Dodaj do ulubionych

Ogródek parter bloku jak to ugryść

09.01.20, 13:23
Dzień Dobry, bardzo proszę o pomoc co począć z takim ogródkiem 70 m2 na parterze przy bloku. Teren ogródka jest nad stropem garażu czyli 50% czynny biologicznie jak to ładnie nazywa developer. Nie ukrywam że interesuje mnie rozwiązanie pochłaniające jak najmniej energii przy utrzymaniu takiego ogródka jakieś pomysły ? Niespecjalni interesuje mnie przesiadywanie w nim bardziej interesuje mnie widok z poziomu aby miło czytało się książkę. Myślałem o jakiś donicach w kilku miejscach z roślinami itp najbardziej boję się (chyba ze niepotrzebnie ale nie znam się) trawnika i jego utrzymania...


--
Według władz egzekucja przebiegła z poszanowaniem prawa. Jedyny incydent, to oderwanie się głowy jednego ze skazańców
Obserwuj wątek
  • horpyna4 Re: Ogródek parter bloku jak to ugryść 09.01.20, 22:35
   Jak gruba jest warstwa ziemi? Od tego zależy, co tam może rosnąć. Trawnika się nie bój, bo najłatwiej go utrzymać; wystarczy co jakiś czas przejechać kosiarką i trochę podlewać w razie dłuższej suszy.

   Czy przewidujesz długie urlopy? Jeżeli tak, to odradzam rośliny w donicach - w razie braku deszczu mogą uschnąć. Lepiej trzyma się wilgoć w większej masie gleby.
  • ian_curtis Re: Ogródek parter bloku jak to ugryść 10.01.20, 13:02
   Tak taras na poziomie gruntu, warstwa ziemi to około 50 cm. Zastanawiałem się nad gotowym trawnikiem z rolki tylko czy się nada ? Czyli rośliny w donicach odpadają hmmm

   --
   Według władz egzekucja przebiegła z poszanowaniem prawa. Jedyny incydent, to oderwanie się głowy jednego ze skazańców
   • horpyna4 Re: Ogródek parter bloku jak to ugryść 10.01.20, 18:48
    Powinien się nadać, tylko musisz go przez jakiś czas po położeniu dość często podlewać. Chodzi o dobre "sklejenie się" ziemi w kładzionej darni z ziemią z podłoża i umożliwienie korzeniom wpuszczenie się trochę głębiej. Potem już trawnik daje sobie radę.

    Widziałam już, co się dzieje z takimi trawnikami bez podlewania, a jak ładnie wyglądają te zadbane.

    A zamiast donic to sobie możesz zrobić jakieś kompozycje z bylin lub niskich krzewów w gruncie, wycinając pod nie odpowiednie kawałki darni. Niewiele potrzeba, żeby ożywić widok za oknem, tylko musi być to przemyślane z uwzględnieniem wymagań środowiskowych sadzonych roślin. Czy jest jakieś ogrodzenie? Bo na ogrodzeniu mogą być pnącza, te pół metra gruntu pod spodem powinno im wystarczyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka