• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

stokrotka i róże na pniu

• 31.03.12, 16:13
    Mam problem z stokrotką:(
    W zeszłym roku kupiłam stokrotkę pienną i przesadziłam z doniczki do ogródka.Już nie za ładna była jak ja kupiłam i po przesadzeniu wszystkie kwiatki sie pokurczyły i zbraziowialy.Później po nawożeniu zaczeła mi pączkowac i przepięknie zakwitła.Kwitła cały czas do jesieni.Na zimę ja zabezieczyłam BARDZO DOBRZE.Teraz ja odkryłam i sie martwie ze mi uschła.Normalnie kora odeszła od pieńka i jak przycinałam przeschniete zeszłoroczne kwiatki to mi sie tak nienaturalnie łamały.Moje pytanie co robic?
    czy ona mogła uschnąć?
    czy i jak ją jeszcze ratowac?
    Załamana jestem bo długo na nia polowalam i w koncu kupilam za 50 zł i szkoda mi pieniedzy.
    A drugie pytanie dotyczy róż
    jak bede je krótko przycinac to pieniek bedzie sie robił grubszy?
    czy to nie ma znaczenia.
    Jestem poczatkująca i dopiero sie ucze ogrodnictwa.
    Dziekuje za odpowiedzi

Edytor zaawansowany
    • 31.03.12, 17:05
      > jak bede je krótko przycinac to pieniek bedzie sie robił grubszy?

Nie bedzie.
      Nie wiem co to jest stokrotka na pniu. Podaj inna nazwe, najlepiej lacinska.
      Co by to nie bylo jesli bylo szczepione na pniu i pedy wyrastajace z pnia sa martwe to przepadlo. Moze cos odbic od korzeni ale to bedzie podkladka. Mozesz poczekac, wyrzucic zdazysz zawsze.
      • 31.03.12, 19:51
        Kurcze nie wiem jaka jest nazwa łacinska tego drzewka
        Wyglądała w zeszłym roku tak:
        www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f00be1983e24b235.html
        Jestem załamana bo wszyscy sie nia zachwycali a teraz stoi taki suchy badyl.Mam nadzieje ze sie jeszcze obudzi.
        A co do róż to przyciełam je bardzo krótko i nie wiem czy dobrze zrobiłam.
        A czym nawozic te róże czy wystarczy taki nawóz z kwiaciarni czy jeszcze czegos zastosowac?
        • 31.03.12, 22:00
          Chodzi o złocień krzewiasty (Chrysanthemum frutescens), najczęściej uprawiany w formie krzewiastej, ale teraz jest moda na drzewka pienne, więc często taki formowany i tak wyprowadzony można spotkać.Forma pienna jest droższa od zwykłej krzewiastej.Niemniej jednak to ta sama roślina. Nie zimuje w gruncie.Trzeba przechowywać w jasnym i chłodnym pomieszczeniu, latem na zewnątrz.Można samemu rozmnażać przez sadzonki cięte w lutym z przezimowanej rośliny.
          • 31.03.12, 22:06
            Pieniek róży nie będzie się robił grubszy, jest szczepiona.Trzeba dać palik.Poczytaj o cięciu takich róż, ale z reguły traktuje się je podobnie jak formy krzewiaste, przycina się na wiosnę i po kwitnieniu obcina to co przekwitło.Trzeba chronić przed plamistością, mszycami i zabezpieczać na zimę.
            • 02.04.12, 17:13
              No to juz po stokrotce:(
              Ja Ją przesadziłam do gruntu bo tak mi poradziła PANI która mi ją sprzedawała!!!!
              Czekam z nadzieja może coś jeszcze pożyje:(
              A jak nie to już kupiłam na to miejsce róże na pniu z małymi białymi różyczkami:)
            • 05.04.12, 14:39
              Jak to nie będzie się robił grubszy? To, że się wyższy nie zrobi to jasne, ale grubszy jak najbardziej.
              --
              http://lb2f.lilypie.com/m8dlp2.png
              • 05.04.12, 15:40
                Oczywiście, że 'pieniek' zrobi się z czasem nieco grubszy, ale nie ma to związku z częstotliwością cięcia o co pytałaś.
                • 05.04.12, 15:46
                  Złocień krzewiasty można wsadzać do gruntu, ale trzeba się liczyć z tym, że zimą zginie.Ja kiedyś co roku sadzonkowałam w lutym, młode sadziłam do donic, a stary, przezimowany egzemplarz z przerośniętą mocno bryłą korzeniową do gruntu.Kwitł, ale nie tak obficie jak młode.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.