Dodaj do ulubionych

cebulki przybyszowe lilii

26.02.13, 19:35
sadziłam lilie dwa lata temu (w doniczce), teraz pojawiły się cebulki przybyszowe na łodydze tuż przy liściu. pytanie: jak je oderwać? jak sadzić? czy ktoś wie?
Edytor zaawansowany
  • asta6265 27.02.13, 11:00
    Przy wykopywaniu i przesadzaniu lilii, odrywa się cebule przybyszowe od pędu i sadzi na przygotowanym miejscu:) Po roku uprawy powinny osiągnąć już wielkość zapewniającą kwitnienie w następnym sezonie.
    --
    http://suwaczki.maluchy.pl/li-61591.png
  • asta6265 27.02.13, 11:03
    Acha, jeśli chodzi o głębokość sadzenia cebulki, to ja zawszę stosuję zasadę trzykrotność wielkości cebulki.
    --
    http://suwaczki.maluchy.pl/li-61591.png
  • szadoka 27.02.13, 14:50
    mamy tu fachowca od lilii, miejmy nadzieje,m ze sie odezwie niedlugo
  • koenzym 27.02.13, 20:07
    cebulki są bardzo małe- mają może pół centymetra średnicy
  • ciociaklementyna 28.02.13, 00:04
    Nie wiedziałam, że się tak nazywają. Mam ich pełno na smolinosach.
    Spadają same, a potem wyrastają nowe roślinki - bez żadnego sadzenia, a nawet przysypywania z wierzchu ziemią.
  • mirzan 01.03.13, 12:59
    koenzym napisała:

> sadziłam lilie dwa lata temu (w doniczce), teraz pojawiły się cebulki przybyszo
    > we na łodydze tuż przy liściu. pytanie: jak je oderwać? jak sadzić? czy ktoś w
    > ie?

Zaczekaj, aż będą same odpadać,pozbieraj i wysadź w ogrodzie na grządce,za dwa lata zakwitną.
  • koenzym 01.03.13, 14:43
    dzięki :). zamierzałam je oderwać, raz już tak zrobiłam ale uschły. poczekam aż odpadną.

dostałam róże na walentynki, kwiaty uschły, ale powyrastały im pędy w kilku miejscach. uciełam je nad oczkiem w części górnej i pod oczkiem w części dolnej, posadziłam w doniczce, zrosiłam wodą i czekam, czy coś z tego będzie. dam znać.

pozdrawiam
    --
    karolina
  • noname2002 30.03.13, 07:28
    Nakryj sloikiem.
  • koenzym 28.03.13, 19:46
    ułamała mi się łodyga lilii przy przesadzaniu, oderwałam więc cebulki, posadziłam w ziemi na głębokość kilku centymetrów i kiełkują.

a z czterech szczepek walentynkowych róż ostała się jedna, jeszcze nie ukorzeniona, reszta zwiędła.

pozdrawiam
    --
    karolina

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.