pelargonie - jak sie pozbyc gasienic Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Niestety liscie moich dorondnych pelargonie zzerane sa od niedawna przez gasienice, jak sie ich pozbyc? Liscie wygladaja jak sito, czy jest jakis specyfik na te owady?

--
    www.youtube.com/watch?v=PRpgwmDJ5hA
    • Jakikolwiek środek na szkodniki, mszyce itp.
      • W kwiaciarniach z szerszym asortymentem towaru, można dostać odpowiedni środek.
        --
        ...i chodzi tylko o to jedynie, by Świat wyglądał tak, jak powinien - Piotr Bukartyk
        • smutas13 napisała:

> W kwiaciarniach z szerszym asortymentem towaru, można dostać odpowiedni środek.

Bez "szerszego asortymentu": jeżeli to są takie małe, jasnozielone gąsieniczki, to miałam takie na pelargonii. Też zrobiły sitko z liści. Pozbyłam się ich najprostszym sposobem bez zatruwania siebie i otoczenia chemią.
          Przechyliłam doniczkę nad ziemią i stukając w pelargonię patykiem postrącałam robactwo z liści. A te, które się jeszcze trzymały, zmiotłam pędzlem. Potem wszystko mocno spłukałam polewaczką z końcówką typu prysznic i nigdy się więcej nie pojawiły
          • ciociaklementyna napisała:
            >
            > Bez "szerszego asortymentu": jeżeli to są takie małe, jasnozielone gąsieniczki,

takie wlasnie zielone zarloki
            Zrobilam "akcje poszukiwawcza", kilka sie znalazlo..

--
            www.youtube.com/watch?v=PRpgwmDJ5hA

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.