Dodaj do ulubionych

Kiedyś grało się o wiele lepiej

• Gość: toog IP: 78.31.153.* 11.03.09, 01:01
    Jeśli chodzi o taką grę z duszą, stworzoną przez niewielką grupę osób, a nie fabrykę gier, to chyba jest nią Mount & Blade. Pisze się, że to gra stworzona przez tureckie małżeństwo. Jeśli ktoś ma tyle lat, że pamięta takie gry jak Pirates (: i chciałby zagrać w coś podobnego to polecam: www.mountblade.info. W demo gra się tylko do pewnego momentu, ale wystarczająco długo by stwierdzić czy gra się podoba czy nie.
  • Gość: toog IP: 78.31.153.* 11.03.09, 01:04
    Poprawiony link:
    www.mountblade.info/
  • Gość: matiiiii IP: 89.174.244.* 11.03.09, 01:31
    moze sie czepiam, ale powinno byc no pasaran przez jedno s smile
  • Gość: Gość IP: *.chello.pl 11.03.09, 03:12
    dlaczego nie ma gier dla dorosłych
    no wlasnie wlasnie.... fallout3 ma fabułe (i DIALOGI!!) dla10 latków!!!
    jedyna znośną grą dla starszych - chodzimi zwłaszcza o fabułe- był BIOSHOCK....
    No i GTA niby ratuje sytuacje - ale GTA4 to fabularnie kiepski kryminał - duża ilość przekleństw i krwi nie czyni automatycznie gry interesującej dla pokolenia 30+
  • Gość: puolalainen IP: *.aster.pl 11.03.09, 03:19
    matiiii:
    >moze sie czepiam, ale powinno byc no pasaran przez jedno s smile

i z akcentem nad ostatnim 'a'. ale to tego 'rzórnalisty' i tak pewnie nie rusza, w koncu uzywa zwrotu w jakims dziwnym kontekscie, pasuje tu ono jak wol do karety. Widac ze cos slyszal mniej wiecej co to znaczy ale tak naprawde go nie rozumie.
  • yanbar 11.03.09, 04:58
    dlaczego ten odgrzewany kotlet z przed 2 tygodni znów jest na stronie głównej gazety.pl jako najwazniejszy nius dnia?
  • Gość: buffor IP: *.ols.vectranet.pl 11.03.09, 06:15
    Rzecz nie tyle w wymaganiach co w optymalizacji;
    Dawniej kiedy komputery były malo rozszerzalne
    tworcy wyciskali ze sprzetu maksimum mozliwosci,
    teraz cos wolno chodzi? nie ma problemu gracze
    kupia lepszy CPU lub karte graf. suspicious Do tego kiedy
    na ekranie malo bylo widac uruchamialismy wyobraznie,
    jak przy czytnaiu ksiazek, teraz na ekranie wszystko
    jest jasne i czytelne wink
  • Gość: Dobrze Gadacie IP: 89.137.234.* 11.03.09, 07:24
    Fajny tekst, duzo madrych odpowiedzi. W niektorych gatunkach naprawde jest lepiej niz kiedys, FPS'y na przyklad sa duzo lepsze i nawet maja lepsza fabule od czasu do czasu. RPG to dziwne, bo ja zaczalem grac na PC, gry D&D na poczatku lat 90 i w porownaniu do dzis, byly bardzo prymitiwne. RPG tylko robily duzy postep od 1995-2000, tak mniej wiecej jak Interplay/Black Isle je robil, pozniej znowu nedza.
    W RTS, niby postep tu i tam ale nic tak sie nie zmienilo, chyba ze kazda nowa RTS daje mniej misji do skonczenia.
  • Gość: tomek IP: *.chello.pl 11.03.09, 07:41
    z grami jak z książkami, najlepsze te z ładnymi okładkami i niewielką ilością stron
  • Gość: PP IP: *.hstl2.put.poznan.pl 11.03.09, 07:49
    Ja zgadzam sieze kiedys faktycznie lepiej sie grałosmile
  • Gość: prókas IP: *.rezist.com 11.03.09, 08:15
    Wow... Sawuś zaczyna pisac ambitne teksty, jakie przed nim pisali już ludzie, co najmniej w Gamblerze, że nie wspomnę o reszcie pism kolorowych.

Niestety znowu popełnia, rasowy dla Siebie błąd, pisząc o braku gier dla dorosłych. Tak, tak... Spojrzyj Pan kiedyś na pudełka, jak nie masz w ręku to w Empiku przynajmniej, wybierz kilka losowych pozycji i zastanów Się czemu PEGI dała gdzieniegdzie 18+. A fakt że księgarnia EMPIK jest jak tania dziwka i sprzeda wszystko każdemu, to zupełnie inny temat, nieprawdaż?
  • Gość: dont panic IP: *.net.brewet.pl 11.03.09, 08:24
    a dlaczego nie postawić sprawy jasno: człowiek dorasta i gry zaczynają go po prostu nudzić. pewne gatunki gier jeszcze się bronią, ale nie łapie się już wszystkiego co tylko wyjdzie. widzę tu spory problem dla recenzenta zajmującego się ta dziedziną rozrywki: co ma biedak począć, gdy granie nie daje już takiej radochy co kiedyś? przejść na emeryturę? a może zgrywać wielkiego zawsze niezadowolonego krytyka i narzekać, że dzisiejsze gry to nie to co kiedyś, bo "dawniej, panie, to się dobre gry robiło" smile
  • Gość: Pavulon[NP] IP: 85.14.94.* 11.03.09, 08:26
    Artykuł jest tendencyjnywink. Gram od 7 roku życia -pierwszy komp ZX Spectrum 48 kb magnetofon Emilia (można by powiedzieć -"co Wy tam wiecie o zabijaniu" smile" I ja to widzę tak :
    1. W gierkach liczy się "Miodność" i starzenie się i sentymenty nic tu nie maja do rzeczy.
    Dowodem na tą są choćby zawody WCG. Skoro te nowe gierki są takie cool to dlaczego na WCG grane są w Starcrafta ,CS 1.6 itd... przecież to stare i podłe graficznie gry? Problem nowych gierek to problem analfabetów, którzy muszą je kupić żeby firma zarobiła wiec muszą być proste -hmm czym tu otworzyć te drzwi aha świeci się obraz tz. , że pod nim jest klucz...itd...
    Kto pamięta Cywilizacje,Dune2,itd...?wink
  • Gość: gosc IP: *.nat0.sta.nsm.pl 11.03.09, 08:30
    Nostalgia to jedno, wyobraźnia drugie. Kiedyś klimat gier dopełniało się własną wyobraźnią (grafika była dosyć kiepska aczkolwiek szybciej następowały duże skoki w jej jakości niż dziś). Dzisiaj jednak - i chyba większość graczy to przyzna - następuje w wielu przypadkach przerost formy nad treścią niestety. Dawniej w dość krótkim czasie powstawało wiele tytułów, który były odkrywcze i niosły ze sobą dużą grywalność. Były oczywiście wyjątki. Niemniej dziś jest "jakoś tak inaczej".
  • Gość: abc IP: *.uz.zgora.pl 11.03.09, 09:09
    Pamiętam jak się siadło do Quake1 rano, chwilkę postrzelało i... o kurde już wieczór tongue_out
    Teraz jakoś już tak nie idzie.
  • Gość: warko IP: 77.79.220.* 11.03.09, 09:11
    To punkt widzenia ~30 latka, ktory ma inne doswiadczenie. Za 10, 15 lat, ktos napisze to samo o grach z obecnych czasow smile
  • Gość: ollo IP: *.tieto.com 11.03.09, 09:16
    Skąd założenie, że gra 'dorosła' musi być ambitna? Czy nie mamy dość 'ambitności' w naszym codziennym życiu? Według mnie gra ma dawać dobrą zabawę. Tyle i aż tyle. I obojętnie, czy będzie to super-hiper rozbudowany świat na setki godzin gry, czy zwyczajne proste 'rzucanie chomikami'. Jak już ktoś wspomniał-to dokładnie jak z dziewczynami: musi mieć 'to coś'. Nie zdarzyło wam się nigdy spotykać z super ładną, inteligentną, 'wszystkomającą' dziewczyną, z którą po prostu się nudziliście? Ja wolę zwykłą dziewczynę, z pewnymi niedociągnięciami, z którą mogę się dobrze bawić i odkrywać nowe szalone sposoby spędzania czasu.
  • Gość: baranello IP: *.de.ibm.com 11.03.09, 09:34
    chyba najważniejsze jest to, że odnosimy (my, zgredzi) to co jest dzisiaj do przełomowych gier w stylu Wolf3D, Quake, Broken Sword, Alone 2, Tie Fighter, C&C. oczywiście są coraz lepsze procesory, grafiki, konsole itp. ale chyba dopóki nie wkroczy jakiś nowy sposób odtwarzania rzeczywistości na potrzeby gier, to chyba takich przełomów juz nie będzie.
  • Gość: tomek IP: *.dynamic.dsl.as9105.com 11.03.09, 09:47
    Siedzą dwie muszki jedniodniówki i obserwują zachód słońca.
    - Słońce nie jest już takie jak kiedyś...
  • Gość: gracz-emeryt IP: 82.177.11.* 11.03.09, 09:54
    m0cna, od razu widac ze jestes tylko kobieta wink Na takie strony po prostu nie wchodz bo to nie dla ciebie.
  • Gość: ollo IP: *.tieto.com 11.03.09, 09:57
    I jeszcze jedno - pozostawmy wspomnienia jako wspomnienia. Dawno dawno temu, dzieckiem jeszcze będąc, zagrywałem się w 'Colorado' (kto pamięta? miałem na dyskietce 5,25 smile ) Jakiś czas temu postanowiłem wrócić do tej gierki i spróbować w końcu ją przejść. Okazało się, że to co kiedyś było wspaniałym światem Indian i traperów jest zlepkiem kolorowych pikselowatych plam, którymi nijak nie da się sterować. Nie róbmy tego błędu i nie wracajmy do starych (bardzo starych) gier. Wspomnienia mają naprawdę dobry antyaliasing i renderowanie grafiki smile
  • krzysieknn 11.03.09, 10:10
    @pisarz
    "Ja piszę grę.Sieciowy symulator bitew czasów Napoelona. Będzie można dowodzić armią składającą się z kilkidziesięciu tysięcy żołnierzy.
    Grafika prosta, w zasadzie symboliczna, troche dźwięków charakterysytcznych dźwięków"

Mozesz znalezc calkiem sporą liczbę odbiorców, wg. mnie jesli zachowasz pewne kryteria:
    a) strategia a nie arcade - czyli tury nie rts
    b) mapa sztabowa a nie wodotryski - czyli symoblika a nie jakies krzaczki
    c) limit 3 minuty na zaplanowanie tury - aby sieciowi gracze nie wsciakli sie czekajac na żółwia po drugiej stronie
    Taka gra oparta o realia Napoleońskie ma jak najbardziej szanse na sukces, moim skromnym zdaniem.
  • el_horse 11.03.09, 12:44
    A kto jest najlepszym ever koszykarzem NBA?

15 latkowie powiedza - LeBron
    20 latkowie - Kobe
    25 latkowie - Shaq
    30 latkowie - Michael
    35 latkowie - Larry B / Magic

itp itp - ZAWSZE bedziemy wspominac cos z dziecinstwa/mlodzienczosci - idealizowac przeszlosc (kiedys to piwo bylo dobre, teraz to siki; kiedys to mlodziez byla ok, teraz cpia pija i pala), taka ludzka natura

ja dalej gram w SWOS 96/97 smile
  • Gość: jadowity IP: *.adsl.inetia.pl 02.04.09, 22:21
    A pamiętacie gre "Stars!"? Zero grafiki, a jaka grywalność. Znajdzcie mi teraz równie wciągającą gre, i rozbudowaną. Co prawda, przez swoją złożoność, wielu odpadło, ale ta gra to coś, co długo nie będzie miało swojego odpowiednika
  • Gość: Gość IP: *.chomiczowka.waw.pl 04.04.09, 23:59
    Nowe gry są lepsze pod względem wyglądu, jakości, grywalności, pod każdym względem. Gry ewoluują! To prawda. Lecz my, gracze ewoluujemy razem z nimi. Dziś wielu gra w jedną grę nie dłużej jak miesiąc. No dobra, niektórzy mi wyjadą z World of Warcraft itp. Pół roku, ale nie codziennie. Pamiętam jak "kilka" lat temu dostałem Pegasusa. Jaki szał! Grałem na nim codziennie w te same gry. Nic a nic mi się nie nudziły. 2 tygodnie temu ściągnąłem sobie jakieś 20 gier i emulatora. Po 1h wysiadłem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka