Chwasty i trawa - czym pryskać? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Próbuję doprowadzić do stanu używalności dużą, zaniedbaną część działki.
    Jedną z pierwszych rzeczy, jakie są do zrobienia to odchwaszczenie. Ziemia
    jest już przekopana, misternie wybrane straszne ilości korzenie
    niepotrzebnych roślin. I moje pytanie po wysianiu trawy, czym pryskać, żeby
    trawa sobie rosła a ewentualne pozostałości chwastów nie wyrastały więcej no
    i żebym nie spaliła wyrastającej trawy? Czy w ogóle jest to możliwe?
    • Moim zdaniem lepiej by bylo przed przekopaniem wszystko spryskac randapem, no
      ale skoro juz przekopane to pozostaje Mniszek. Zdaje sie ze w
      ostatnim "kwietniku" albo "ogrodach" czytalam o jakims nowym srodku, ale nazwy
      nie pamietam, cos z "chwast stop".

Wspolczuje. Na pocieszenie dodam ze na weekend majowy mam zaplanowane takie
      same zajecie i juz sie zaopatrzylam w "Mniszek" :-(((
    • Po przygotowaniu ziemi do siewu trawy( przekopamiu i wyrównaniu grabkami)
      proponuję poczekać około 2 tygodnie aż skiełkują i wyrosną wszystkie chwasty-
      mamy wiosnę więc chwasty szybko rosną i wtedy opryskać całą powierzchnię
      roundapem. po następnych 2-3 tygodniach gdy chwasty nabiorą koloru żółtego tzn.
      napiją się oprysku oraz minie niebezpieczeństwo przymrozków (po 15 maja) wysiej
      trawę, lekko ja wymieszaj z ziemią grabkami i ubij wałem lub ubijakiem.Po 7 do
      10 dni jeżeli będziesz utrzymywać ziemę w wilgoci zacznie wschodzić trawa. Nie
      przekopuj ziemi lub głeboko nie grab po oprysku gdyż w ten sposób wydostaną się
      na powierzchnię nowe nasiona które będą na nowo kiełkować i rosnąć. Jeżeli
      wysiejesz trawę bez wcześniejszego oprysku w przyszłym roku czeka cię oprysk
      środkiem np. chwastoksem lub chwastoksem ekstra który nie nszczy trawy.(w
      pierwszym roku po wysiewie trawy nie zalecane jest dokonywanie oprysków) tadeusz48
    • Ja polecam sterane lub mniszka, jednak najpierw uważnie przeczytaj co napisał
      tadeusz. Chwasty według mnie najlepiej zwalczać wybiórczo eliminując tylko
      takie które szybko się rozmnażają i są wysokie. Inne jak mniszek zawsze
      zostawiam w spokoju. Trawnik dla mnie ekologa nie skalda się bowiem z trawy,
      ale z wielu różnych roślin tak jak na łące. Jednak ze względów eksploatacyjnych
      niektóre rośliny, szczególnie te o wysokich pędach, na takie miejsca się nie
      nadają więc powinny być usunięte, na przykład mazakiem z Roundapem. Tu
      wskazówka, żaby już wyszły i herbicydy aplikowane na ich skórę powodują, że
      odstaje ona od ciała płatami Poparzenia chemiczne), odsłaniając gołe mięsnie co
      prowadzi to strasznych męczarni i śmieci tych bardzo pożytecznych i pięknych
      zwierząt. O ekologii w ogrodzie (ale nie tej lansowanej w pisemkach pożal się
      Boże ogrodniczych) pisałem już tu wiele razy.
      Jurek

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.