jak rozmnozyc derenia bialego i perukowca? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Bardzo prosze o rade w powyzszej kwestii.Wiem, ze z odkladu moze sie udac,
    ale ja potrzebuje sporo sadzonek ( na bardzo dlugi zywoplot nieformowany), a
    w ten sposob udalo mi sie wyhodowac tylko kilka szt.( bo tylko kilka galazek
    siegalo do ziemi i moglam je w niej umiescic). Czy jest jakis inny sposob?
    Goraco pozdrawiam wszystkich forumowiczow no i czekam na "przepis", za ktory
    juz teraz dziekuje.
    • Z odkladow rozmnozy sie srednio, lepiej z sadzonek.
      Teraz jest najlepszy momeny - wycinasz kawal pedu tegorocznego (deren ma
      dluuuugi przyrost, z jednego patyka wyjdzie sporo sadzonek, z perukowca trzeba
      bedzie powycinac kawalki na 1-2 sadzonki).
      Sadzonke robi sie bardzo prosto: zaczynasz od dolu pędu, ucinasz go ostrym
      sekatorem okolo 1cm pod listkiem, obrywasz ten listek (no, moze najpierw
      obrywasz listek:) )i drugie "ciach" robisz nad drugim od dolu listkiem - tak z
      0,5cm; jak lisc jest duzy, to go obcinasz sekatorem tak, zeby byl o polowe
      mniejszy; i juz, sadzonka gotowa. Wsadzasz w wilgotna ziemie, najlepiej pod
      folie, zeby za bardzo slonko nie palilo, a goraco i mokro bedzie - no, podlac
      trezba....
      i czekasz, az sie pokorzenia:).
      powodzenia
      Pauli
    • Witam na forum Gazety!
      Znów uprzedziliście mnie z informacją – tak trzymać! Mogę tylko dodać ze w
      wypadku perukowca muszą to być sadzonki zielne, czyli nie zdrewniałe fragmenty
      tegorocznych pędów.
      Pozdrowienia,
      Jerzy Woźniak

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.