Dodaj do ulubionych

Polscy dystrybutorzy zaniżają kategorie wiekowe...

• pankomentarz 20.05.09, 13:39
    @ss
    "skądinąd wiem, że Cenega przeprosiła pana Ryszarda osobiście i wysłała mu dziś w ramach rekompensaty dwie gry bardziej odpowiednie dla jego syna smile więc zarówno on jak i wkrótce jego syn będą zadowoleni smile"

No.

A teraz mam pomysł. Zachęcam wszystkich do szybkiego kupna tej edycji gry, a następnie zwrócenia się do Cenegi. W ten sposób odczują swój błąd boleśniej, a klienci dostaną promocją pod tytułem 2 w cenie 1. (chyba że będą to takie gry jak Adaś i Pirat Barnaba albo Hugo) smile

• michwil2 20.05.09, 13:40
    Ja miałem podobną historię, kupiłem grę Tomb Raider Legend.Na pudełku było oznaczenie +12 a na płycie +16.
  • pankomentarz 20.05.09, 13:40
    Wszystkich którzy małe dzieci mają.

ja nie mam więc nie rozpocznę tej chwalebnej akcji wink
  • Gość: DEAMON IP: *.adsl.inetia.pl 20.05.09, 13:43
    Dziecko znalazło fajną grę może spodobała i poziom trudności nis bawić w nudne sims które nic nie uczą prawie.
  • raffyxxx 20.05.09, 13:46
    d_paweł wiem co napisałem i nie patrzę na napis 12+ na pudełku gry jak kupuję grę dla dziecka. Trzeba myśleć... i nie ufać ślepo. także proszę przeanalizuj mojego posta.
    moje dziecko (5 lat) też gra i będzie grać ale nie będę się kierował przy wyborze gry żadnymi znaczkami oznaczeniami tylko logiką, i sprawdzę co mam w rękach zanim kupię.

myślenie ma kolosalną przyszłość...
  • ryssw 20.05.09, 13:46
    No to może odezwie się główny winowajca.
    Do sklepu zaciągnął mnie syn, żeby mi pokazać grę, którą wypatrzył wcześniej. Nie kupiłem mu jej na prezent - sam sobie ją kupił za własne pieniądze, ja się tylko na to zgodziłem. W miarę orientuję się w grach wydawanych na bieżąco, ale RO nie jest jakąś specjalną nowością i nic na jej temat nie wiedziałem. Zobaczyłem oznaczenie 12+ i stwierdziłem, że pewnie się nadaje. Gier wojennych jest mnóstwo i niektóre są rzeczywiście dla dzieci od 12 lat. W końcu nie wszystko kupuje się po dwóch miesiącach badań w sieci zwłaszcza, jak kosztuje 25 zł. Jeżeli na pudełku jest napisane 12+ to mam prawo sądzić, że jest to gra dla dwunastolatka.
    Pozdrawiam, Rysiek.
  • pankomentarz 20.05.09, 13:46
    Racja. Nawet sex nauczyć nie sposób dymki rozmazać ciekawe wszystkie gupi sims
  • pankomentarz 20.05.09, 13:47
    Dobrze zrobiłeś Rysiek!

Pozdro, Misiek

• skibutton 20.05.09, 14:28
    A ja myślałem że żaden rodzic, nie zwraca uwagi na pegi.
  • Gość: baecon IP: 87.205.18.* 20.05.09, 14:31
    Daj znać Rysiek jakie gry podeślą to lecę od razu do Empika po RO ze złą naklejką smilesmilesmile
  • Gość: mk IP: *.broker.com.pl 20.05.09, 14:49
    Współczuje temu dziecku... Żeby sobie spokojnie pograć musi wychodzić do kolegów. Na szczęście ja nie mam tak 'troskliwego' ojca. I mogłem sobie grać w Carmageddona czy innego Domma <10 lat.

Żeby dwunastolatkowi zabraniać grać w Gothica... eh..
  • Gość: mk IP: *.broker.com.pl 20.05.09, 14:50
    *mając <10 lat
  • Gość: jh IP: *.chello.pl 20.05.09, 14:51
    teraz sztuczne aferki będziecie robić?
  • ealien 20.05.09, 15:18
    SS: "Czyli, mówiąc krótko, ktoś się pomylił i teraz dostanie za to opeer."

Czy to był żart czy naprawdę w to wierzysz? smile Napisali to żeby się pozbyć problemu, bo komu chciałoby się szukać winnego. Lepiej skończyć na obietnicach itp smile Co innego mieli napisać, jak nie to, że "błąd ludzki" lub inny? Że specjalnie to zrobili?
  • pankomentarz 20.05.09, 15:23
    A czy oni nie mieli podobnej wpadki ostatnio z nadrukiem na którejś z gier? Było, że CD Projekt jest wydawcą, a nie oni?

Hm
  • Gość: m461k IP: *.acn.waw.pl 20.05.09, 15:25
    Niech ktoś mi powie co to za różnica czy 12+ czy 18+ jak i tak nazajutrz pójdzie oglądać SAW
  • Gość: BUNCH IP: *.2-0.pl 20.05.09, 15:33
    "na wiadomość, że nie będzie mógł grac w grę kupioną przez siebie za "ciężko oszczędzone" pieniądze zareagował płaczem"

- Co za OKROPNY ojciec z Pana Ryszarda!
  • slawomir.serafin 20.05.09, 15:36
    Czy to był żart czy naprawdę w to wierzysz?

-----

szczerze? od początku byłem pewien, że to zwykły błąd, najprawdopodobniej w dtp smile po co ryzykować tak głupio i umyślnie zaniżać rating dla kilkuset sprzedanych egzemplarzy gry za 30 złotych? nielogiczne smile polscy dystrybutorzy mogą sobie być wysłannikami szatana, ale to nie są idioci.
  • Gość: uiop IP: 217.98.64.* 20.05.09, 15:51
    Dziwne. Zawsze kiedy zasiadam do gier to mi mówią, że jestem na to za stary bo gry są dla dzieci (a ja mam 22 lata). Skoro gry są dla dzieci to Red Orchestra ma odpowiednie oznaczenie. wink
  • Gość: BUNCH IP: *.2-0.pl 20.05.09, 16:15
    Wg mnie nie był to celowy zabieg dystrybutora.
    Dlaczego?

Bo kupujący i tak nie patrzą na kategorie wiekowe.

I mam wyobrażenie, że w naszym kraju gry kupują:
    1) laicy, którzy nie potrafią sobie gry ściągnąć z internetu.
    2) ludzie których na to swobodnie stać.
    (aczkolwiek drugie nie wyklucza pierwszego)

Laicy idą ślepo do sklepu, nie oglądając wcześniej zwiastunów gry, nie czytając recenzji - po prostu patrzą na byle jaką, pierwszą-lepszą okładke i kupują. Bo nie daję wiary na to, że przy tak dużym stopniu piractwa, człowiek nie będący zagorzałym fanem jakiejś serii pójdzie i ot tak sobie, w ciemno, kupi gierkę - bazując po kategorii wiekowej.

I tutaj mamy przykład, w tym tekście. Jak już ktoś wspomniał mądrze. Dlaczego więc Pan Ryszard wcześniej nie zbadał gry w internecie? Nie pooglądał zwiastunów gry na których widac mechanikę rozgrywki, nie poczytał, że w grze się zabija i tak dalej.

Ano dlatego, bo Pan Ryszard zaufał. Widzi, że gra jest przeznaczona dla dzieci - więc kupuje. I jest usprawiedliwiony. I potem ta całą szopka.

Nie słyszy się o takich sprawach bo większośc ma to gdzieś. Kupują gry dziecku takie, jakie ono samo chce.
    Ten artykuł jest dobry, nie tylko jeśli rozchodzi się o głupia naklejeczkę i błąd dystrybutora, ale też o nieco inny temat. Gier dla dzieci, a raczej, roli rodzica wobec tego co dziecko ma przed oczyma monitora.
  • Gość: Wojtek IP: 193.120.152.* 20.05.09, 16:49
    Panie Rysku ma Pan 100 % racji.

A do wszystkich, ktorzy sadza iz Rysiek powinien sprawdzic gre przed zakupem - to po co sa te klasyfikacje? Jesli jade na stacje benzynowa i tankuje etyline 95 to wierze ze ktos kto klasyfikowal to paliwo zrobil swoja robote w nalezny sposob - a nie biore najpierw probki do domu robiac na niej badania...
  • Gość: ksjjak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.09, 16:57
    Brawo Panie Ryszardzie big_grin
    Świetna postawa!
  • Gość: SmoczyJ IP: 62.233.167.* 20.05.09, 17:56
    A ja uważam że kategorie wiekowe są często zawyżone (wiem że głoszę niepopularną opinię). Porównajmy FEAR 2 z z Wiedźminem. I to i to ma taką samą kategorie wiekową (18+). FEAR po czasami jest straszny a wiedźmin po można się natknąć na jakiegoś gołego cycka. Traumatyczne przeżycia? taki np. 14 wątpię żeby bał się duchów w FEAR a narysowane cycki na pewno nie zrobią na nim wrażenia.
    (Teraz mi się oberwie)
  • Gość: Aha IP: *.adsl.inetia.pl 20.05.09, 18:59
    Ciekawe komentarze, prawie jak w jednej powiesci Dostojewskiego - winny nie jest ten kto oklamuje, a rodzic, bo dal sie oklamac - przeciez przed zakupem gry powinien przekopac interet, zaprenumerowac gazety komputerowe i dokonac wywiadu srodowiskowego. Tylko pogratulowac mentalnosci coniektorym.
  • han_solo_79 20.05.09, 19:33
    @BUNCH

To nie było celowe. Jakbyś prześledził ten wątek to byś zobaczył, że linkowałem do okładek tej gry z poprzednich serii Cenegi - błąd pojawił się dopiero przy KK. Winę wiadomo kto ponosi (nawet jak nie ponosi) - niedoświadczony operator DTP który gotowe assetsy do poprzedniej wersji okładki, pokiełbasił.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka