Euryops chrysanthemoides- niedoceniana alternatywa dla argyranthenum.
Nazwa botaniczna: Euryops chrysanthemoides.
Synonimy: Gamolepis chrysanthemoides.
Nazwy zwyczajowe: Afrykańska stokrotka, złoty krzak, stokrotka krzak.
Rodzina: Asteraceae (Compositae).
Pochodzenie: Południowa Afryka.
Strefa mrozoodporności: 9 do 15
Siedlisko: Euryops chrysanthemoides na stanowiskach naturalnych często znaleźć można na poboczach dróg, otwartych przestrzeni miejskich i innych.
Opis: Euryops chrysanthemoides jest zwartym, gęsto rozgałęzionym, liściastym zimozielonym krzewem rosnącym do wysokości 2 metrów. Liście są ukształtowane podobnie jak liść dębu, z głęboko wciętych płatów i są blisko ustawione, szczególnie na młodych odrostach. Kwiaty są żółte stokrotkowate, 30-40 mm szerokości, złożone z15-30 jasnożółtych płatów i są wyniesione znacznie powyżej liści na cienkich szypułkach o 100-150 mm długości. Niewielkie, prążkowane, czarne nasiona są w kształcie wrzeciona o tępych końcach.
Rozmanżanie: Jasne żółte kwiaty przyciągają wielu amatorów pyłku i nektaru, owady oraz motyle. Roślina produkuje wiele nasion, które są roznoszone przez wiatr.
Atrakcyjne gęste liście i jasne kwiaty i jej obficie kwitnący charakter czynią Euryops chrysanthemoides popularną roślin doniczkową w Europie, Japonii i Ameryce, a także w jego rodzimym kraju, gdzie jest sprzedawany w centrach ogrodniczych i supermarketach; kwiaty nie zamykają na noc.

http://www.hbstrus.bho.pl/public/oferta/Euryops/Chrysanthemoides_monilifera.jpg

--
Nie ma brzydkich roślin, są tylko niewłaściwie pielęgnowane
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.