Liście laurowe. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy macie w domu na parapecie liście laurowe? Moja znajoma ma, ale ja ich nie widziałam tylko moja inna znajoma i zapewniała ze tamta bardzo je sobie chwaliła. Podobno wyglądają jak fajna dekoracyjna roślinka i na dodatek przyprawa. Zamówiłam nasiona tych liści, ale przysłali mi jakieś inne, chyba w zamian ze laurowych nie mieli bo dostałam też zwrot pieniędzy.
    Napiszcie czy mimo wszystko warto zamówienie ponowić i zasiać sobie te liście.
    --
    " Zawsze patrz na jasną stronę życia "
    ...i tej zasady warto się trzymać.
    • Ta roślina nazywa się wawrzyn szlachetny (łac. laurus nobilis). Poszperaj w necie, to się dowiesz wszystkiego na temat uprawy.
      • Mam od jakichś 4-5 lat. Zimą trzymam na parapecie i na wiosnę jest cały oblepiony tarcznikami. Po zośce wy6sadzam do gruntu i odżywa. Ponieważ mam małą szklarenkę planuję go tam umieścić na zimę, w końcu we Włoszech daje sobie radę, to może w szklarni naszą zimę przetrzyma? Bo nie chcę go już maltretować tymi pasożytami.
        Roślina owszem, ładna, listka zawsze można oberwać jak trzeba do zupy, sosu czy marynaty, można prowadzić na jeden pień, albo w formie krzaczka. Ja mam krzaczek.
        --
        No dobra, dobra.
        • Ja tez mam krzak , przywiozlam sobie z Wloch gdzie byl sprzedawany jako zywoplot :)
          Zima stoi na parapecie w kuchni a latem na tarasie. Jedynymi szkodnikami, ktore zaobserwowalam to mszyce na wiosne po przeprowadzce na taras. Potem przez cale lato nic.
          Musze swojego przystrzyc bo strasznie wielki chabaź urósł.
    • kupilam sobie w marcu w ksztalcie stozka. stoi w wysokiej donicy na zewnatrz. do tej pory mial 3 razy tarcznika. morduje je a one i tak wracaja. chorob nie posiadal do tej pory, przyrosty male i jeszcze go docinam.
      liscie laurowe utrzymuja aromat do 6mcy po zbiorze.
      • No i lepiej kupić od razu sporą roślinę - wiosną bywają w sprzedaży.
        --
        No dobra, dobra.
        • To i ja chyba się skuszę i kupię, może w Castramie dostanę. Jeśli nie to zaryzykuję i kupię nasionka.
          --
          " Zawsze patrz na jasną stronę życia "
          ...i tej zasady warto się trzymać.
          • Też mam, siostra przywiozła roślinkę z Grecji. Ładnie rośnie na parapecie kuchennym, nie mam kłopotu ze szkodnikami. Co roku sporo ucinam bo za bardzo zacienia okno. Czasami udaje mi się uzyskać nową roślinkę wtedy daruję ja znajomym. Mój wawrzyn nie cierpi przeciągów. M
            • Z nasion trwa bardzo długo.
              Osobiście odradzam ale jesli koniecznie chcesz...
              Wawrznyn jest bardzo często atakowany przez mszyce wiec bedziesz miala troche roboty.
              Rosnie wolno i ladnie wyglada gdy się go kupi w kwiaciarni po pewnym czasie zaczyna marniec ponieważ nasze warunki klimatyczne nie bardzo mu służą .
    • Drzewka bywają w centrach ogrodniczych, niedawno widziałam w gazetce chyba Praktikera.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.