Dodaj do ulubionych

Kroniki Datanniles

12.01.11, 11:08
Jako, że dzięki Dwarf Fortress pierwsze pół godziny ostatniego odcinka Polygadki było mega-nudne ( polygamia.pl/Polygamia/1,95399,8930728,Polygadka_150___ta_o_Dwarf_Fortress.html?bo=1 ) postanowiłem podzielić się światem dalszymi losami mojej twierdzy. Nie były zbyt długie, ale cóż, takie jest DF

4th Obsidian 555 - Ilral Kolnecik zostaje mianowy skarbnikiem, do jego zadań należyć będzie prowadzenie ksiąg finansowych twierdzy. Jako, że kupców było niewielu, dla zabicia czasu postanowił prowadzić niniejszą kronikę. To znaczy ja postanowiłem, Ilral Kolnecik.

data nieczytelna - Oslanelum uzgodnił porozumienia handlowe

1 Granite 556 - przyszła wiosna. Przetrwaliśmy. Pamięć o losie Enorurdim przestała spędzać nam sen z powiek.

data nieczytelna - Podziemny zbiornik i studnia działają. Ofiara Igona Stigazkikrosa nie poszła na marne. Ludzie pracujący przy grodziach opowiadają sobie plotki o jego duchu, który snuje się u wylotu tunelu. Brednie.

17 granite 556 - w nadziei na zysk z transakcji z kupcami, Lor Lecacdzasit, dotychczasowy kamieniarz, został mianowany przedstawicielem handlowym. Jako jedyny spośród nas dysponował jakimikolwiek zdolnościami krasomówczymi.

18 granite 556 - Zulban Tangakrigoth z dumą zaczął nosić tytuł mistrza górniczego. Od śmierci Stigazkikrosa cała robota przy drążeniu tuneli spoczywa na nim.

19 Granite 556 - na pytanie Tangakrigotha, czemu właściwie on musi wszystko kopać sam, skoro w twierdzy jest tyle wolnych rąk do pracy, Oslanelum odparł, że to dlatego, że w magazynie nie ma więcej kilofów na stanie.

22 granite 556 - została podjęta decyzja o wykonaniu nowych kilofów. A także kubłów i beczek.

23 granite 556 - nie będzie kilofów bez huty i warsztatu kowala. Pomieszczenie wykopie Tangakrigoth. Na czas jego pracy zakazano wstępu na czwarty poziom twierdzy. Wypadki z użyciem kilofów się zdarzają.

2 slate 556 - okazało się, że nie natrafiliśmy na razie na żaden metal, z którego moglibyśmy wykonać kilof. Srebro odpada. Główny szyb kopalni zostanie na próbę pogłębiony o kolejne cztery poziomy.

7 slate 556 - w momencie gdy szyb miał zejść na 13 poziom (względem wejścia do twierdzy), kilof Tangakrigotha natrafił na obszerną grotę. Tymczasem duch Stigazkikrosa wpadł do jadalni, wywołując atak paniki.

15 slate 556 - małpy wdarły się do magazynu i uciekły z różnym dobrem. Podjęto decyzję o zakupieniu od najbliższej karawany kilka psów strażniczych.

26 slate 556 - do jadalni wpadł wielki kret i zaatakował wielbłąda

2 felsite 556 - do twierdzy przybyli nowi imigranci. Populacja zdublowała się i wynosi już 36 bród. większość przybyszy została zakwaterowana we wcześniej przygotowanych pomieszczeniach, dla reszty trzeba wykopać nowe. Jako, że w pojawiło się dwóch nowych górników, Tangakrigoth nie musi wracać z pokładu dziewiątego, gdzie nadal bezskutecznie poszukuje miedzi lub żelaza.

3 felsite 556 - jeden spośród nowo przybyłych okazał się mieć kupieckie doświadczenie. Zastąpił więc Lecacdzasita na stanowisku przedstawiciela handlowego. On zresztą i tak jest teraz zbyt zajęty wykonywaniem drzwi do tych wszystkich nowych sypialni.

9 felsite 556 - podczas zebrania Oslanelum zapytał się, jak przebiegł ostatni przegląd stanu śluz w podziemnym zbiorniku. Jak się okazało - zupełnie nie wyglądał. Nikt nie zamykał grodzi od kilku dobrych tygodni, w efekcie cały piąty poziom twierdzy został zajęty. Podjęto wysłać kogoś, aby spróbował zamknąć pierwszą gródź, póki woda nie jest jeszcze za głęboka. Na drodze losowania, jednogłośnie zdecydowano, że gródź zamknie Kolnecik.

11 felsite 556 - grodzie zostały zamknięte, teraz trzeba czekać, aż cała woda wyparuje. Cała klatka schodowa głównego szybu została zalana aż do jaskiń na dole. Mam nadzieję, że nagła zmiana wilgotności nie obudzi niczego niedobrego.

12 felsite 556 - w hucie wytopiono historycznie pierwszą sztabkę srebra. Podjęto decyzję o powiększeniu obszaru pól uprawnych na poziomie pierwszym. A także powiększeniu jadalni i spiżarni na poziomie drugim.

19 felsite 556 - z podziemi wyszedł Krokodyl Jaskiniowy

20 felsite 556 - Krokodyl zagryzł jednego z nowo przybyłych, rybaka Feba Edemtishaka. Oslanelum podejmuje decyzje o powołaniu oddziału straży w celu uporania się z zagrożeniem.

data nieczytelna - Żaden z członków straży nie potrafi walczyć, górnicy idą na gada z kilofami.

data nieczytelna - Krokodyl zagryzł Kela Melbiltamola, jednego z członków straży. A także Mosusa Morularrosa, sadownika

2 hematite 556 - krokodyl został zagoniony na sam koniec korytarza na poziomie pierwszym. Jest ciężko ranny, ale żaden z członków straży nie potrafi go dobić gołymi pięściami. Zmarłych pochowaliśmy na wzgórzu nad fortecą. W ziemi żyłeś, gwiazd dosięgniesz.

5 hematite 556 - tłumy gapiów nadal przychodzą patrzeć z oddali na krokodyla. W celu uniknięcia wypadków, zostaje podjęta decyzja o zamurowaniu dostępu do tej części korytarzy.

7 hematite 556 - nad ranem odnaleziono martwe ciało Kolnecika w pustym pomieszczeniu niedaleko jego gabinetu. Z pozostawionych śladów wynika, że zabił go troglodyta. Straż została postawiona w stan gotowości. Jego obowiązki przejął Zulban Alathnelas. W tych mrocznych dniach nadzieją jest Bembul Amostfash, która urodziła dziecko. Podczas przesuwania beczek w centralnej spiżarni.

11 hematite 556 - krokodyl został zamurowany. Straż nadal ugania się za troglodytą po poziomie mieszkalnym. Zostaje podjęta decyzja o zburzeniu schodów prowadzących do jaskiń.

12 hematite 556 - na poziom mieszkalny wdarli się kolejni troglodyci, straż niewiadomo dlaczego wybiegła na zewnątrz. Ginie Vabok Melbilked. Nie ma komu zdemontować klatki schodowej, bo wszyscy górnicy zajęci są walką z intruzami. Rozważa się otwarci grodzi zbiornika w celu zalania klatki, ale nie ma pewności, czy woda będzie płynąć przez główny szyb pod ciśnieniem wystarczającym do odcięcia przejścia troglodytom. Ginie Lor Kosothat...
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka