Dodaj do ulubionych

kwiaty w mieszkaniu

06.02.06, 12:22
Proszę o radę. W moim mieszkaniu nie bardzo rosną kwiaty. Mam mieszkanie
bardzo ciepłe, słoneczne na IV piętrze wyżej już tylko dach. Roślinki nie
chcą u mnie rosnąć. Jakie kwiatki doniczkowe lubią takie warunki.
Edytor zaawansowany
  • kasiarb_76 08.02.06, 09:54
    Masz mieszkanie identyczne jak moje. U mnie rośliny rosną pięknie. Zimą nie mozesz ich przelewać po prostu (ja podlewam tylko 1 raz w tygodniu) a latem w czasie pełnego słońca niestety trzeba zdjać kwiaty z parapetów bo się parzą.
    Dodatkowo zawsze cały balkon (od strony południowej) mam obwieszony skrzynkami z surfiniami i kwiaty rosną i kwitną jak szalone (bez nawozów, tylko podlewane obficie 2 razy dziennie). Obejrzałeś dokładnie swoje roślinki?? Może dopadła je jakaś choroba??
  • wielaw 08.02.06, 13:17
    Z moich kwiatków zostały już tylko fikusy i bluszcz. Balkonu niestety nie
    mam.Wszystkie okna na południowy-zachód. Z parapetu w lecie zdjęłam , ale też
    padły. Pozdrawiam
  • mmazurek 10.02.06, 21:46
    Mieszkania posiadające okna wychodzące na południową stronę są bardziej
    przyjazne dla roślin, wówczas nawet nie musisz za wiele robić by ci pięknie rosły.
  • 2030d 10.02.06, 21:55
    ciepłe słoneczne mieszkanie powinny rosnąć wszystkie kwiatki .mieszkałam w różnych miejscach na 9 pietrze 15 lat i nigdzie nie miałam problemu z kwiatkami serdeczności lisogrot
  • azoorek 11.02.06, 22:49
    Moze jest za sucho. U mnie (okna wschod na VI p.) tak daje slonce ze jest jak w
    saunie, higrometr czesto pokazuje ponizej 40. Np. mandarynki czy cytryny nie
    jest w stanie wychodowac.
  • pinkink1 11.02.06, 23:22
    azoorek napisała:

higrometr czesto pokazuje ponizej 40. Np. mandarynki czy cytryny nie
    > jest w stanie wychodowac.

Jesli higrometr--domyslam sie, ze chodzi o urzadzenie do badania wilgotnosci
    powietrza--wskazuje suchosc powietrza, to moim zdaniem nie powinno samo w sobie
    zle wplywac na hodowle mandarynek i cytryn, pod warunkiem, ze je podlewasz od
    czasu do czasu i zraszasz. Trzeba im tez dawac od czasu do czasu specjalna pozywke.

Mieszkam w bardzo suchej okolicy i moje cytrusy sobie to chwala (i ja tez, kiedy
    jem ich owoce)))

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka