29.03.19, 03:22
Tydzień temu kupiłam cebulki tulipanów i je zaraz posadziłam . Czy one w tym roku zakwitną? Miały małe zielone pędy.
Edytor zaawansowany
  • enith 29.03.19, 17:46
    Tulipany sadzi się jesienią. Wymagają one okresu przechłodzenia, żeby zakwitnąć. Jeśli posadziłaś teraz, to raczej nie zakwitną w tym sezonie, chyba, że nabyłaś cebule przechłodzone. Byłaby o tym informacja na opakowaniu. Jeśli przechłodzone nie były, w tym roku będziesz mieć tylko liście, a kwitnąć będą ci od przyszłego roku. O ile, oczywiście, coś ich nie zeżre ani nie są to te wrażliwsze holenderskie pięknotki, co to rok, dwa kwitną, a potem znikają.
  • magze 30.03.19, 17:09
    Kupowałam cebulki na sztuki i żadnej inf. nie było. Skusilam się na ciekawą odmianę tulipanów fryzowanych, ciemnogranatowym z białymi igiełkami na brzegach. No, może wcale nie zakwitną, bo to chyba jest holenderski mutant.
  • magze 12.04.19, 09:49
    Tulipany zakwitną, mają całkiem duże pąki,ale nie wszystkie. Cieszę się , że zobaczę jaki gatunek faktycznie kupiłam.
  • magze 15.04.19, 13:14
    Kupowałam frezowanie fioletowo- niebieskie z białymi igiełkami - takie były na zdjęciu, wyszły zwykle czerwone, czyli oszustwo. Zakup na sztuki na reklamowanych targach pod Warszawą - Green Days.
  • enith 15.04.19, 16:43
    Przykro mi. Kupując cebule zawsze może się zdarzyć, że się jakaś przybłęda w innym kolorze przypląta, ale jeśli żadna z nich nie zakwitła w reklamowanym kolorze, to mamy do czynienia z ewidentną ściemą.
  • magze 17.04.19, 12:38
    wszystkie są czerwone i kwitną teraz, czyli wczesne. Sciema do kwadratu. takich zawiedzionych będzie masa, bo ta odmiana cieszyłą się ogromnym powodzeniem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.