18.12.03, 20:33
Mam takie male pytanko, ile mozna maksymalnie zaplacic za uzywana
Encyklopedie Ilustrowana Kaktusow, autor:Clive Innes Charles Glass ?
( lub cena rynkowa takiej pozycji)
Prosze ewentualnie o podanie innej literatury wartej studiowania odnosnie
roznych gatunkow kaktusow i sukulentow oraz wszelkich metod hodowlanych.
pozdrawiam

Obserwuj wątek
    • jerzy.wozniak Re: Kaktusy 25.12.03, 22:00
      Witam na forum Gazety!
      Ja bym nie dał nic ponieważ jest to książka mało użyteczna w praktyce
      polskiego kaktusiarza. Zawiera bowiem zdjęcia wyłącznie roślin ze stanowisk
      naturalnych, co powoduje ze identyfikacja tych które wyrosną nam na parapecie
      lub szklarni jest prawie niemożliwa. Oprócz tego zawiera niezwykle mało
      informacjo o tych roślinach. Najlepsza pozycja i właściwie jedyną jest wydana
      przez Wiedze i Życie książka „Kaktusy i inne sukulenty” napisana przez Terry
      Hewit’a. Zawiera nie tylko ładne zdjęcia, ale również ogromną ilość
      pożytecznych informacji nie tylko o kaktusach, ale i innych sukulentach. Na
      polskim rynku nie ma innych ciekawych pozycji, pomijając nie warte uwagi
      książki pisane przez nieuków, a tłumaczone przez takich którzy udaja ze znają
      się na sukulentach. Na ryku światowym książek o tych roślinach jest wiele i z
      grubsza dzielę je na kolorowe do przeglądania zawierające zero wiedzy jak
      wymieniona przez ciebie książka Innesa i Glassa i książki zaawansowane lub
      naukowe takie jak wydana niedawno książka o rodzinie kaktusowatych napisana
      przez Andersona. Są również (choć bardzo rzadko ) książki perełki takie jak
      książka o lofoforze, czy genialna książka Rowley’a o Historii sukulentów. Do
      książek dla początkujących zaliczył bym m. innymi zawierającą dużo błędów, ale
      pomocną w identyfikacji roślin książkę japończyka Tony Sato czy ilustrowana
      encyklopedię sukulentów Sayev’y. Ja mam w swej bibliotece wszystkie książki o
      sukulentach które są warte tego, aby stały na półce i z przykrością stwierdzam
      że takich na 4 jest bardzo niewiele a na 5 to pojedyncze sztuki. Książki można
      kupić w zagranicznych firmach wysyłkowych sprzedających rośliny i nasiona
      których adresy podam jutro w wątku o nasionach kaktusów.
      Pozdrowienia,
      Jerzy Woźniak
      • turbi Re: Kaktusy 31.12.03, 19:55
        Widze,ze Pan wszystko robi tylko dla pieniedzy na tym forum ,naprowadzajac
        osoby ,ktore maja niepelna wiedze na przedstawicieli gazety lub ich
        wydawnictwa.Ksiazka o ktora pyta Ola ,jest ksiazka bardzo dobra dla
        poczatkujacych kaktusiarzy ,jest tam masa gatunkow i krotki opis,min
        tempertaury ,substrat itp..Tak samo jest z pytaniem Oli na temat firm nasienych
        i znowu naprowadza Pan biedne dziewcze na swoich znajomych,dziwie sie bardzo
        Panu jako doswiadczonemu kaktusiarzowi,ze nie zna Pan tak poteznej firmy
        szwdzkiej jaka jest SuccSeed.Ja zamawiałem wlasnie nasiona ztej firmy i mialem
        87%wschodow ,a przy nasionach z Mesa Garden nawet 30%nie bylo i kto tu mowi ,ze
        firma jest extra,chyba ,ze sie dostanie nasiona poznajomosci...swiezutkie i
        niezlezale.Pozdrawiam.Turbi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka