Dodaj do ulubionych

łąka zamiast trawnika

11.05.19, 12:10
Czy to dobry pomysł? W sieci znalazłam firmę (Fundację Łąka) ktora mogłaby cos takiego zrobic, podoba mi sie pomysł kwitnącej łaki przed oknem. Jakie zalety jakie wady? Czy taka łaka nie bedzie jeszcze bardziej przyciągać kleszczy? Na ile jest trwała?
Edytor zaawansowany
  • dar61 12.05.19, 22:32
    Forum dość milkliwe, co może zniechęcać nowych, a przecież:
    A.
    B.
    C.
    D.

A jeśli to kryptoreklama, to gorze jej...
  • 71tosia 13.05.19, 23:57
    nie jest to kryptoreklama, robieniu łak zamiast zwyklych trawnikowi slyszalam w jakies audycji radiowej a poznej sprawdzilam w internecie. Niepokoją mnie te kleszcze, innych wad jakos nie widze. Zaleta by bylo to ze nie trzeba kosic bo chyba nie trzeba?
  • horpyna4 14.05.19, 08:57
    Zwykle trzeba, tylko dużo rzadziej niż trawnik i nie tak nisko (istnieje przecież coś takiego, jak sianokosy). Poza tym zestaw roślin łąkowych powinien być dobrany pod kątem stanowiska, bo nie istnieje łąka uniwersalna. Najlepiej poszukać łąk w bliskiej okolicy i przyjrzeć się, co na nich rośnie - rośliny z miejsc gliniastych nie dadzą sobie rady na piachu, ani te z piaszczystych na glinie. Bardzo ważna jest też zawartość wapnia w glebie, bo istnieją rośliny nie znoszące wapnia; w drugą stronę jest trochę łatwiej, bo teoretycznie glebę bezwapienną można zwapnować.

Wydaje mi się, że założenie i prawidłowe utrzymywanie łąki w dobrym stanie wymaga znacznie większej wiedzy, niż pielęgnacja trawnika. Bo przejechać trawnik kosiarką to każdy potrafi, podlać w razie suszy też. Jeżeli więc chcesz mieć łąkę, to porozmawiaj z tymi zakładaczami i zorientuj się, czy na każdą glebę dają to samo. Jeżeli tak, to poszukaj innych, chyba że masz przeciętną glebę ogrodową, bo w niej zawsze coś urośnie.
  • donmarek 15.05.19, 08:00
    Mam sąsiada takiego na działce. Coś w rodzaju łąki miast trawnika. Stokrotki, mlecze, koniczyna i jeszcze coś tam. Ładnie to nawet wygląda. Ale ... nie wszyscy chcą potem u siebie walczyć z pojawiającymi się tymiż roślinkami u siebie na trawniku. Co do kleszczy, koszenie i wczesnowiosenny oprysk przeciw kleszczom. I potem na początku lata powtórzony.

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • qworum 20.05.19, 13:22
    Powiem tak mam w jednym miejscu łąkę i fajna sprawa, ale potem trzeba ją kosić wykaszarką bo inaczej chwasty się tam zakorzenią i będzie kłopot. Moim zdaniem fajniej o wiele wyglądają takie rabaty w stylu łąki na trawnikach zrobione. Masz pas szeroki na 1-2 m takich kwiatów łąkowych. Co do ilości kleszczy to nie mam nic w okolicy bo dokarmiam wróble, więc przy okazji i z lenistwa wyłapią mi wszystkie kleszcze w ogrodzie i obok niego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.