Dodaj do ulubionych

co to za drzewko i dlaczego nie gubi liści?

24.03.12, 13:39
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/gd/ya/syea/JswrUE4pbhDUmO3HDB.jpg

drzewko to rosnie na osiedlu od ok. 7 lat, i conajmniej drugi rok nie zgubiło liści na jesień, a tak poza tym to wydaje się, że ono żyje, co z nim mozna zrobić?
Edytor zaawansowany
 • horpyna4 24.03.12, 14:14
  Nie wszystkie drzewa gubią liście jesienią, a przynajmniej nie do końca. Do wiosny suche liście trzymają się np. na niektórych gatunkach dębu i buka. To może być buk.
 • dar61 24.03.12, 22:03
  Piękny przykład rodzajów drzew - grabów, buków, dębów - jakie wskazują na przechodni typ klimatu Polski.
  Niektóre z nich pozostają przy zmianach - przesunięciach się - stref klimatycznych, „tęskniąc" do takiego, jaki odszedł za łuk Karpat, do odmiany klimatu zachodnioeuropejskiego, wilgotnego, atlantyckiego.
  Kilka ładnych tysięcy lat temu w Polsce też był taki typ klimatu i królowały u nas dęby - było o kilka stopni cieplej i było wilgotniejsze powietrze [zimą] - a świadectwa tego mamy w pokładach pyłków w osadach dna jezior, gdzie taka gytia jest nawarstwiana corocznie. Podobne wykopaliska palinologiczne [pyłkowe] mamy w bagnach.
  Było więc kiedyś więcej takich drzew. Jak będzie cieplej w Europie, to zanikną strefy przejściowe pór roku, pozostanie ciepła i chłodna, deszczowa [nie śnieżna], a taką mogą drzewa o skórzastych liściach przetrwać bez zrzucania liści.

  Ligustry, mahonie i bukszpany - z importu - czy wawrzynki i irgi, oliwniki plus wiciokrzewy będą dobrymi doradcami dla buków, dębów i grabów w pochodzie klimatu.
 • asta6265 01.04.12, 04:05
  Hopryna dobrze prawi. Mnie to też na bug wygląda i powiem Ci, że mam takiego takie wielkie drzewo z tym, że dęba za płotem ogrodu na działce sąsiada i doprowadza mnie ono do szału. Wiosną kiedy posprzątam w ogrodzie, zgrabię wszystkie pozimowe śmieci, ten buk zaczyna ożywać i wtedy gubi stare suche liście. No i w ogrodzie znowu syf i trzeba sprzątać brrr.
  --
  http://www.suwaczek.pl/cache/d567ab5914.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka