Dodaj do ulubionych

Jak się sadzi winorośl?

09.05.07, 12:06
Wzięłam odszczepke od koleżanki, dorodną gałązkę wsadziłam do ziemi, ale nic
nie widać, by się przyjeła. CZy są jakieś sprawdzone sposoby?
Obserwuj wątek
    • mamap Re: Jak się sadzi winorośl? 09.05.07, 19:16
      Galazke przynajmniej dwuletnia tnie sie na kawalki np 20 cm i wsadza do piasku-
      ziemi z piaskiem, ale w lutym-marcu. Zanim soki zaczna isc. I udaja sie bardzo
      dobrze te sadzonki, pod koniec lata oplataja juz wysokie podporki czy sciany.
      • aguskac Re: Jak się sadzi winorośl? 10.05.07, 17:37
        Z tego co wiem, to i ta Twoja powinna ruszyć. Ile masz pąków nad ziemią? Czasem
        trzeba czekać dość długo zanim widać bedzie efekty. Prawdopodobnie najpierw
        ruszą pąki a dopiero po kilku tygodniach korzonki. W tej sytuacji najlepiej
        trzymac je w cierpłym miejscu. Ja trzymam w foliaczku i w czerwcu posadzę do
        gruntu. Jednak Twoje póżno posadzone to raczej dopiero we wrześniu można będzie
        posadzić, bo w srodku lata to chyba nie za dobrze.
        • horpyna4 Re: Jak się sadzi winorośl? 10.05.07, 18:48
          Najlepiej uciąć tak, żeby były trzy oczka i głęboko wkopać, tak, żeby tylko
          górne wystawało. Widziałam, jak ktoś sadzonkował w wysokich kartonach po sokach
          pitnych, bo grunt był jeszcze zamarznięty (można sadzonkować i w gruncie). Potem
          kartony delikatnie rozcinał i z całą bryłą sadził w docelowym miejscu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka