Dodaj do ulubionych

Settlers 3 - problem z obrazem !

09.11.16, 11:13
Na początek konfiguracja mojego laptopa:

Windows7 professional 64 bit
Procesor intel core i5-2520M 2.50 Ghz
grafika intel hd 4000
Wszystkie sterowniki zaktualizowane do najnowszych

Karta graficzna jest na pewno dobra, bo Wiedźmin 2 działa mi całkiem nieźle na tym laptopie.

Co do samego problemu - niemal wszystko jest dobrze - instalacja bez problemu, gra się uruchamia, wszystko działa oprócz jednego - kiedy przesuwam mapę podczas rozgrywki, część obrazu jakby zostaje, przesłaniając kawałek mapy. Nawet da się grać, bo nie wszystko jest zasłonięte, ale jest wyjątkowo niekomfortowe i uciążliwe. Drugim symptomem jest niedziałająca minimapa. Mam grę z dwóch źródeł - jedna jeszcze z gazety komputerowej sprzed lat - na płytach cd, druga cyfrowa - odświeżona wersja z GOG za dziesięć dolarów. Obie zaktualizowane do najnowszej wersji 1.6, w obu wersjach występuje dokładnie ten sam problem. Próbowałem już uruchamiać jako administrator, w trybie zgodności z xp, nawet zainstalowałem starsze sterowniki direct x w wersji 9.xxx , bo słyszałem, że 10 nie obsługuje settlersów, ale nic nie pomogło. Chciałbym pograć z powodów sentymentalnych, ale wygląda na to, że musiałbym kupić jakiś star sprzęt specjalnie do tej gry, a tego chciałbym uniknąć. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka