Hedera helix żółknie - co robić? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam!
    Doradżcie mi co robić, bo Hedera helix wielkolostna zaczyna żółknąć i straciła już bardzo dużo liści. Kupilam ją jesienią z myślą o powieszeniu jej na tarasie, ale przezimować ją chcialam w domu (nie wiem, czy slusznie, ale wydaje mi się , że przemarzła by w donicy). Bardzo mi jej szkoda, bo to piękny i dorodny okaz. Trzymam ją na mojej klatce schodowej, gdzie jest dobra wentylacja i nie jest zbyt gorąco. Proszę o radę.
    • Bluszcz pospolity powinien zimować na zewnątrz. On lubi w zimie mieć zimno, jak zresztą każda zimująca roślina rosnąca dziko w Polsce.

Poza tym w pomieszczeniu jest zimą bardzo niska wilgotność względna. Po prostu w zimnym powietrzu jest niedużo pary wodnej, ale póki ono jest zimne, to ma dość wysoką wilgotność względną i rośliny nie wyparowują tak szybko. Ale to samo powietrze ogrzane nawet tylko o kilkanaście stopni robi się dla rośliny bardzo suche.
      • Bluszcz musi być w chłodnym miejscu (ok.+12 C lub nieco niższa).Zbyt obfite podlewanie zimną wodą powoduje żółknięcie liści.W zimie lepiej jest bluszcz nieco zbyt przesuszyć niż utrzymywać stale wilgotną ziemię w doniczce.Podlewać małymi dawkami wody tylko by lekko i na krótko nawilżyć podłoże i dbać by woda nie stała w podstawce.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.