• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

fajne gry przygodowe

• 19.09.05, 11:34
    Mam wielką prośbę: podajcie tytuły swoich ulubionych gier przygodowych.
    Chciałabym poznać wasze zdanie (sama nie moge się zdecydować w jaką gre zacząć
    grać wink
    Edytor zaawansowany
    • 19.09.05, 21:13
      Syberia I i II
      • 19.09.05, 22:27
        dzieki :]
    • 22.09.05, 18:54
      BROKEN SWORD I,II
      seria "Monkey Island"... ale najbardziej cz.2 Curse of Monkey Island
      Sanitarium - w klimacie horroru
      GRIM FANDANGO -
      • 22.09.05, 18:57
        GRIM FANDANGO - rewelacyjny Many Calavera rządzi...
        Najdłuższa Podróż (Longest Journey) - spolszczona i naprawdę "najdłuższa" ale b.wciągająca
    • 26.09.05, 02:28
      Polecam "Shivers" - stare, ale jaresmile
      Gra w klimacie "7th Guest" albo "11th Hour".
      Doskonała atmosfera horroru, nieliniowy scenariusz i dużo główkowania.
    • 26.09.05, 17:46
      Piraci z karaibów
      • 26.09.05, 19:57
        dziekuje za wszystkie podpowiedzi, wlasnie jestem w polowie "the longest journey" :]
        • 06.10.05, 20:16
          Syberia I, Post Mortem, REAH, niezły jest też Atlantis i Broken Sword
          • 27.08.14, 08:46
            Grałem i polecam Atlantis i Broken Sword.
            --
            Macie dobry biznesplan napisany? Wybieram się na ratownictwo medyczne studia.
        • 07.10.05, 17:55
          Dorzucę jeszcze polskiego "Teenagenta", a z klasyki: "Beneath a steel sky"
          i "Flight of the Amazon Queen".
          • 11.10.05, 15:45
            przygody. hyyyyyyyym.
            niepamietam.
            hahahaha
            • 31.10.05, 13:03
              dungeon siege.pierwsza i druga część.
              jesta
            • 18.11.05, 00:09
              a Kings Questy????na 486 to niejedną myszke na tym zdarłem big_grin
              • 15.04.15, 12:31
                o tak kocham king's questy!!! mój ulubiony king's quest VI. Pamiętam jak dawno temu Krzysztof Kaczor miał w telewizji program o grach komputerowych. W tym programie prezentował właśnie king's questa VI. Miałam wtedy piękne 386. Poszłam z tatą do sklepu z grami w alejach, koło smolnej. Nie pamiętam jak nazywał się ten sklep, ale był tam wielki żyrandol z płyt CD. Kiedyś to było cośwink Kupiliśmy legalną, pięknie wydaną grę. Chyba 12 dyskietek, tych większych 5,25. Odlot. Instalacja trwała ruski rok. W pudełku książeczka z baśniami z krainy 7(?) wysp. No i sama gra. Cudo. Śniła mi się po nocach. Do dziś wszystko pamiętam. Dla wszystkich fanów: www.youtube.com/watch?v=69M2iiI__XQ . To był czasy!!
          • 18.02.14, 12:09
            Witam!

Na forum przygodomania.pl jest do wygrania gra "The Night of The Rabbit".

Wystarczy odgadnąć rebus i postępować wg. regulaminu i można zgarnąć 1 z 5 gier!

Polecam każdemu, kto jest urodzonym szczęściarzem! big_grin

Pozdrawiam,
            • 28.02.14, 12:45
              ja zawsze znajdę jakąs fajną na abasim.pl . mega wybór i premiery tez są szybko dostepne
    • 17.11.05, 23:27
      chlopaki nie placza, prawie jak film
      • 18.11.05, 10:41
        dodam jeszcze Still Life (cos w rodzaju kontynuacji Post Mortem - gra sie
        wnuczką Gustawa z PM oraz nim w kilku levelach - od dzis akurat w sprzedazy w
        polskiej wersji jezykowej zdaje sie i w fajnej cenie. I tak, jak Post Mortem nie
        lubie, tak SL jest swietne i pieknie zrobione), Black Mirror (absolutna
        rewelacja!!!), Nibiru (na razie jedynie po angielsku widzialam).
        No i klasycznie: Syberia I i II, The Longest Journey, Monkey Island (choc gralam
        tylko w dema).
    • 21.11.05, 12:21
      ehh.. co to się porobiło : "Secrets of Monkey Island" I, II i III przede
      wszystkim smile
      --
      Jestem marksistą o założeniach Grouche'a
    • 17.12.05, 21:00
      Moją najlepszą grą przygodową jest "Kangurek Kao"Runda 2
      • 18.12.05, 22:50
        "Psychonauts" to gra arcydzielo, Gra z jajem i gra prawie doskonala! Polecam!
        --
        Drop one tear more, even you know it's going to nowhere...the quit...
        • 03.04.06, 22:53
          DISCWORLD 1
          DISCWORLD 2
    • 04.04.06, 08:43
      podaję tytuły fajnych gier przygodowych:
      Syberia I i II
      Stil Life
      Beyond Good & Evil
      Peter Jacson's King Kong (przygod + akcja)
      Silent Hill 2 i 3(przyg. + horror)
      starsze gry - klasyka:
      Indiana Jones
      Tomb Raider 5, 4
      The Neverhood (przygodowa logiczna, poruszasz sie plastelinowym ludzikiem)
      • 01.02.07, 15:39
        czy wiesz może jak przejść w pierwszej części Syberii Uniwersytet. Nie wiem jak
        przeholować ten pociąg łodzią.
        Pomocy
        Robert
        podpowiedzi na emeil
        gadget7@poczta.onet.pl
    • 04.04.06, 23:33
      Tania edycja (ok.20 zl) dostępna w salonach prasowych i większych
      kioskach.Spolszczenie tzw."kinowe" jakościowo średnie ale ujdzie.Sama gra
      ŚWIETNA,chociaż na niektórych zagadkach można połamać zęby.Tematycznie obraca
      się w okół modnego tematu związków technologii hitlerowskich Niemiec z
      sekretami kosmitów przechowanymi przez pradawne cywilizacje...Mnie wciągnęła,po
      tygodniu kończę penetrację opuszczonej podziemnej bazy,ciekawe co dalej.
      Ze starszych tytułów polecam jeszcze:
      -BLAIR WITCH PROJECT VOL.1.(horror-kryminał) Trzeba mieć łeb na karku i nerwy
      ze stali bo w paru miejscach można dostać zawału,zw.nocą przy wygaszonym
      świetle.
      -HTCHCOCK THE FINAL CUT.(kryminał-sensacja) Cytaty z filmów mistrza suspensu
      połączone w jedną orginalną fabułę.Pomimo niedociągnięć technicznych godne
      polecenia.
      • 07.04.06, 13:31
        Czy Nibiru zasluguje na bycie okreslonym jako swietna gra? Dla mnie byl nudnawy
        i zbyt krotki. Po Black Mirror spodziewalam sie czegos ZNACZNIE lepszego, a
        czekalo mnie rozczarowanie.
        Z gier, ktore mozna zdobyc dosc tanio polecam The Moment of Silence - to jest
        gra, ktora okreslilabym jako swietna smile
        • 08.04.06, 18:56
          No,może wystarczyłoby DOBRA zamiast ŚWIETNA.Ale i tak warto wydać 20zl...
    • 17.02.07, 20:11
      Secret Files Tunguska big_grinDD.
      --
      Jeżeli telewizja jest narkotykiem to Prison Break to najczystsza kokaina na
      rynku. Ale żeby o tym się przekonać musicie zobaczyć Prison Break.
      FORUM PRISON BREAK
    • 05.03.07, 07:50
      najlepsza na swieie- kod leonarda da Vinci i sekrety kodu leonadra da
      Vinci:zaginiony manuskrypt. Pożałujesz jak dojdziesz do końca, że to juz koniec smile
    • 11.04.07, 22:58
      Przeszedłem juz kilka(naście) przygodówek, z tych które przypadły mi do gustu
      najbardziej:

1) Gabriel Knight 3 moim zdaniem: najlepsza przygodówka z jaką się zetknąłem -
      świetna i autentycznie ciekawa, niesztampowa fabuła autorstwa Jane Jensen,
      piękna muzyka, sugestywny klimat, zarysowane psychologicznie postacie, nacisk na
      eksploracje a nie manipulowanie przedmiotami - pozycja obowiązkowa - do nabycia
      w sklepach internetowych i na Allegro.pl za niską cenę, grafika całkiem dobra -
      wystarczy włączyc antyaliasing x4 i filtrowanie anizotropowe x8 i jest całkiem
      nieźle

2)Black Mirror - z tą grą zetknąłem się w którymś z numerów CD-Action i...
      rewelacyjna - klimat, muzyka

3)The Longest Journey (Najdłuższa podróż) bardzo dobrze zrobiona przygodówka -
      ciekawa, logiczne zagadki, godna polecenia, klimat

4) NiBiRu - gra twórców Black Mirror, trochę słabsza ale trzyma poziom

Te gry przeszedłem i dostarczyły mi wiele satysfakcji.

Grałem także w inne gry, średniaki typu - Still Life, Larry 7, Martin Mystere -
      podobały mi się mniej(MM) lub bardziej(SL). Co do Syberii - grałem w demo 1 i 2
      ale nie wywarły aż takiego wrazenia bym pobiegł do sklepu i kupił. Na pewno
      warta polecenia jest też Secret Files:Tunguska(grałem tylko w demo) i Gabriel
      Knight 2(klasyk, filmowa przygodówka) - w którego mam nadzieję niedługo zagrac.

Jesli potrzebujesz info to: www.przygodoskop.gry-online.pl,
      www.adventure-zone.home.pl
    • 13.04.07, 18:54
      A w Rivena graliście?
      --
      KINGSAJZ DLA KAŻDEGO!
    • 17.04.07, 15:24
      Discworld Noir - swietna przygodowka 3D w stylu czarnych kryminalow dziejaca sie
      w zwariowanym Swiecie Dysku (trzeba sie troche nagimnastykowac, zeby odpalic na XP)

Discworld 1 - kultowa przygodowka, chyba jedna z tych, ktora wiele osob nie
      przeszlo - glownie ze wzgledu na abstrakcyjnie trudne lamiglowki, ale ma
      bajeczna grafike 2D i warto ja poznac

Discworld 2: Missing Presumed (lub Mortality Bytes) - polecam, latwiejsza (i
      mniej frustrujaca) od czesci pierwszej, grafika 2D, komiksowa

Syberia 1 i 2 - grafika 3D z pieknymi krajobrazami - ladne to, ale wieeeeeeeje
      nuda straszliwa - a szkoda

Black Mirror - bardzo fajna przygodowka utrzymana w klimacie E.A. Poe i H.P.
      Lovecrafta - ma pare wad (fatalnie czytane dialogi), ale graficznie sugestywna

Longest Journey - niezla, ale chyba nie zasluguje na rozglos, jaki zdobyla

Indiana Jones and the Fate of Atlantis - klasyk z Lucasarts, fajna grafa,
      rozsadnie skomplikowane zagadki, niezly humor

Broken Sword: The Shadow of the Templars, Broken Sword II: The Smoking Mirror,
      Broken Sword: The Sleeping Dragon - moze troche denerwujacy glowny bohater, ale
      przygodowki klasyczne, 2 pierwsze z grafika 2D, trzecia z piekna 3D (na dodatek
      miesza akcje z przygodowka)

Monkey Island, Monkey Island 2: LeChuck's Revenge, The Curse of Monkey Island i
      Escape from Monkey Island - So, you want to be a pirate? Shiver me timbers!

Gabriel Knight: Sins of the Fathers, Gabriel Knight 2: The Beast Within, Gabriel
      Knight 3: Blood of the Sacred, Blood of the Damned - fajne, mroczne przygodowki
      z elementami horroru, polecam
    • 28.04.07, 15:14
      Nie będe odkrywczy - "Syberia", "Longest Journey" oraz "Broken Sword I-III" smile.
      A z klasyki to cykl "King's Quest" i "Legend Of Kyrandia" of course smile.

--
      "Światła, szacunku, chleba i mydła dla wszystkich. A z reszty można się
      uśmiać..." T. Boy-Żeleński
    • 12.05.07, 11:40
      dla chcących podbijac inne narody on-line i nietylko super strategia!!! nie
      tylko dla doroslych heh wink

travian.interia.pl/?uc=pl5_35933
    • 15.05.07, 17:55
      olga_m_k napisała:

> Mam wielką prośbę: podajcie tytuły swoich ulubionych gier przygodowych.
      > Chciałabym poznać wasze zdanie (sama nie moge się zdecydować w jaką gre zacząć
      > grać wink
      nie ma lepszej gry niz farenheit, mowie ci zagraj, farenheit to jest to
    • 17.05.07, 13:17
      Ostatnio znalazłem darmowa przygodówkę - grafiką przypomina Neverhood (chociaz
      nie jest plastelinowa): Cubert Badbone. Polecam smile.

Dodam jeszcze do najlepszych Neverhood.

--
      "Grywałem w D&D. Wyrobiłem sobie odwagę."
      X - Files
    • 29.02.08, 17:45
      Scooby-Doo,Sherlock Holmes,Opowieści z Narnii,Kangurek Kao.
    • 27.05.08, 20:06
      Zdecydowanie "Opowieści z Narni"
    • 08.03.14, 10:44
      poke-life.net/rejestracja.php?polec=31408
    • 20.05.14, 08:43
      Cześć!

Wpadam z info o grze!

Znacie gierkę STROKE OF FATE - OPERACJA WALKIRIA?
      www.afan.pl/Produkt_Dystrybucja_Elektroniczna/stroke-of-fate-operacja-walkiria.html
      Przygodówka point n' click. Jej akcja rozgrywa się w czasach II wojny światowej, a fabuła jest ciekawym pomieszaniem faktów i fikcji. W A Stroke of Fate wcielamy się w rolę wyszkolonego agenta, który na początku lat czterdziestych ubiegłego wieku trafia do Berlina z nie byle jakim zadaniem – przygotowaniem i przeprowadzeniem zamachu na Hitlera.

Żeby nie było zbyt kolorowo... Firma tłumaczeniowa dała troszkę ciała, ale da się grać, bo dzięki temu mamy humorystyczny styl gry big_grin

Niedroga gierka na: Afan

• 02.06.14, 17:20
        Ja tam pykam caly czas w gryranking.pl/gry/plemiona/
    • 14.08.14, 20:49
      Chcielibyśmy wszystkich tutaj obecnych graczy serdecznie zaprosić do wspólnej gry w przeglądarkową grę z elementami strategii o nazwie: Might&Magic Heroes Online. Wielu z Was za pewnie pamięta stare, poczciwe Heroes’y II i III. Pewnie wielu z Was grało także w Heroes IV, V a także VI. Każdy z Was ma z pewnością swoją, ulubioną frakcję. W Might&Magic Heroes Online obecnie dostępne są dwie frakcje: Przystań i Nekropolia, ale producent już zapowiedział wprowadzenie ( w niedalekiej przyszłości ) kolejnej frakcji: Inferno. Oczywiście na trzech frakcjach gra nie skończy się. Jak na grę przeglądarkową Might&Magic Heroes Online prezentuje się naprawdę świetnie. Wyraźnie czuć klimat epickiej przygody rodem ze sagi Heroes. O tej grze można byłoby opowiadać godzinami. Zamiast pisania polecamy każdemu osobiście przetestować tą grę przeglądarkową: cla.heroes-online.com?rt=u_f4f4dc64300b1a78ff Nasze wrażenia z gry: Bezcenne smile
    • 17.08.14, 19:22
      Chcielibyśmy wszystkich tutaj obecnych graczy serdecznie zaprosić do wspólnej gry w przeglądarkową grę z elementami strategii o nazwie: Might&Magic Heroes Online. Wielu z Was za pewnie pamięta stare, poczciwe Heroes’y II i III. Pewnie wielu z Was grało także w Heroes IV, V a także VI. Każdy z Was ma z pewnością swoją, ulubioną frakcję. W Might&Magic Heroes Online obecnie dostępne są dwie frakcje: Przystań i Nekropolia, ale producent już zapowiedział wprowadzenie ( w niedalekiej przyszłości ) kolejnej frakcji: Inferno. Oczywiście na trzech frakcjach gra nie skończy się. Jak na grę przeglądarkową Might&Magic Heroes Online prezentuje się naprawdę świetnie. Wyraźnie czuć klimat epickiej przygody rodem ze sagi Heroes. O tej grze można byłoby opowiadać godzinami. Zamiast pisania polecamy każdemu osobiście przetestować tą grę przeglądarkową: cla.heroes-online.com?rt=u_f4f4dc64300b1a78ff Nasze wrażenia z gry: Bezcenne smile
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.