Dodaj do ulubionych

lawenda- czy można przechowywać w domu

28.06.11, 14:21
Prosze o poradę czy lawenda będzie ładnie rosła w domu, w pokoju ? Myślałam aby tę , która stoi na balkonie i na razie ma się dobrze- przenieść jesienia do domu ? Jeżeli tak, to jakie odmiany wytrzymają ?
Obserwuj wątek
        • ivonn44 Re: lawenda- czy można przechowywać w domu 29.06.11, 09:03
          Rozumiem- dziekuję bardzo za porady. Napiszcie proszę jaką lawendę preferujecie w swoim ogrodzie i w jaki sposób pielęgnujecie.( jakie preparaty stosujecie, kiedy wnosicie do domu ).Można poczytać wiele na ten temat - ja cenie sobie najbardziej wypowiedzi osób, które mają już doświadczenie w pielęgnacji danych roślin.
          • bei Re: lawenda- czy można przechowywać w domu 30.06.11, 08:34
            Do domu wnoszę tylko uciete gałązki:)- przynoszę nawet te odpady po przycinaniu. Przycinam i wiosną i jesienią-tzn po kwitnieniu.
            Mam lawendę o jasnofioletowych kwiatach- krzak olbrzymi- i o ciemnoniebieskiem ubarwieniu.
            Pierwszej metkę "posiałam" a kilkanascie niebeiskich ukorzeniłam z tego, co sąsiadka wyrzuciła po przycięciu. Tez już spore krzaczki wyrosły.
            Ciecie to jedyny przejaw dbania:) dopoki wybucha listkami i kwiatami- nic nie robię, lawenda jest bardzo bezobsługowa:)
            Przycinam w polkulę.
            • bakali Re: lawenda- czy można przechowywać w domu 30.06.11, 08:39
              Ja polecam pospolitą lawendę - wąskolistną. Szybko rośnie, dośc dobrze zimuje w naszym klimacie,. Nie polecam natomiast lawendy francuskiej (stoechas), nie tylko dlatego, że mi się nie podoba, ale tez nie przetrwa zimy w Polsce i co roku trzeba by ją wymieniać na nową.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka