• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Stare gry w WinXP (MS-DOS) Jak emulować?? Dodaj do ulubionych

• 17.08.05, 22:22
    Mam grę Abe's coś tam i nie chce się zainstalować bo to gra na MS-DOS w
    Windowsie 95, 98, ME, a ja mam XP. Mam taki sam problem z wieloma innymi
    starymi grami. Jak emulować w Windowsie XP MS-DOSa z 95, 98, ME?? A może jest
    patch do powyższej gry?? Dzięki za odpowiedź.
    Edytor zaawansowany
    • 18.08.05, 11:51
      To już było ...

"Re: POMOCY! Problem z wieloma grami! Chodzi o Win
      Autor: krzysztog
      Data: 24.07.2005 23:00
      --------------------------------------------------------------------------------
      Lekko nie ma. Po zainstalowaniu takiej gry wymagajcej np.WIN98 mozna klknac
      prawym przyciskiem myszy na ikonie tej gry na pulpicie. Na dole jest
      opcja "Wlasciwosci". W tej opcji sa zakladki. Druga z prawej to "Zgodnosc".
      Wchodzimy tam i w ramce pod tytulem "Tryb zgodnosci" klikamy kwadracik przy
      napisie "Uruchom ten program w trybie zgodnosci z" wtedy uaktywni sie lista
      wyboru ponzej. Z tej kist mozna wybrac wlasciwy dla danej gry system operacyjny
      rozny od WinXP. Potem wcisnac "Zastosuj" i "OK" i moze troche bedzie lepej smile .
      Powodzenia"
      KG

• 23.08.05, 10:04
        Po kiego grzyba masz robić coś takiego. Najprościej jest ściągnąć z sieci
        program DOSBox i już można grać we wszystkie stare gry. To samo miałem z
        grą "Kajko i Kokosz - W Krainie Borostworów".
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.