Konsola sluzy do grania. I dlatego, jedynym wyznacznikiem zakupow jest: bibliot
    > eka gier, ktora chcialo by sie miec, oraz koszty, jakie mozna poniesc. Jezeli n
    > a konsole Z jest 90% tytulow, w kotre chcialo by sie pograc, to nie ma co patrz
    > ec na konsole G. Jezeli jest kolo 60%, to warto rozwazyc koszta i ceny gier/uzy
    > wek, albo kupic kolejna konsole.
    > Jezeli konsola ma robic tez za centrum rozrywki, czy kino domowe, to trzeba zas
    > tanowic sie, jak bedzie pracowala ze sprzetam, jaki masz w domu. Kupowanie ps3
    > do panasonica, czy iksa do bravii nie pogorszy obrazu, ale rowniez nie zyska si
    > e dodatkowych opcji wynikajacych z linkow i interface.

Niestety już konsole nie są tylko do grania, to się właśnie stają centra multimedialne, gdzie granie może w ogóle odgrywać drugoplanową rolę.
    PS3 niektórzy ludzie kupowali tylko i wyłącznie by mieć bluray, bo to był najtańszy odtwarzacz podczas premiery.
    Inny może sobie zamiast grania, przeglądać zdjęcia i słuchać mp3, co nie może? Może! Ale w sumie to nie wiadomo czy sony nie wpadnie na pomysł by wyciąć możliwość oglądania zdjęć i słuchania mp3, bo czemu nie? "Nie masz komputera?"
  • Gość: SeeR IP: 62.29.174.* 15.12.10, 11:30
    matryc napisał(a):

> Gość portalu: SeeR napisał(a):
    >
    > > Ja wybrałem PS3 bo:<br />
    > > - można wymienić dysk na większy (własny)<br />
    >
    > tylko po co? ileż sejwów będziesz mógł tam wrzucać big_grin
    > Na 360 przynajmniej każdą gre można zainstalować, na PS3 wybrane...

Nawet jak bym kupował same gry z PSS to i tak podejrzewam że te 160GB szybko nie zapełnię. Ale to że można wymienić to jest moim zdaniem na plus

> > - Gry typu minis kupione na PSP będą działać też na PS3, czyli nie musze
    > kupowa
    > > c ich podwójnie<br />
    >
    > Tetris?

Aktualnie "Age of Zombies" od jakichś dwóch miesięcy. Dawno się nie wciągnąłem w tak prostą grę.

> Oczywiście, że jest dokładniejszy, BA, jest bardzo dokładny, świetnie odwzorowu
    > je ruchy ręki, można robić cuda, jednak czy Twoje dzieci nie wolały by poskakać
    > przed TV?
    > Moim skromnym zdaniem obsługa kinect'a jest o niebo łatwiejsza niż move, na pew
    > no dla dziecka...

Move w ręku jeszcz nie miałem ale przez tydzień miałem okazję się pobawić Kinectem. Wnioski mam (i znajomi którzy ze mną testowali) takie:
    - Opóźnienia szybko stają się denerwujące
    - Czasami ciężko trafić w guziki. Czasami kinect zbyt czule reaguje na twój ruch ręką, a czasami za słabo. Na ekranie wygląda to tak że "rączka" krąży wokół guzika a ty się wkurzasz.
    - Polska wersja oznacza że gry na kinecta (mówię tu na podstawie "Adventures") sa głównie z napisami na guzikach po polsku. W przypadku dzieci wydaje mi się że "Start The Party" z głosem Ibisza który mówi co robić jest wygodniejszym rozwiązaniem. Podejrzewam że podobna sytuacja jest w Kinectimals vs EyePet.
    - Boję się że nie starczy mi miejsca w salonie na wymagania Kinecta

> > - No i to co wspomniałeś - za granie w sieci się nie płaci<br />
    >
    > Co jest żadnym argumentem.
    > Mam PS3 od 2 miesięcy, w sieci zagrałem 2 razy... (oczywiście to plus)

No ja co jakiś czas gram sobie po sieci w "Fat Princess" na PSP. Jednak nie tak często żeby płacić 250zł rocznie.

Generalnie to tak na prawdę dopiero po świętach będę mógł powiedzieć czy jestem (no i czy dzieci są) zadowolony. Na razie polegam na moim teście kinecta i informacjach z sieci.
  • matryc 16.12.10, 00:10
    Gość portalu: SeeR napisał(a):

> Aktualnie "Age of Zombies" od jakichś dwóch miesięcy. Dawno się nie wciągnąłem
    > w tak prostą grę.

A widzisz wink

> Move w ręku jeszcz nie miałem

Zaufaj mi, move NIE ROZCZAROWUJE, jest mega dokładne i nie czujesz żadnych opóźnień. (jeśli chodzi o odwzorowanie z akcelerometrów), jednak mnie rozczarowała ta świecąca gula połączona z kamerą.
    Dla mnie IDEALNY kontroler ruchu to move + kamera z wiilota dla celownika - byłoby bellissimo wink
    Gra nawet w takiego table tennis to poezja, idealne odwzorowanie uderzen, siły, skrętów nadgarstka, za pierwszym razem byłem pod dużym wrażeniem!

>ale przez tydzień miałem okazję się pobawić Kinec
    > tem. Wnioski mam (i znajomi którzy ze mną testowali) takie:
    > - Opóźnienia szybko stają się denerwujące
    > - Czasami ciężko trafić w guziki. Czasami kinect zbyt czule reaguje na twój ruc
    > h ręką, a czasami za słabo. Na ekranie wygląda to tak że "rączka" krąży wokół g
    > uzika a ty się wkurzasz.

Też się tym bawiłem i niestety kinect jest troche podatny na warunki w jakich się go używa, jak stoisz pod zapaloną lampą nad głową to na ekraniku widać, że głowa z uniesionymi rękami i połową tłowia, zbija się w jedną plame, więc jak tu wyczaić gdzie machasz łapkami?

> - Polska wersja oznacza że gry na kinecta (mówię tu na podstawie "Adventures")
    > sa głównie z napisami na guzikach po polsku. W przypadku dzieci wydaje mi się ż
    > e "Start The Party" z głosem Ibisza który mówi co robić jest wygodniejszym rozw
    > iązaniem. Podejrzewam że podobna sytuacja jest w Kinectimals vs EyePet.

Wydaje mi się że PL wersji gier jednak jest więcej na PS3, wiec jeśli tym się sugerujesz...

> - Boję się że nie starczy mi miejsca w salonie na wymagania Kinecta

Niestety takie to salony wielkopłytowe posiada większość Polaków...

> No ja co jakiś czas gram sobie po sieci w "Fat Princess" na PSP. Jednak nie tak
    > często żeby płacić 250zł rocznie.

Zgadza się, sam ubolewam nad tym, że Gold jest płatny.
    Ale jak dobrze pamiętam to nie trzeba płacić 250 od strzała/rok, tylko można sobie 1/3/6/12 mc wziąć, komu jak potrzeba.
    (chyba że się coś zmieniło?)

Ale nie ulega wątpliwości, że w tej materii PS3 bije na łeb 360 i pewnie stąd, poza świetnymi grami, w polsce więcej ludzi może wybierać konsolę od sony.

> Generalnie to tak na prawdę dopiero po świętach będę mógł powiedzieć czy jestem
    > (no i czy dzieci są) zadowolony. Na razie polegam na moim teście kinecta i inf
    > ormacjach z sieci.

Siądź na spokojnie, pograj na 360, pograj na PS3, wypróbuj kinecta, wypróbuj move i oceń co Ci odpowiada.
    Z doświadczenia wiem, że najgorzej jest się napalić na jeden sprzęt, a potem go lunąć na aukcji, tylko po to by kupić inny. W międzyczasie tracąc kupe kasy na sprzedaży i prowizjach Allegro wink
  • the_bill 15.12.10, 12:15
    W jakim mieście taka promocja (PS3 za 950 zł)?
    Patrzyłem przed chwilą na stronę internetową, to nie ma konsoli za taką cenę.
    A chętnie bym skorzystał.
  • Gość: SeeR IP: 62.29.174.* 15.12.10, 12:42
    Promocja była na stronce EUROAGD i pisało że do wtorku i tylko w sklepach - nie można było ze stronki kupić.
    Jak byłem w sklepie w sobotę w Zielonej Górze to jeszcze mieli 5 sztuk.

Ale w Media Markt za 1080zł chyba nie pisało nic o terminie.
  • Gość: SeeR IP: 62.29.174.* 15.12.10, 12:45
    Woow, właśnie zobaczyłem ze teraz to mają tylko za 1110zł na stronce za 160GB.
    Chyba mi się udało big_grin
  • cyniczne_oko 15.12.10, 10:10
    Ani potrzebne ani sensowne. Teraz zacznie sie udowdnianie ze to jest lepsze a tamto gorsze i vice versa. sciana
  • Gość: SeeR IP: 62.29.174.* 15.12.10, 11:40
    Niekoniecznie.
    Pamiętaj że akurat przed świętami to może być dobre pytanie smile

Ja też nie miałem pojęcia co kupić, zanim nie potestowałem kinecta, a nie każdy ma taką możliwość.
  • sora_no_iro. 15.12.10, 12:56
    Po co w ogóle pomagać temu pajacowi? Niech pyta na pirackich stronachtongue_out
  • biomedic 15.12.10, 13:11
    Ja bym mu Bana dał smile Na konsole go stać a na gry już nie big_grin
  • fix_poland 15.12.10, 18:17
    No wydać na konsole 1000 zł to ma się pieniądze nie ? A na gry za 70 zł to niee nie mam . A na browary fajki to magia już się ma co ? Przenieś temat na pirackie strony
  • fix_poland 15.12.10, 18:21
    No i jeszcze jedno cena X360 lepszy jest bo jest tańszy .. O ile ?! 50 zł - 100 zł . No to sytuacja z paliwem wolisz kupić tańsze na którym mniej jeździsz czy droższe na którym dłużej jeździsz ? Nie mówię już że X360 się psuje ale wczesne wersje to ooo tak teraz nie wiem jak jest ale mój kolega miał X360 z 2007 roku naprawiał go hmm 7 razy ? Się wkurzył zmienił na PS3 które do dziś mu się nie zepsuło.
  • pawepek 15.12.10, 18:26
    Jak kupił w 2007 to nic dziwnego od tego czasy wyszło sto ulepsze i w tej chwili ix jest własciwie bezawaryjny
  • pan_konsolek 15.12.10, 21:14
    A kolega sąsiadki, która ma koleżankę po stronie męża z rodziny kuzynów mi mówił, że naprawia PS3 już setny raz.

No bez przesady. Już samo 7 razy jest naciągane, bo wg prawa po 3 wizytach sprzętu w serwisie można domagać się zwrotu pieniędzy za sprzęt. Dwa, że rok 2007 to rok, w którym Falcon wyszedł, a on miał awaryjność 10-16%. Dokładnie taką jak PS3 (10%). Obecnie to już obie konsole są nie do zdarcia przechowując je w normalnych warunkach.
  • wizz36 15.12.10, 18:41
    Mam obie konsole. Każda ma wady i zalety. Nie wskazałbym jednoznacznie, którą kupić. Na obie konsole znajdziesz bardzo dobre gry, chociaż ostatnio ps3 ma więcej dobrych, ekskluzywnych produkcji. I taki trend będzie się raczej utrzymywał. Microsoft ostatnio stawia raczej na kinecta i okazjonalnych graczy. Więc zależy jakie gry wolisz. Xbox360 ma w mojej opinii lepszego pada i fajniejszy interfejs. Usługa xbox live jest płatna, ale przewyższa "playstation network". Za to na ps3 trafiły się gry, które miażdżyły grafiką. Ale jak masz zamiar kraść, kupując "piraty" to daj sobie spokój, nie kupuj żadnej konsoli i nie psuj rynku.
  • Gość: ReakWon IP: 77.252.83.* 15.12.10, 20:11
    Ziom pomyśl co napisałeś,piszesz że będziesz grał na PIRATACH bo nie masz hajsu na gierki to na jaki ch*j chcesz PS3?To nie ma sensu.Wada BR?WTF?To jest format przyszłości jak nie już bardzo popularny.Na PS3 nie pograsz sobie na tym monitorku jeśli nie masz wejścia cyfrowego DVI.
    Jak chcesz tak bardzo konsolę a nie chcesz ulepszać kompa kup Xklocka,skoro nie będziesz grał w MP a chcesz przerobić konsolę...
  • Gość: użytkownik IP: *.dynamic.chello.pl 16.12.10, 07:17
    Ja mam xboxa 360, gram na oryginałach i mam XBL na 12 miesięcy.

Ps3 miałem sprzedałem. Ten pad to jakaś pomyłka. Zrobili go chyba dla dzieci, ktore mają takie rączki jak ja palec....

Bierz X360 bez zastanowienia. brawo

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.