Dodaj do ulubionych

Modern Warfare 2 na konsolach w rozdzielczości ...

29.07.09, 12:07
to nie jest chyba nowy zabieg, pamietam, ze przy halo 3 zostal zastosowany, o ile sie nie myle...
Edytor zaawansowany
  • Gość: Gumiskate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.09, 12:09
    A zaraz ktoś napisze, że :
    "to nie prawda, jego super konsola x360/ps3 napewno pociągnie to w 720p, Oni kłamią!!!"
    smile
  • Gość: CFaust IP: 193.0.236.* 29.07.09, 12:12
    Eeee, tam!smile Wolę mieć ładniejszą grafikę niż wysoką rozdziałkę. I na prawdę w czasie gry nie widać z byt dużej różnicy na tv, więc ja się tym nie martwie i czekam z niecierpliwością.
  • Gość: nacho IP: *.ptr.magnet.ie 29.07.09, 12:20
    cudow nie ma (i nigdy nie bylo). Konsole nie sa w stanie wyciagnac tyle ile 'silny' pecet. Na TV po prostu mniejsza rozdzielczosc i gorsze tekstury nie sa tak zauwazalne. Choc to tez od gry zalezy... FIFA na PS3 'schodkuje' dosc wyraznie na 40 calach
  • simplex 29.07.09, 12:21
    "Eeee, tam!smile Wolę mieć ładniejszą grafikę niż wysoką rozdziałkę"

Na PC mozesz miec i jedno, i drugie wink

CoD bedzie mial pewnie wlaczone 2x albo 4x FSAA wiec "jaggies" (schodki?) nie powinny az tak razic.
  • Gość: mario IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.09, 12:27
    jestem pecetowcem, ale to chyba lepiej mięć lepszą grafę kosztem rozdziałki niż odwrotnie?
  • Gość: blantman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.09, 12:39
    jestem ciekaw kto z was ma kompa w domu który pociągnie CoD: MD2 w full detalach przy większej albo tej samej rozdziałce co konsole smile Coś czuje że jakieś 5 % czytelników gamecornera (no w porywach 10 smile)

Prawda smutna jest taka że w teorii PC może mieć taaaką supe grafikę jakiej nie ma żadna konsola. Niestety dla przeciętnego Kowalskiego taki PC jest drogi i nawet jak się kupi najlepszy sprzęt może się okazać że np CoD gorzej pracuje z moim hiper radeonem niż z super geforcem. Ja mam i PS3 i X360 i wiem że gra będzie chodziła płynnie a to jest najważniejsze w FPS'ach szczególnie że mam zamiar zarwać parę nocek w multismile
  • j_uk_dev 29.07.09, 12:43
    To się przecież od dawna robi w większości gier. Niewiele pracuje w prawdziwym 720p czy 1080p ( Wipeout HD pracuje i polecam zobaczyć na TV, robi wrażenie, ale to wyjątek ). Generalnie od dawna stosuje się zmniejszone rozdzielczości natywne w grach na konsole, bo pozwala na to specyfika konsol i TV - gracz siedzi dalej niż by siedział przy monitorze oraz robiąc upscale dodaje się filtrowanie, więc nie jest źle. Ale wystarczy podejść do dużego TV na odległość taką, jaka towarzyszy nam przy graniu na PC i widać "schodki" na krawędziach. Z daleka to różnicy jednak nie robi, więc i pogoń za rozdzielczością nie ma aż takiego znaczenia. Kiedyś chyba o tym pisałem, bo czuję, że się powtarzam wink
  • Gość: nacho IP: *.ptr.magnet.ie 29.07.09, 12:44
    @mario
    Zawsze myslalem podobnie, ba, robilem tak bez mrugniecia okiem smile Rozdzialka w dol, detale na maxa. Ino sie rozbestwilem jakis czas temu i teraz widok schodkow strasznie mnie drazni.
    O ile kiedys gejmplej byl dla mnie duzo wazniejszy niz grafa, to teraz postrzegam to troche inaczej:
    a) jesli gra jest slaba, to nawet cudowna grafika jej nie ratuje (Crysis)
    b) jesli gra jest swietna, to i grafika musi trzymac najwyzszy poziom w swoim gatunku/kategorii big_grin

• Gość: nacho IP: *.ptr.magnet.ie 29.07.09, 12:52
    @blantman
    Troche przesadziles smile 1024x600 to niezbyt wymagajaca rozdzielczosc. MW mial bardziej niz przystepne wymagania (smiga na 80-85% maksymalnych ustawien przy rozdzialce 900p na lapie z karta ati x1400) a Infinity Ward twierdzi, ze z MW2 bedzie podobnie (tzn. adekwatnie do postepu technologicznego, ale wciaz przystepnie)
  • Gość: uy, IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.09, 12:54
    blantman Tez tak uwazam konsola jest stworzona do grania a nie komputer. Zreszta upgrate kompa co pare miesiecy bo juz sobie inaczej nie pograsz w inne nowe gry smieszne to jest
  • Gość: nacho IP: *.ptr.magnet.ie 29.07.09, 12:55
    w sumie to moze nawet na 90%... bo jak tak sobie przypomne to wylaczam AA i zmniejszam liczbe trupow na 'niska'. W MW duzo ustawien zreszta nie ma big_grin
  • Gość: Mayday IP: 83.238.201.* 29.07.09, 13:14
    no i co teraz śmieszne ludki zkonsolowane big_grin, wasze zabawki z piaskownicy niedomagają?
  • Gość: A IP: *.adsl.inetia.pl 29.07.09, 13:24
    Mam 3 letni komputer i wcale nie byl high endowy. I wszystko oprocz GTA chodzilo dobrze. Tyle ze GTA to wina twórców, a nie kompa. Jak się chce wszytko ma mega ultra ultimate ustawieniach grać to co pol roku upgrade trzeba robić. Oczywiscie nie zmienia to mojej opini ze nastepnym razem jak bede potrzebowal sprzetu do grania to kupie jakas konsole. PC zostanie do Hertsów
    MW 1 chodzilo na moim lapku w rozdzialce 1280x800 i mialo ze 30 klatek a to ma gf7400 ze 128 ramu! To tylko pokazuje jak świetny silnik byl i jak dobrze optymalizowano. Teraz dostaniemy wiecej graficznych fajerwkerkow ale znowu dobrze zostanie zoptymalizowane. A na konsolach i tak tego nie bedzie az tak widać. chyba ze ktos gra na monitorze LCD i siedzi blisko.
  • Gość: Gość IP: *.brochow.net 29.07.09, 13:35
    mi tam PC pociągniesmile 2560x1600 rozdziałka na 30" monitorzewink do grania w sam raz - a oprócz tego można na codzień na nim pracować - grafika itp... na konsolach taka rozdziałka może zawita za jakies 2 generacjesmile
  • slawomir.serafin 29.07.09, 13:43
    Zreszta upgrate kompa co pare miesiecy bo juz sobie inaczej nie pograsz w inne nowe gry smieszne to jest

----

śmieszne, śmieszne, zwłaszcza że normalni ludzie robią upgrade raz na dwa, trzy lata i wszystko im zawsze śmiga... no, ale jak się ma laptopa tylko do Internetu na którym nawet flashowe filmiki się tną, to skąd można wiedzieć, co sie w prawdziwym świecie dzieje big_grin
  • nacho66 29.07.09, 13:44
    ciekawi mnie w jakiej odleglosci od tego 30'' monitora siedzisz.
  • Gość: esz IP: *.workexpress.3s.pl 29.07.09, 13:56
    "no, ale jak się ma laptopa tylko do Internetu na którym nawet flashowe filmiki się tną, to skąd można wiedzieć, co sie w prawdziwym świecie dzieje big_grin"

Co za trollowa wypowiedź.

A ja uważam, że do jednych gier lepsze są pecety, do innych konsole. W C&C3 lepiej grać na piecu, w Call of Duty na konsoli (choć to kwestia gustu - ja tam wolę pada). Raczej nie ma wątpliwości jeśli chodzi o wyścigi.

Niezmiernie śmieszą mnie małe, zawistne ludki, które piszą głupoty w stylu "a teraz konsolarze dostaną za swoje, ha ha ha". Przecież ci "konsolarze", skoro siedzą na tym forum, mają też pecety, nie? A zatem na tych pecetach grają. A skoro wykorzystują więcej platform, chyba są bardziej otwarci niż ciasnomózgowi "hardkorowcy peceta". Ja tam gram i na Pleju, i na X-ie, i na PC - i tylko śmieję się z idiotów, którzy tak wytrwale trwają przy swoich pecetach, że o byle głupotę - nawet inną rozdzielczość w grze - muszą się spierać w serwisie prowadzonym przez Trolla Wszechczasów.
  • marxter 29.07.09, 13:58
    @slawomir.serafin
    "śmieszne, śmieszne, zwłaszcza że normalni ludzie robią upgrade raz na dwa, trzy lata i wszystko im zawsze śmiga... no, ale jak się ma laptopa tylko do Internetu na którym nawet flashowe filmiki się tną, to skąd można wiedzieć, co sie w prawdziwym świecie dzieje big_grin"

Przepraszam bardzo, ale co znaczy normalni? Ja jestem chory jak czegoś nie wymienię w kompie raz na 3 miesiące... Tak z nudów... I nie uważam się za nienormalnego... wink

W MW2 pogram na PieCu zapewne, bo cały czas twierdzę, że FPS = PC lub konsola plus XPFS/FragFX...
  • mis_iu 29.07.09, 14:05
    Wbrew pozorom rozdzielczość ma BARDZO DUŻE ZNACZENIE, teraz, w erze ekranów/monitorów/telewizorów LCD dobrze zawsze wygląda tylko rozdziałka nominalna, ew. jak najmniej od niej mniejsza. Odpalanie 1024x600 (o mamusiu, toż to norma sprzed 10 lat!) na wyświetlaczu fullHD wyglądać będzie strasznie, to tak samo jak na swoim 1280x1024(19") dam 640x480... Czasami tęsknię za starymi poczciwymi CRTekami ;D.
  • Gość: maciuch IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.07.09, 14:13
    troche mnie martwi ta rozdzielczosc ale fak zastosuja dobre filtry / efekty to moze nie bedzie tragedii.uwazam jednak ze do 720p mogliby gre zoopymalizoac. swoja droga ciekawe czy to ps3 ze swoja mała iloscia pamieci na tekstury czy xklocek z ogolnie slabsza wydajnoscia nie podołal. Infinity faworyzuje xsa (mapy wczesniej, prezentacje na x, itp) wiec nie moga dopuscic zeby wygladala gorzej niz na ps3. choc kto wie moze to sony daje ..upy
  • brak-uje 29.07.09, 14:15
    Eh ta wojna nigdy się nie skonczy - pc vs konsole :]

I śmieszy mnie pocieszanie, że w sumie między rozdzielczością 1024 a 1280 niema żadnej różnicy... Nie pocieszajcie się aż tak, jest różnica :]

Nie będę mówił może nic więcej, wszystko co można powiedzieć o tej świętej wojnie już zostało pewnie z 1000 razy powiedziane, tak więc sądze że nie ma sensu wałkować tego tematu ;]
  • Gość: qwe IP: *.dfqs.pl 29.07.09, 14:30
    wszystko to i tak ( |-| |_| _|
    ja mam zoverclockowanego xboxa 360, sciagne resolution patch do MW2 tak jak to zrobiłem do GTA4 i witaj 1920x1080 / 60fps.
  • preston81 29.07.09, 14:31
    buhahaha konsolowcy zal mi was big_grin buehehehehe bedziecie se pocinac w krzaczki na ekranie do tego slono zabulicie za taka kaszane no coz nie ma to jak wypas konsola big_grin
  • Gość: śnejk IP: *.chello.pl 29.07.09, 14:32
    autor newsa to jakiś pc-fan ; myślałem, że licytacje co jest lepsze już dawno się skończyły

na pc aby zagrać na maxymalnych detalach i rozdzielczości fullhd trzeba co rok zmieniać sprzęt

dodatkowo dużo gier jest wydawanych tylko na konsole i to już nie tylko gdy sportowe, wyścigowe, bijatyki, przygodówki (których na pc brakuje) ale także FPSy jak Battlefield Bad Company, Halo, Killzone

ja gram i na konsolach i na pc i bardzo się z tego powodu cieszę/

tylko, że 90% takich wojen co lepsze pc vs konsola jest wywoływanych przez zatwardziałych pc-towców.

ludzie opanujcie się ..

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.