Dodaj do ulubionych

Powojnik Billy Mackenzie

03.02.19, 16:52
Witam. Doradzcie prosze co zrobic z kwiatostanami tego powojnika. W tym roku bardzo obficie mi zakwitl, czy teraz te suche kwiaty obciac czy przyciac wszystko na wiosne ?
Edytor zaawansowany
  • irenazu 03.02.19, 18:39
    Poczekaj do wiosny.
  • enith 04.02.19, 05:42
    Ja zostawiam główki z nasionami aż do wiosny, bo ładnie wyglądają. Bill MacKenzie tnie się mocno wczesną wiosną. Gdy zobaczysz, że pąki się powiększają, każdą łodygę tnij tuż powyżej pary pąków, dość nisko nad ziemią. Mi zdarzało się ciąć nawet 10-20 cm nad ziemią, ale generalnie podaje się, że dla trzeciej grupy cięcia tnie się zazwyczaj na wysokości około 30 cm. Zbyt słabe cięcie tej grupy powojników spowoduje, że kwiaty będą tylko na samych czubkach pędów wysoko nad ziemią. Ja tak zrobiłam z klasykiem trzeciej grupy, powojnikiem Jackmanii. Po paru latach bez cięcia kwiaty miałam na wysokości dachu, a niżej samą zieleninę. Tej wiosny wreszcie się na niego wezmę i zetnę bardzo nisko.
  • kawusia79 06.02.19, 09:43
    Dziękuję za radę tak zrobię

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.