Dodaj do ulubionych

pomocy-dosiewanie trawy

01.05.11, 17:45
ze starego trawnika usunelam wczoraj cale mnostwo mchu.Chce dosiac trawe tylko dajcie mi instrukcje jak?Mam najpierw skosic stara trawe i wtedy dosiac?Czy mam sypac ziarna na gola ziemie czy ja spulchnic czy moze sypac trawe na gola a potem lekko przysypac warstwa lepszej ziemi?
--
Sygnaturka nie moze byc wyzsza niz 4 linijki tekstu-o tym mowi regulamin forum;)
Edytor zaawansowany
  • hesperia1 04.05.11, 14:41
    A mech może być taki piękny...
  • kanga_roo 05.05.11, 12:33
    oj tam, oj tam. moi rodzice walczą trzeci tydzień, tnąc, dziabiąc i grabiąc mech z trawnika :-D

ja problemu nie mam, bo primo, mech przyjęłabym chętnie, secundo, mój trawnik po zimowym leżeniu liści jest w łaty, ale są to łaty gołej ziemi. które podlałam, zagrabiłam i posypałam nasionkami trawy. zobaczymy.
    natomiast łaty powstałe na łące (zachciało mi się siano w kopczykach zostawić, to mam) posypałam nasionami kwiatów nie całkiem łąkowych (chabry, maki itp polne).
  • claratrueba 07.05.11, 07:30
    1. Skosić. Chodzi o to byś jak najdłużej nie jeździła kosiarką po świeżo zasianej trawie.
    2. Wybrać ziemię z gołych placków małą łopatką lub pazurkami kilka cm poniżej poziomu ziemi dookoła.
    3. Dobrze spulchnić dno dołków.
    4. Wymieszać ziemię ogrodniczą (workowaną) z nasionami trawy. Nie żałować nasion.
    5. Wypełnić dołek taka mieszanką. Udeptać.
    6. Podlać.
    Sposób niezawodny- stusuję 20 lat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.