• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Krzew na skarpę i wyrównywanie podwórka Dodaj do ulubionych

• 20.07.07, 14:00
    Dwie sprawy:
    1. Krzew na skarpę - mam dosyć małą działkę i musiałem nadsypać trochę ziemi
    na skarpę by wyrównać - jakieś 50 cm. Na razie podtrzymują to deski które mam
    zamiar tam trzymać z 2-3 lata - do czasu aż nie spróchnieją. Na tej skarpie
    będzie też siatka, chciałbym od strony sąsiada zasadzić jakiś krzew by
    korzenie związały bardziej ziemie. Chciałby by nie było on zbyt kłopotliwy -
    gdyż nie będę miał możliwości przycinać go od strony sąsiada. Fajnie było by
    jeszcze sprawiał rolę żywopłoty i wplątał się w moją siatkę.
    2. Równanie działki. No tu mam problem bo jej szerokość waha się od 2.5 do 4 m
    ciężko też by coś tam wjechało i muszę wszystko zrobić ręcznie. Jakieś pomysły
    ?? Bo jaj mam pustkę ;)
    Edytor zaawansowany
    • 20.07.07, 14:14
      A jaką masz ziemię? Bo w przypadku gliniastej lepiej zrobić niewielki spad, żeby
      woda nie stała po deszczu. Przy stagnującej wodzie można po dłuższej ulewie
      zapaść się w glinę do kolan, wiem coś na ten temat.
      Co do skarpy, to jest sporo krzewów, które mogą ją utrzymać korzeniami, tworząc
      jednocześnie nieformowany żywopłot. Chociażby róża japońska, czy kolcowój
      zwyczajny.
      • 20.07.07, 14:27
        Niekłopotliwy na skarpy jest tawulec pogięty (Stephanandra - odm.
        Crispa).Uroczy krzew i rośnie dość"grzecznie" w porównaniu np. do płożących
        jałowców, które trzeba trzymać w ryzach.Poszukaj w szkółkach.Nadaje się też
        irga, ale trzeba ją ciąć, bo szybko wlezie wszędzie.
      • 20.07.07, 15:03
        Ziemia jest gliniasta i to jak diabli ;) Wylałem 3 wiadra wody z basenika
        dziecięcego i 3 dzień jest mokro w jednym miejscu - spadek mam choć akurat tam
        mi źle wyszedł. Na jesieni chce nawieść około 10-15 cm jakiejś dobrej ziemi i
        tym to podrównać - w sensie wyrównać nie dać do poziomu bo lekki spadek i tak
        muszę mieć.
        • 20.07.07, 15:23
          No to witaj w klubie. A jak będziesz chciał coś sadzić, to poszukaj na forum,
          była już dyskusja i dzielenie się informacjami, co dobrze rośnie w glinie.
          A na początek dobrze jest zrobić trawnik na całości. Po kilku skoszeniach można
          już normalnie chodzić nawet po dłuższym deszczu; jak będziesz sadzić jakieś
          krzewy, czy zakładać rabaty, to wyrwiesz tylko tyle darni, ile potrzeba.
    • 21.07.07, 07:32
      O zagospodarowaniu skarpy pisałem już kilka razy, poszukaj więc przez
      wyszukiwarkę.
      Jurek
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.