Kwiaty na zewnatrz od str. polnocnej - jakie? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Na kwiatach znam sie srednio, tyle o ile. Wszystkie z tych co znam lubia choc troche bezposredniego swiatla (takie stanowiska zawsze mialam dla moich kwiatow). Teraz sie przeprowadzilam, chcialabym cos postawic przed drzwiami wejsciowymi i nie wiem co.

Miejsce niezadaszone, nie ma tam cienia od drzew/krzewow, ale jest to strona polnocna, wiec nigdy nie ma bezposredniego swiatla. W sloneczne dni calkiem sporo swiatla tam pada (jak na polnoc), bo przestrzen przed gankiem wolna.

Co z doniczkowych tam posadzic? Ma to stac na murku, wiec moze byc cos zwisajacego lub niewysoko rosnaca do gory (cos w stylu pelargonii na przyklad). I najlepiej jak najdluzej kwitnaca :)
    • Rozumiem, że masz na myśli rosliny sezonowe, nie na stałe? W takim razie niecierpki, funkie, begonie, kocanki, koleusy, lobelie, możesz też spróbowac z pelargoniami, ale one lepiej udają się w słońcu.
      Ja miałam kiedyś na pólnocno-wschodnim balkonie surfinie i nawet kwitły, ale zjadł je grzyb :(
      • To prawda, surfinie będą kwitły, ale szybko je dopadnie choroba grzybowa.Podobnie jest begoniami, też są podatne, szczególnie wiszące, ale mniej.
        Ogólnie unikaj zbytniego podlewania na takim stanowisku, do ziemi domieszaj trochę piasku by była luźniejsza, często nie od chorób roślina ginie, ale zalania.Pelargonia też sobie radzi.

Mnie od północy ładnie rosną niecierpki Walleriana, ale sadzę w niezbyt dużych doniczkach i wstawiam do większej, głównie dlatego, by nie miały zbyt wilgotno, a ciaśniejsze wcale nie przeszkadzają im w kwitnieniu, wręcz przeciwnie.No i nie lubią zbytnio nawozu, daję raz na 2 tygodnie pół dawki
        .Na takim stanowisku szczególnie gdy nie ma zadaszenia, leje deszcz, więc chowam w czasie dłuższych opadów.
        Wiosną długo mi kwitną bratki, stokrotki, niezapominajki i ciemiernik w donicy.Również cebulowe dobrze sobie radzą.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.