Dodaj do ulubionych

Cebulkowy start - jak sadzić cebulki

02.10.10, 13:24
Witam :)
Napiszcie, proszę, czy mogę sadzić cebulki pomimo nocnych przymrozków? Dzisiaj w nocy było u nas -2 stopnie. Cebulki już kupione, ale obawiam się trochę, że zmarzną. A może od razu po posadzeniu przykryć je gałązkami świerkowymi? Tylko podlać wcześniej, czy lepiej nie? Przepraszam za głupie pytania, ale laiczką jestem, a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Dziękuję z góry :)
Obserwuj wątek
      • wrexham Re: Cebulkowy start - jak sadzić cebulki 28.01.11, 07:39
        cebulki tulipanow sadzi sie na jesieni; przynajmniej w naszej strefie klimatycznej;
        ze wzgledu na przedluzajacy sie cieply okres zeszlego juz roku dosadzilam kilkadziesiat cebul tulipanow dopiero pod koniec listopada; pierwsza ture, jak przepis na opakowaniu przykazal pod koniec wrzesnia; teraz czekam co bedzie...
        --
        no bo niestety nie jest zbyt ladna,
        lecz za to zgrabna tez jednak nie
        (jk)
          • wrexham Re: Cebulkowy start - jak sadzić cebulki 31.01.11, 08:02
            wiesz co? zaden ze mnie ogrodnik wiec sie nie chce wymadrzac, ale na tym forum dowiedzialam sie, ze cebulek tulipanow sie nie przechowuje - trzeba je koniecznie wrzucic do ziemi, zeby ich nie ominal okres wegetacji; w artykule jest napisane, ze jak sie ktos spozni to mozna wsadzic cebule do doniczek i przechowac w garazu/piwnicy w niskiej temperaturze, a na wiosne wysadzic na rabaty; nie jestem tylko pewna czy to spoznienie obejmuje jeszcze poczatek lutego...
            czy to co "rzucili" u ciebie w sklepie to na pewno sa cebule tulipanow? bo jesli tak to moze to jakis szwindel, zeby sie pozbyc niesprzedanych? ja sie skusilam w listopadzie bo byla spora przecena - po prostu wypychali co im zostalo wiec skorzystalam;
            --
            no bo niestety nie jest zbyt ladna,
            lecz za to zgrabna tez jednak nie
            (jk)
            • horpyna4 Re: Cebulkowy start - jak sadzić cebulki 31.01.11, 09:38
              Jeżeli macie cebule tulipanów luzem, to jak najszybciej posadźcie je do gruntu. Tulipany sadzi się jesienią, ale można i zimą. Zakwitną, jeżeli jeszcze kawałek tejże zimy spędzą w gruncie.

I radzę się pospieszyć, bo nie wiadomo, ile jeszcze zimy zostało. A jak ktoś ma zamarznięty grunt, to wsadzić cebulki do skrzynek i wystawić na zewnątrz (np. na balkon).
              • sabba Re: Cebulkowy start - jak sadzić cebulki 31.01.11, 20:50
                dobra, wsadze je jutro. mam nadzieje ze zima jeszcze troche pozimuje:)
                to na pewno byly tulipany. tzn sa tulipany. aczkolwiek nie zagladalam do torebki, cebulka jak cebulka:) zobaczymy co wyrosnie. wielkie dzieki wszystkim odpowiadajacym:)
                --
                Szable w dlon!
                i
                sabba-tu.blogspot.com/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka