• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

noga słonia Dodaj do ulubionych

• 11.09.12, 10:13
    witam, dostałam kwiatek który podobno nazywa się noga słonia, ale nie mam pojęcia jak sie nim zajmować.. może ktoś ma taki kwiatek? co on lubi?
    Edytor zaawansowany
    • 11.09.12, 11:21
      www.google.pl/search?q=kwiat+noga+s%C5%82onia&aq=f&sugexp=chrome,mod=3&sourceid=chrome&ie=UTF-8
    • 11.09.12, 15:20
      To jest nolina. Typowy sukulent. Lubi dużo słońca, umiarkowane podlewanie (ja podlewam mniej więcej raz w tygodniu), luźną ziemię. Zraszać nie trzeba, ale warto raz na jakiś czas, bo wtedy nie usychają końcówki.
      • 12.09.12, 11:34
        czyli najlepiej jaką ziemię kupić do niego?
        • 12.09.12, 12:31
          ziemia przepuszczalna, ogrodowa z dodatkiem żwiru..moze byc też gliniasto zwirowa. Podlewa się baaardzo umiarkowanie zimą, umiarkowanie w okresie letnim, mozna wystawic na taras lub balkon, lecz chronić przed nadmiernymi opadami. Po zimie "bulwa" moze byc lekko pomarszczona ale to raczej dobry obiaw, szybko nabiera trugoru po rozpoczęciu podlewania..ja stawiam na zachodnim oknie..i zapominam..podlewam trochę co 2-3 miesiące, na wiosnę dobrze zraszam i zaczynam podlewac raz na tydzień, usuwam wode która przecieka na podstawek. Przesadza się b. rzadko, gdy wyraźnie wyrasta ze starej doniczki, do przepuszczalnej ziemi ostroznie, bo ma niewiele korzeni, zaczyna nawozić dopiero po roku !!!! b. rozrzedzonym nawozem. Nie znosi zalewania korzeni, nadmiernego nawizenia (tez moga brazowiec konce liści)za to jej liscie, szczególnie młode przyrosty, uwielbiaja koty ;) Moja ma ponad 20 lat i dobrze sie miewa
          --
          Lady Sybil chrapała cicho. Małżeństwo zawsze jest związkiem dwojga ludzi gotowych przysiąc, że tylko to drugie chrapie...
    • 20.09.12, 15:17
      Niewymagajaca roslina. Mam ja i czasami nie podlewam tygodniami. Lubi duzo swiatla i cieplo.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.