• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Czy można przycinać winobluszcz?

• 06.08.06, 17:59
    Witam.
    Posadziłem na jesieni pod siatką winobluszcz 5 klapowy. Po upalnym lipcu i
    obfitym podlewaniu pięknie się rozrosnął i kilkakrotnie zaplatany i tak co
    chwila wystaje ponad siatkę. Jest już u samej góry za gęsto. Czy można teraz
    poprostu obcinać to co ponad siatkę wyrasta i zmusić w ten sposób do
    rozkrzewienia na dole? Będę wdzięczny za jakiekolwiek instrukcje obchodzenia
    się z tą rośliną.
    Edytor zaawansowany
    • 07.08.06, 06:17
      Winobluszcz można ciąć zawsze. To taki chwascior któremu nic nie zaszkodzi. Im
      bardziej cięty, tym bardziej rosnie :)))
    • 07.08.06, 11:28
      Tak przy okazji, to winobluszcz jest albo trójklapowy, albo pięciolistkowy.
      Myślę, że masz właśnie ten drugi, czyli dzikie wino. Oczywiście, że trzeba go
      stale ciąć, zwłaszcza po kilku latach. On się bardzo rozrasta i niektóre pędy
      płożą się po ziemi, zarastając najbliższe otoczenie. Czyli jeżeli nie
      zamierzasz mieć dżungli, to musisz stale utrzymywać go w karbach poprzez cięcie.
      • 07.08.06, 18:28
        Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Ja już go z wiosny lekko przycinałem żeby lepiej
        załapał bo był mizerny, ale teraz zastanawiam się poprostu czy obcinanie
        kolejnych nowych pędów u góry spowoduje zagęszczenie dołu? albo lepiej poprostu
        ciągle go zaplatać po siatce w dół?
        • 07.08.06, 18:35
          Myslę, że i tak się lepiej rozkrzewi w przyszłym roku i oczywiście w następnych
          latach. Na razie możesz dowolnie eksperymentować, bo nic mu nie zaszkodzi, a Ty
          nabierzesz doświadczenia.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.