Dodaj do ulubionych

Wiosny w tym roku nie będzie?

21.02.06, 22:39
Zobaczcie co nas czeka?
skocz.pl/ayti
Z pozdrowieniami Zygmunt
Obserwuj wątek
    • ktom3 Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 21.02.06, 22:48
      Zygmunt to nie ma prawa się sprawdzić. Brzmi nierealnie. Ja takiej wiosny nie
      pamiętem. Chodzi o to, że to czarnowidztwo ogarnia całą wiosnę i początek lata.
      Może być mróz w marcu albo śnieg w kwietniu albo w końcu zimno i szaro w maju
      ale bez przesady,że to wszystko ma się zdarzyć na raz. Raz im się udało z
      przepowiedniami odonśnie takiej zimy jak ta i wystarczy. Ja osobiście takiej
      prognozy na wiosnę nie biorę pod uwagę!!!

Tomek
    • lukaszkozub Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 21.02.06, 23:09
      To sie nazywa niepotrzebne straszenie ludzi:
      Za "Światem w liczbach" - klimatyczne dane dla Warszawy - średnia temperatura
      powietrza dla Warszawy - kwiecień - 7,6 *C, maj - 13,8 *C, czerwiec 16,8 *C,
      lipiec 18,6 *C...
      Czyli ktos po prostu przepisał żywcem (tylko zaokrąglając) dane klimatyczne i
      robi z tego sensację!

A co do pogody w marcu to ona zazwyczaj taka jest - w nocy mróz, a w dzień
      plucha i tak to cyba jest zazwyczaj bo mnie zawsze marzec kojarzył sie z
      okropna pogodą - cos jak listopad czy grudzień....
      Np. w zeszłym roku jeszcze w dzień po Lanym Poniedziałku czyli 26 marca
      widziałem wędkarzy na lodzie na jeziorach w okolicy Olsztyna, a 17 kwienia
      byłem świadkiem obfitego opadu śniegu w puszy Boreckiej, a potem wiosna (maj) i
      lato były ciepłe.
      Poprzedni rok (2004) pierwszy dzień wiosny spedziłem w Powsinie jak tłumy
      Warszawiaów - pamietam skowronki ale i przenikliwe zimno - było koło 3-4 *C i
      płaty śniegu leżące w krzakach...
      Pierwsze ciepłe dni pojawiają sie w środkowej Polsce z początkiem kwietnia więc
      te rewelacje jakos nie robia na mnie wrażenia...

Łukasz
    • agnie_cha Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 22.02.06, 08:13
      Nie zgadzam się, protestuję, zdecydowane veto, proszę nie siać defetyzmu.
      Wiosna będzie! Nie może nie być wiosny, bo wiosną świat budzi się do życia,
      jakby nie było wiosny to co, świat będzie spał?
      Zeszłoroczna, połowo-marcowa Wielkanoc była ciepła, a 1 kwietnia pracowałam w
      ogrodzie w T shircie.
      pozdrawiam i proszę odpukać w niemalowane.
    • tram_ktos Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 22.02.06, 09:36
      Ten artykuł to jedna wielka bzdura. Zastanawiam się nawet, czy warto go
      komentować. Ale skoru już temat znalazł się na forum, niech będzie.

1) Zastanawiam się, czy treść artykułu jest efektem kompletnej niewiedzy jego
      autora z dziedziny meteorologii czy chęci zrobienia sensacji za wszelką cenę,
      nawet ogłupiania swoich czytelników.
      2) Komentarz ma się nijak do przedstawianych danych. Prognozowane średnie
      temperatury są nawet nieznacznie wyższe od średnich wieloletnich dla centralnej
      Polski, co już zresztą zauważył Lukaszkozub. 20 stopni dla lipca oznacza w
      Polsce CIEPŁE lato.
      3) Wiosna, z kilmatycznego punktu widzenia, to okres gdy średnie dobowe
      temperatury wahają się w granicach od +5 do +15 stopni. A tak zazwyczaj jest w
      kwietniu, maju, czasem na początku czerwca. Z danych liczbowych
      zaprezentowanych w artykule wynika, że czeka nas BARDZO NORMALNA wiosna, a
      jedynie przedwiośnie będzie chłodne.
      4) Marzec jest miesiącem przełomu. Charakteryzuje się bardzo zmienną pogodą. W
      naszym klimacie zdarzają się zarówno marce wiosenne, jak i zimne, wręcz zimowe,
      jak np. w ubiegłym roku. Mrozy, zwłaszcza w nocy, i opady śniegu w marcu w
      naszym klimacie nie są niczym nadzwyczajnym, a wręcz są zjawiskiem typowym.
      Mnie dziwiłby brak opadów śniegu w marcu. Rekordy zimna dla marca wynoszą
      niecałe MINUS 30 stopni (Zamość). Rzeczywiście, obecne prognozy wskazują na to,
      że marzec będzie chłodny, ale to przecież nie powód do zmartwienia. Rośliny są
      cały czas uśpione i nawet silne spadki temperatur nie są dla nich groźne. O
      wiele gorsze są nagłe nawroty zimy po długich okresach dużego ocieplenia
      (przebieg pogody w ubiegłym roku był tego klasycznym przykładem).
      5) Prognozy długoterminowe mają to do siebie, że obarczone są bardzo dużym
      ryzykiem błędu. Trudno na ich podstawie wydawać kategoryczne sądy.

• katkaowca1 Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 22.02.06, 10:47
      Poza tym że te przepowiednie pogody to chyba z gwiazd czytają, mi wystarcza
      fakt,że marzec blisko, a potem lato i znowu będzie zielono i w ziemi da się
      pogrzebać.I lepsze to niż zwały śniegu i ogródkowa nuda zimowa.

Pozdrawiam. Katka
    • gagapaw1 Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 23.03.06, 08:55
      Panie Zygmuncie, chciałaby zapytać się Pana co robię nie tak. Posadziłam już
      2-krotnie niektóre nasiona na flance (pora, seler, kalafior, ....) ale pomimo
      upływu czasu nie wzeszły, ale to absolutnie nic. Zaznaczam, że nasiona kupowałam
      w różnych miejscach i nie były przeterminowane. Już w styczniu do ziemi (kupiłam
      ziemie do kwiatów) wsypałam dwie garście nawozu mineralnego kupionego w
      Kauflandzie (pisało na opakowaniu, że do warzyw) Po miesiącu około 15.02.06 r.
      zaczełam siać do pojemników nasiona. Zraszałam ten ogródek raz lub dwukrotnie w
      ciagu dnia. Ale nic nie wzeszło. Postanowiłam po 20 -paru dniach wysadzić
      nasiona powtórnie ale użyłam tej samej mieszanki ziemi (która jeszcze pozostała
      w worku).
      I znów mija dwudziesty dzień a na parapecie nic nie widać. Sądze, ze jest to
      sprawa ziemi. Ale aż się dziwie, że nic zupełnie nie wzeszło. Zrozumiałabym
      gdyby wzeszły jedne a drugie nie ale żeby żadne. Proszę mi doradzić czy mam
      zmienić ziemię, czy może nasiona były nie takie. Pozdrawiam Grażyna
      • zyga5 Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 23.03.06, 23:06
        Witaj Grażynko.
        Nie mam pojęcia co może być przyczyną.Jeszcze nie miałem w swojej karierze
        takiego przypadku.Ja nawozu nie dodaję do wysiewanych roślinek.Zaraz po
        wzejściu pikuję do wielodoniczek.Dopiero po kilkunastu dniach można podlać
        bardzo słabym rozcieńczonym nawozem.Nie wolno też nawozić roślin świeżo
        przesadzanych.
        Pora i seler to dość długo wschodzą ale kalafior to powinien po tygodniu na
        bank wzejść.Spróbuj na spodku i legninie położyć kilka nasionek.Umieść w
        woreczku foliowym w ciepłym miejscu/nawet30 st./po kilku dniach musi wykiełkować
        W ten sposób po trzech dniach robię rozsadę ogórków.Tzn.Jest korzonek z dwoma
        listeczkami.Wtedy umieszczam w doniczkach z ziemią.Trzeba wykonywać ostrożnie i
        nie oberwać ogonków.Przypuszczam,że to złe nasiona.Co sadzą o tym inni.Pomóżcie!
        • zastepowa Re: Zyga napewno ma rację . 23.03.06, 23:43

Nie jestem ekspertem, ale w wielu źródłach podają, aby nawozić rośliny
          przesadzane dopiero po 2 tygodniach. A tu maja być takie maleństwa.
          Może mają za sucho, spróbuj z płytka szklaną albo woreczkiem foliowym. Tylko
          pamiętaj o wietrzeniu.
          Tylko nie mieszkania. Myślę o zdejmowaniu folijki.

Jeżeli Cię to pocieszy to wiele lat próbowałam. Wielkie rozczarowania i w maju
          kupowałam rozsadę.
          Ale nie poddawaj się, to jest najwspanialsze uczucie, jak roślinkę się ma
          prawie od "poczęcia". Mąż z tego powodu nie pozwala zcinać mi kwiatów, ale to
          samo robił mój tato.
          A ja oczywiście muszę przywlec coś do domu.
          pozdrawiam gorąco
          Małgorzata
        • gagapaw1 Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 24.03.06, 09:00
          Panie Zygmunie. Przepraszam ale musze się dopytać b nie zrozumiałam. Czy
          nasionka do czasu pojawienia się korzonka i litków nie należy wsadzać do ziemi?
          Zmieszałam ziemię z nawozem bo zarówno na opakowaniu nawozu tak pisało a po
          drugie wyczytałam na formu działkowca, że dobrze jest ziemię zasilić w
          substancje pokarowe , bo wtedy lepiej wschodzą i nie są tak wątłe.
          Proszę o odpowiedź. Grażyna
          • brynia2 Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 24.03.06, 09:05
            Na mój babski rozum, to ja bym nie sypała nawozu do podłoża, w którym mają
            wschodzić nasiona, ale mogę się mylić, bo jestem początkującą "siewczynią".
            Zygmunt na pewno wie, więc też chętnie się dowiem, co o tym sądzi.
          • zyga5 Re: Wiosny w tym roku nie będzie? 28.03.06, 23:02
            Nadal uważam,że taka mała roślinka potrzebuje mało pokarmu.A w ziemi kupionej
            jak piszą nawóz też jest.To może powodować że kiełkujące nasionko zostaje
            uszkodzone.Ja przeważnie zaraz po wykiełkowaniu/czym prędzej tym lepiej/pikuję
            /przesadzam/ do wielodoniczek też małych.Każda roślinka ma dostęp do światła i
            mniej wilgoci/zagęszczenie/.Latwiej znosi przesadzanie.
            Z tym spodkiem i legniną dałem przykład jak można zrobić w ciągu trzech dni
            rozsadę ogórka.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka