• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

przycinanie thui

• 08.08.11, 10:45
    Co sądzicie o póżnim przycinaniu thui? Przycinać czy nie? A jak tak to czy jeszcze można, teraz, później ? Część posadziłam dwa lata temu, część w tym roku i jeszcze ich nie przycinałam a chciałabym je zrównać.
    Edytor zaawansowany
    • 08.08.11, 11:57
      do konca sierpnia mozesz ciac
      • 08.08.11, 23:38
        Polemizowałbym, Szanowna {Theo}.
        Przycinanie thui różni się diametralnie od przycinania tui.
        • 09.08.11, 01:40
          przyznam, ze nie kumam :-D
          • 09.08.11, 09:44
            Ja zostawiłabym to do wiosny.Szczególnie gdy chodzi o wyrównanie, a więc mocniejsze przycięcie tych starszych.Na początku lipca zrobisz jeszcze jedno korygujące silne( wiosenne) jednoroczne przyrosty, a w sierpniu robi się tylko cięcie 'kosmetyczne'.
            Widziałam taki silniej cięty w sierpniu żywopłot, wiosną miał wszystkie czubki na górze brązowe.W tym roku zapowiadają wczesne nadejście zimy i ostrą jej pierwszą połowę.W tym roku jest sporo wilgoci,którą żywotnik kocha i sadzę, że może ruszyć jeszcze niepotrzebnie po silnym cięciu sierpniowym.
            • 09.08.11, 11:02
              No właśnie takie miałam obawy. Wielkie dzięki za całe info.
              • 09.08.11, 16:45
                Iglaste w tuje generalnie należy przycinać do lipca, bo potem nie wytworzą na uciętych końcówkach nowych paków. Ja to stosuje i jet to skuteczne.
                • 09.08.11, 19:42
                  zawsze tnę wczesną wiosną.
                  --
                  http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
                  każdego dnia rośnie ilość ludzi mogących pocałować mnie w to co powyżej.
    • 14.08.11, 16:54
      Szkoda tujek, one sa takie fajne... czy naprawde musza byc pod linijkę?... ja bym posadził jedna obok drugiej wszystkie dostepne na rynku odmiany T.Occ. razem z T. koreańską i jakimis karłowatymi plicatami - jest ich kilkanascie na rynku; Pani Ania Kordusowa z Woli Mrokowskiej ma ich kilka na pewno; zreszta sama jest dawcą nazwy dla przepięknej złotej Tui occ. 'Kordusowa' :-)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.