• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Sosna Pinia czy może rosnąć w Polsce ?? Dodaj do ulubionych

• 18.08.11, 15:16
    Witam
    Przywiozłem z Turcji szyszki sosny Pini, wydłubałem 4 nasiona i posadziłem w doniczce do ziemi uniwersalnej. Minęło 2 tygodnie i jeszcze nic nie kiełkuje.
    Czy Sosna Pinia może rosnąć w Polskim klimacie ? rozumiem że drzewko musi mieć co najmniej kilka lat. Podobno jeden okaz Pini rośnie w Poznaniu, czytałem że rosną też w Budapeszcie i Niemczech więc może jest szansa by drzewko zaklimatyzowało się też w naszym chłodniejszym klimacie ?
    Zaawansowany formularz
    • 18.08.11, 16:00
      Odradzam; w ten sam sposób zamordowałem sekwoję wieczniezieloną; walczyłem o jej przeżycie 13 lat i przegrałem; sosny sie sztucznie rozmnaza wg pewnej procedury; zdzwoń do Darka Wyrwickiego w Obrodzie Botanicznym UW w Alejach Ujazdowskich w W-wie to Ci wszystko powie albo do ktoregos szkółkarza z ZSzP (namiar w guglach) - Kordus, Byczkowski Widaj Hortulus... www.zszp.pl

• 18.08.11, 17:15
        No właśnie nie jestem do końca przekonany co to za odmiana iglaka zapewne pinia ale odmian jest wiele może ta akurat ma szanse rosnąć w naszych warunkach.
        Może kroś orientuje sie jakie drzewa iglaste rosną w Turcji ? interesuje mnie rejon Oludeniz bo z tamtąd przywiozłem szyszki. Wszędzie piszą o lasach piniowych w Turcji ale nie wiem dokładnie co to za odmiana.
        • 18.08.11, 21:39
          Dziś pierwsze posadzone nasiono zaczęło kiełkować, widać coś brązowego z pod ziemi :)
          szkoda było by hodować takie drzewo w doniczce bo co potem...
          • 20.08.11, 00:06
            możesz zrobić bonsai:)
            www.buffalobonsaisociety.com/Images%20for%20Print/2008BonsaiShowPRT/28-BlackPine-DanT-15-Prt.jpg
            anubis76x napisał:
            <
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.