• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Obornik kurzy Dodaj do ulubionych

• 29.03.07, 09:15
    Mój mąż dwa lata temu kupił duży worek granulowanego obornika kurzego. Nie
    bardzo wiem co z nim zrobić i w jakich ilościach go stosować. Czy można go
    rozsypać pod drzewkami owocowymi i na rabatach kwiatowych np. pod różami? Czy
    można go wsypć do warzywniaka? Słyszałam, że taki obornik jest bardzo mocny i
    boję się aby nie popalił mi roślin. Bardzo proszę o poradę
    Pozdrawiam, Tosia
    Edytor zaawansowany
    • 29.03.07, 09:21
      Obornik taki zawiera bardzo dużo związków chemicznych i warto go przed użyciem
      wymieszać z ziemią i dopiero taką mieszanką posypać lub przekopać grządki.
      Uwalnia się on stosunkowo szybko więc najlepiej robić to wiosną. Jednak wiele
      roślin nie lubi tak silnych nawozów i lepiej stosować go rzadziej i w małych
      ilościach lub jako domieszkę do innych nawozów.
      Jerzy Woźniak
      • 29.03.07, 09:36
        Czy to znaczy , że mogę go trochę wsypać do warzywniaka ,który właśnie będę
        jutro zakładać? Jeśli tak, to po jakim czasie można coś zacząć wysiewać? No i co
        z drzewkami i różami. Czy mogę go wymieszać na przykład z suszonym obornikiem
        kupionym w cenrum ogrodniczym? A może rozpuścić go w dużej ilości wody i podlać
        trawnik? W tym roku jeszcze nie stosowałam żadnych nawozów.
        • 29.03.07, 10:41
          Jesli masz ten sproszkowany to wymieszaj go z odrobina mokrej ziemi ogrodniczej
          i rozsyp wszytko gdzie ci pasuje.
          Jesli tego nie zrobisz wiatr rozniesie go wszedzie gdzie mu bedzie pasowalo.
          Nawoz te jest doskonaly ale wcale nie taki straszny inaczej jest z nawozem
          prosto z kurnika a Ty takiego nie masz.
          Jesli posiadasz granulowany /ten smierdzacy/to nie musisz nic robic.
          Wystarczy podsypac rosliny ktore chcesz, rozklada sie dluzej wiec nie posypuj
          czesci zielonych albo po podsypaniu zrob dobry prysznic dzialce, czy roslinom.
          Na trawnik to go szkoda lepiej daj pod kwiaty i do warzywnika.
          • 29.03.07, 14:09
            Bardzo dziękuję za pomoc. Ten mój obornik to ten śmierdzący, granulowany. Nie
            wiem tylko kiedy mogę coś siać w warzywniaku jesli jego użyję. Może miesiąc
            wystarczy aby się rozpuścił?
            • 29.03.07, 15:25
              Nie przesadzaj:-)
              W ciagu tygodnia rozpusci sie jesli go polejesz kilka razy woda.
              Tym obornikiem mozna podsypywac w kazdej chwili.
              Troche posmierdzi ale wiekszosc ludzi i tak nie wie skad ten zapach:-)
              Po kilku deszczach lub podlaniu wymiesza sie z ziemia i sladu po nim nie bedzie.
              Grzadki nawoze na zime i wczesna wiosna, a pozniej to juz pojedynczo dagadzam
              kazdej roslinie.
              • 29.03.07, 15:29
                Jesze raz serdeczne dzięki. I na przyszłość proszę o wyrozumiałość, bo jestem
                baaaaardzo początkująca w tej dziedzinie.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.