Dodaj do ulubionych

Zamiokulkas zamiolistny

22.10.10, 16:10
Dostałam na urodziny dużego dorodnego Zamiokulkasa.Rósł pięknie bez żadnych problemów do czasu.Dwa miesiące temu zauważyłam,że żółkną mu liście i opadają,cała roślina marnieje w oczach.Na okres 2 tygodni zaprzestałam podlewania myśląc,że główną przyczyną może być przelanie i ucieszyłam się gdy zobaczyłam,że wypuszcza dwa nowe pędy :( niestety od tygodnia znowu dwie duże łodygi pożółkły.Ręce mi już opadają chcę ratować go ze wszystkich sił pomóżcie mi proszę.

Dodam,że mam go od 4 lat, stoi w tym samym miejscu nic nie zmieniałam poza tym,że przesadziłam go w większą doniczkę,ale było to już jakiś czas temu mniej więcej pół roku temu.
Edytor zaawansowany
  • baba-baba 23.10.10, 12:51
    Hmm,ciężko stwierdzic.Ja mam 3 zamiokulkasy i rosną jak wśicekłe od kilku lat,nigdy im nic nie było.Może coś je podjada albo choroba grzybowa na bulwach pod ziemią.Może wyjmij z ziemi,zobacz czy bulwy są zdrowe.Najbardziej podejrzewam przelanie,no ale jak masz je 4 lata,ciekawe.
  • polinqa1 23.10.10, 22:10
    Boję się go ruszać,ale co mam do stracenia.
  • majka307 26.10.10, 11:56
    a ja nabyłam tego kwiatuszka w biedronce po smiesznie niskiej cenie ale od lipca nie wyspuścił ani jednego listeczka ani wydaje mi się nic nie urósł. Stoi jak zaczarowany. Podlewam raz na tydzień. ten typ tak ma czy ogrodniczka do kitu
  • lancucka_dama 01.11.10, 15:38
    Ten typ tak ma:-)
  • aria.dna 06.11.10, 06:57
    Ja miałam podobnie w oczach żółkły i opadały liście, wymieniłam doniczkę na ciut większa i podsypałam ziemia i problem się rozwiązał.
    Spróbuj zrobić tak jak ja nic nie tracisz
    Pozdrawiam cieplutko...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka