Czy można przesadzić pigwę?????????????? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Własnie kupiłam działeczkę, działeczka jest mała i chciałam na niej
    poprzestawiać troszkę.
    "Prawie w rogu" działki rosnie spora pigwa i nie pasuje mi tam gdyż strasznie
    mi się podoba i chciałabym ją bardziej wyeksponować, a także ten róg działki
    chciałam też zagospodarować inaczej.

Czy taką sporą pigwę mogę wykopać i przenieść w inne miejsce i kiedy to mogę
    zrobić _ teraz jest to możliwe czy raczej na jesieni?????????????????????

Za rady serdecznie dziekuję :)
    • Pigwa (właściwie chyba chodzi o pigwowiec?) ma koszmarne korzenie. Wykopanie jej
      w całości jest bardzo trudne. Możesz spróbować odrąbać fragment z kawałem
      korzenia i wsadzić w inne miejsce, najlepiej wiosną, jak jeszcze liście nie będą
      rozwinięte, albo jesienią. No i oczywiście mocno podlewać. Jak już się przyjmie,
      to starą wykarczować. Inna możliwość to wysianie nasion jesienią, ale dłużej
      trzeba będzie czekać na duże krzaki. Najprościej chyba zmienić plan
      zagospodarowania.
    • chyba lepiej posadzić nową w nowym miejscu. Jak zacznie owocować, to można
      starą wyciąć - chyba że do tego czasu na tyle ją polubisz, że Ci będzie żal
    • Jest drzewo pigwa i krzew pigwowiec. Swego czasu przesadzałam i to i to.
      Pigwowiec troche chorował ale po dwoch latach od przesadzenia zaowocował.Pigwe
      natomiast przesadzałam jako 4 letnie drzewko przyjęła sie bez problemu i
      owocuje.Przesadzane były na jesieni pigwowce a na wiosne pigwa taka była
      koniecznośc.
    • jesienią spokojnie możesz przesadzić. Przesadzałam i pigwę i pigwowca.
      Żadnych problemów
      • W poście jest wyraźnie "spore drzewko" - co to znaczy "spore"? Im starsze tym
        gorzej zniesie przesadzanie.
        Młode zniesie taka operację bez problemu - chociaż moim zdaniem już za późno i
        trzeba poczekać do jesieni, teraz już ma listki, z wodą kłopot, u mnie sucho
        zupełnie.
        Przesadzanie dużych, starych drzew to operacja dużo trudniejsza i niekoniecznie
        musi się udać...
    • Co do pigwy to jest to krzak nie drzewo , możliwe ze to pigwowiec jeszcze się
      nie znam :)))
      ziemię mam dość mokrą - tereny nadwiślane.
      narazie nie będę jej przesadzać bo coś mi się nie podoba, jej kwiaty kwitną
      jakby na raty ale moim zdaniem pąki, które są na niektórych gałązkach poprostu
      się nie rozwijają kiedy inne juz przekwtły. Chyba jej coś jest.
      Tak czy inaczej dziękuję za rady i poczekam z przesadzaniem , moze juz tam
      zostanie gdzie jest.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.