Dodaj do ulubionych

Ogródek na balkonie

06.09.19, 11:03
Witam,
Co mógłbym zasadzić w doniczkach na balkonie? chodzi o jakieś warzywa, które są w stanie wyrosnąć w takich warunkach.
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 06.09.19, 15:06
    Co znaczy "w takich warunkach"? Nie piszesz, czy balkon jest słoneczny, czy zacieniony i czy jest zaciszny, czy wietrzny. To są konkretne warunki.

Oczywiście dużo może rosnąć, trzeba tylko dostosować rośliny do stanowiska. No i oczywiście pojemniki z ziemią muszą być jak największe.
  • mikolaj34 18.09.19, 09:39
    horpyna4 napisała:

> Co znaczy "w takich warunkach"? Nie piszesz, czy balkon jest słoneczny, czy zac
    > ieniony i czy jest zaciszny, czy wietrzny. To są konkretne warunki.
    >
    > Oczywiście dużo może rosnąć, trzeba tylko dostosować rośliny do stanowiska. No
    > i oczywiście pojemniki z ziemią muszą być jak największe.

Balkon mam po stronie południowej. Mały balkon w bloku, dość mocno wystawiony na wiatr, niezacieniony.
  • horpyna4 18.09.19, 11:07
    Jeżeli balkon jest silnie nasłoneczniony, to spokojnie można na nim uprawiać w donicach lawendę wąskolistną. Jak ma duże pojemniki, to potrafi nawet przezimować w balkonowych warunkach. Ziemię powinna mieć niezbyt żyzną, z dodatkiem wapnia; szczegóły odnośnie uprawy lawendy masz tu w wielu wątkach.

A tak w ogóle to istnieje forum "Ogród na balkonie", wystarczy najechać tu kursorem na "zmień". Tam możesz sobie podyskutować z doświadczonymi balkonowiczami.
  • donmarek 11.09.19, 08:02
    Zależy o czym myślisz. Nawet w zwykłej doniczce, takiej 15 cm, bez problemu wyhodujesz pomidora. Marchewka, raczej odpada, bo jedną się nie najesz. Ale pietruszka, tak. Ogórek - podobnie jak i pomidor. Z jednego zbierzesz kilkanaście ogórków. Papryka na pewno, ale doniczka nieco większa. Ale by cieszyć się efektami, czyli i zbiorami i widokiem rosnących roślin, jednak doniczki(donice) musza być nieco większe.

--
    Nie religia/katecheza tylko najpierw MATEMATYKA, FIZYKA, CHEMIA!
    I stworzył człowiek boga. Na obraz i podobieństwo swoje.
    Więc sam sobie jestem bogiem. Mój bóg to Ja!
  • bogusa51 12.09.19, 14:00
    Spróbuj jakieś zioła. Może nie wyrosną ale emocje będą murowane. Szczególnie po telefonie od sąsiadów do kulsonow i ich wizycie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka