Forum Sport Sport
ZMIEŃ
  Dodaj do ulubionych

  Do organizatorów

  23.12.10, 11:05
  Jak Panowie zauważyliście ( organizatorzy) w poniższych wątkach rozwinęła się dość aktywna dyskusja dotycząca propozycji ewentualnych zmian regulaminowych jak i marketingowych dotyczących przyszłych edycji WL. W tej dyskusji brakuje tylko Waszego głosu. Co Wy na to? Czy ma to sens czy też jakąkolwiek szansę realizacji? Czy może nasze pisanie to taka syzyfowa praca bo i tak nikt na to większej uwagi nie zwraca? Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
  Edytor zaawansowany
  • 2second 23.12.10, 19:47
   Ja przypomniałem entuzjazm i fragmenty wydarzeń 1 i 2 edycji i mam nadzieję że organizatorzy pomogą grającym pobić rekordy ilości drużyn a regulamin i nagrody będą takie ,że uczestnicy będą aktywnie włączać się do gry w czasie trwania kolejek ligowych a Prezesi będą znani na forum ze swoich sukcesów w grze Wygraj Ligę a nie ze swoich wypowiedzi na forum.Bo kiedyś forum nie było i to co ja pamiętam to zamieszczała GW. Życzę Prezesom aby ich znakomite typy zamieszczała GW, PS,SPORT i PIŁKA NOŻNA a rozpoczęcie gry 15-dni przed rozpoczęciem rundy wiosennej. Organizatorom życzę wspaniałego SPONSORA a Prezesom wiele szczęścia i pobicia rekordu zgłoszonych drużyn.
  • akst1 28.12.10, 18:39
   Ja mogę się wypowiedzieć już bez żadnego wazeliniarstwa. Jeśli pula nagród będzie niższa niż 20 000, to odchodzę (ale na forum będę wchodził). Tłuką kasiorę i się z nas śmieją, Panowie Szlachta. Jeśli ja byłbym na miejscu kowalla, to bym tym wszystkim żył i odpowiadał na różne pytania, a nie udawał, że mnie np. słowa Prezesa gadam zupełnie nie obchodzą.
   Organizatorzy myślą, że tak dalece się uzależniliśmy, iż nie będziemy mogli z tym skończyć. Gruba pomyłka. U bukmachera za te np. moje 300 zł za edycję można też niemało emocji uzyskać.
   Wystukuję to wszystko i tak bardzo się śmieję, że aż mi przykro.
  • p_kozak 29.12.10, 16:08
   no coż... ja zalozylem sobie niedawno konto u bukmachera internetowego i powiem szczerze ze zabawa przednia, szczegolnie obstawiając mecze które sie oglada "na żywo", na mnie już wiele organizator nie zarobi, nic bym nie mowil na temat nagrod ale w obliczu wysylania tylu smsów co sezon by zagrac i posiadania sponsorów przez organizatora (np. heineken itp) to widac jawnie ze postanowiono sobie porzadnie zarobic na konkursie-zmian w konkursie nie chce sie im wprowadzic, mysla ze ludzie sa tak uzaleznieni ze zawsze bedzie spore zainteresowanie oj ale sie zdziwia... w obecnej formule gra sie napewno nie rozwinie, bez wysluchania ludzi i dzialan marketingowych nie ma fizycznych mozliwosci na sukcesy jak kiedys, do tego jeszcze brak reakcji na wpisy na forum....

   ps. rozmawialem z pewnym laureatem obecnej edycji konkursu i on podobno w rozmowie z Panem Kowalczykiem przekazał parę faktów z życia forum itp, dostał informację że jakoby dział zajmujący sie organizowaniem szykuje zmiany (bez sprecyzowania o jakie chodzi) ale zeby takimi rewelacjami sie podzielic z ludzmi to juz Pan organizator nie chcial zrobic bo najlatwiej ludziom ponaobiecywac bo ktos nie bedzie pamietal po 2 miesiacach przerwy... marketing to nie pojawienie sie w ostatniej chwili przed kolejna edycja informacji ze konkurs ruszy, kiedys bylo pospolite ruszenie i konkurs sam z siebie zachecal teraz trzeba popracowac na jego rzecz !!!
  • 2second 29.12.10, 19:14
   Brawo Prezesie p-kozak szczególnie ostatnie zdanie jest wspaniałe. Natomiast mnie u bukmachera nigdy tak nie pasjonowała gra jak w Wygraj Ligę . Bo jak źle wychodziła gra mojemu klubowi ,któremu kibicuję to mnie dopisywało szczęście lub było na odwrót i zawsze od lat była adrenalina przy śledzeniu rozgrywek Ekstraklasy. Nadajemy jak sądzę już na tych samych falach.?
  • p_kozak 30.12.10, 18:50
   mam nadzieje ze świąteczny czas przemyśleń i refleksji wszystkim posłużył do zrozumienia racji innych i współdziałania dla wyższego dobra, w tym wypadku konkursu :))) szkoda tylko ze redakcja tak nas traktuje... widać gołym nieuzbrojonym okiem:) ze konkurs wpadł w szerokie koleiny stagnacji i zeby te obecne 800-900 osób biorących udział w konkursie mogło sie cieszyć rywalizacja w większym gronie, a z większym zainteresowaniem poszły by i ciekawsze nagrody, to trzeba czegoś nowego skoro obecne realia takiej roli nie spełniają.... czego wszystkim konkursowiczom na nadchodzacy nowy rok życzę
  • akst1 31.12.10, 20:42
   Panie kozak, jesteś Pan OK, przykro mi, że kiedyś tak na Pana naskoczyłem. Jestem już sporo po którejś tam edycji w WL. A ponieważ jestem po którymś tam konkursie, domagam się większej od organizatorów demokracji. W końcu żyjemy w państwie demokratycznym.

   Nie wiem, czy to Agora, czy Pan kowall o tym decyduje, ale ja myślę, że nam graczom powinien się należeć większy szacunek ze strony organizatorów. W przeciwnym wypadku jestem skłonny powiedzieć, że nas się olewa.
   Wyrazem szacunku byłaby jawność w sprawie finansów WL, bo skoro ujawnia się ewentualnago sponsora, to należałoby również ujawnić tych wszystkich spośrod nas graczy, którzy na rozwój WL wkładają ileś tam słotówek. Bardzo ja np. byłbym wdzięczny, gdyby na którejś ze stron WL napisano, że Jan Nothaft włożył na rozwój WL 376 zł. (tyle a tyle dla kowalla, tyle a tyle dla jego pomocników, tyle a tyle dla Agory itd. i bylibyśmy jedną rodziną).
  • 2second 01.01.11, 00:49
   Panie Prezesie chyba się Panu Sylwester "rzucił na głowę" co kogo obchodzi ile Pan przegrał. .Pan chce rozliczać Pana Roberta Kowalczyka ile on zarabia pracując w firmie ,która organizuje tę grę. Naprawdę w tym forum panuje za duża demokracja ,że takie bzdury są przepuszczane na forum. Jak ktoś nie rozumie tego,że gra istnieje bo tworzy ją organizator a nie uczestnicy to niech nie wypisuje bzdur na forum. Nikt nikogo do gry nie przymusza. Mnie osobiście jest wstyd, że organizator czyta takie teksty,które zniechęcają organizatora do organizowania gry. Szanowni Panowie Prezes akst1 ma za dużo czasu i chce błyszczeć swoimi wypowiedziami na forum ,a że one są takie jakie są ale to są tylko myśli jednostki. Prezesie niech Pan nie odpisuje na moją wypowiedź .Lepiej będzie jak organizator pozbawi czytania tego co Pan napisał. Ja się z góry zgadzam, że moją też może wykasować aby to było zgodne z logiką.
  • p_kozak 03.01.11, 13:09
   eetam :) czym tu sie przejmowac, jezeli na forum krążą wymowne wypowiedzi to znaczy że są jeszcze ludzie z pasją....

   co do pełnej jawności organizatorów to z wiadomych wzgledow ta opcja by nie wypalila bo konkurs jest "X" gazety a nie prowadzony w czynie społecznym ale brak wypowiedzi kovalla i marwiego w jakimkolwiek względzie dotyczącym przyszłej edycji też jest wymowny... pierwsza osoba zasłania się działem organizacyjnym i nic nie wie (w koncu tu tylko pracuje :) ) a druga pełni funkcję pomocniczą i działa zgodnie z wytycznymi pierwszej osoby :) też sie nie wypowie, za to seryjnie są kasowane posty z obecnej i poprzednich edycji... taki negatywny dialog też niczemu nie służy, ale pisać na forum trzeba dopóki ktoś ostatni nie zgasi światła na forum !
  • akst1 03.01.11, 15:04
   Panie Prezesie 2secound, mimo wszystko Panu odpowiem, bo lubię Pana, a poza tym, jak pisze Prezes kozak, są jeszcze ludzie z pasją. Dla Pana pieniądze chyba mają dużą wartość, skoro Pan tak pisze. Dla mnie są tylko śmierdzącą mamoną, która jednakże jest warunkiem koniecznym do tego, by gra się kręciła. Myślę, że nasz guru, Pan kowall, jest na tyle jednostką wybitną, by mieć świadomość, że wszelkie kwestie finansowe są tabu tylko dla ludzi, dla których owe kwestie finansowe są ważne. Skoro ja liczbę złotówek traktuję jak liczbę kasztanów, to dlaczego np. nie mogę zapytać, ile tych dajmy na to kasztanów ktoś dostaje za ciężką pracę w całej edycji? Ja co do liczby moich kasztanów nie czynię tajemnicy, a co najważniejsze, pozbyłem się tych kasztanów bez najmniejszego żalu.

   Jeżeli ja się kogoś zapytam o jakieś pieniądze (a często to robię w życiu prywatnym) i przy okazji niechcący zadrasnę, to bardzo przepraszam. Nie mogę tylko zrozumieć, dlaczego ludzie są tak bardzo na to uczuleni.
   PS Prezesie 2secound, wprawdzie nie jestem purystą językowym, ale Pana styl w tę noc sylwestrową tak wypiękniał, że jestem w ciężkim szoku. Ach, te kobietki.
  • gadam 03.01.11, 22:50
   Panowie szkoda naszego czasu na pisanie. Zero odzewu organizatorów. Żal patrzeć.
  • t-clapek 04.01.11, 10:13
   spokojnie Panowie... spokojnie...
  • p_kozak 05.01.11, 11:54
   akurat na brak spokoju nie można narzekać, zwłaszcza organizatorów... a tak swoją drogą to czemu służy te cofanie się w rozpędzie konkursu? budżet spada a to oznacza że nie spełnia on wymagań inwestorów/sponsorów ? W normalnych realiach firma widząc osłabienie na rynku robi coś dla poprawy tego stanu rzeczy. Pół biedy gdy widać starania na rzecz biorących w udział w konkursie no ale tu ani komentarza ani jakiejkolwiek współpracy. Gdyby był dialog to by się pewnie więcej osób wypowiadało i w konstruktywnej burzy mózgów coś dobrego by sie narodziło a tak to wygląda jak (za przeproszeniem) "za Gierka", czeka sie aż centrala cos rzuci a potem niech się dzieje wola niebios... W poprzednim roku widać było jaskółkę nadziei bo na mundialu podjęto próbe ograniczenia liczby składów na jedną osobę, nie udało sie to bo jak to mówią "polak potrafi" obejść wszystko, to chociaż doczekaliśmy sie po latach narzekań ograniczenia zawodników z klubu, no ale mimo to liczba drużyn spada wraz z liczbą ludzi którzy wcześniej się tym konkursem emocjonowali. Punktacja jest za mało dynamiczna by mając większą stratę liczyć na odrobienie do czołówki, brak możliwości zastąpienia niegrającego kapitana zmniejsza możliwość ryzykowania ciekawymi typami na zapunktowanie w kolejce bo w razie nietrafienia zespół leci nieodwracalnie w rankingach (za wyjątkiem osób mających mnóstwo składów którzy mogą sobie takich kapitanów dowolnie wybierać), no i ta ciągłą odpłatność... czy naprawdę nie można przy tych niższych nagrodach jakie są obecnie w konkursach wynegocjować ze sponsorem nagród ? mogę zrozumieć dodatkowe rankingi w trakcie sezonu że tam trzeba by nazbierać na dodatkowe wydatki ale konkurs główny ? co to jest kilkanascie tysięcy dla znanej firmy? jeszcze zyskala by na promocji rozdając gadżety itp bonusy, widziałem akcje promocyjne gdzie osoby organizujące np. nieduży koncert w średniej wielkości mieście zbierały właśnie kilkanaście tysięcy na jedno takie wydarzenie i jakoś na tym wychodziły a co dopiero mając publikę internetową, która jest potencjalnie o wiele większa? reasumując do sukcesu może doprowadzić tylko zaangażowanie którego życzę Panu Kowalczykowi
  • 2second 05.01.11, 21:03
   Panie Prezesie p-kozak teraz Pan pisze dobrze. Tylko proszę przeczytać ostatni tekst Prezesa akst1 , po takim wejściu to ja będąc na miejscu organizatora też by mi się nie chciało z takim partnerem dyskutować co chce wszystko wiedzieć.Pewnej granicy prywatności nie powinno się przekraczać .Czyż nie tak ?
  • p_kozak 05.01.11, 23:28
   konkurs nie jest grą społecznie tworzoną przez grupe entuzjastow to i od firmy / organizatora takich danych nie mozemy żądać ale milo by bylo gdyby czasem ktos sie odezwal na forum, albo zaproponowal polemike na temat oczekiwan ludzi... kovall i marwi mysla chyba ze ludzie tylko krytykowac potrafia bo wynika to z faktu ze najczesciej potrzeby graczy sa wysuwane w polemikach, jezeli pojawialy by sie i glosy krytyki to co to komus przeszkadza? zawsze sa plusy i minusy jakiegokolwiek dzialania, przesiewając calosc tekstu na forum można dojsc do wlasciwych wnioskow dla zahamowania tendecji spadkowej konkursu, niestety jak widać na przykladzie organizatorów chyba pasja wygasła a została szara rutyna przyzwyczajenia do samej idei organizowania konkursu - apeluje do organizatorów zeby spojrzeli na konkurs z perspektywy czasu, zobaczyli ktore dzialania przyniosly efekt a ktore nie i kolejne edycje byc moze przywroca do gry tych co zrezygnowali a moze i bedzie cos wiecej...
  • 2second 06.01.11, 00:10
   Prezesie p-kozak jak Pan pięknie potrafi pisać. Ręce same się składają do oklasków. A kiedyś Pan tylko powtarzał coś co mnie okrutnie denerwowało. Już obaj o tym zapominamy. Ja wierzę że po tej ostatniej Pana wypowiedzi Organizatorzy się odezwą. Jutro jest Święto to odpuszczamy Organizatorom ale pojutrze to oczywiście się odezwą ,że czytają nasze wypowiedzi bo to przecież mogą zrobić i powinni zrobić na początek taki malutki sygnał.
  • t-clapek 06.01.11, 01:16
   Panowie, tak jak powiedziałem - spokojnie, będzie dobrze, naprawdę.
  • warp-75 06.01.11, 15:59
   panowie prezesi mało was, a t-clapek jak zawsze na trzeźwo :) i na zimno,
   pozdrawiam w nowym roku
  • p_kozak 06.01.11, 16:01
   no coż kontakt z Panem K. ułatwia spokojne oczekiwanie na kolejną edycję:) kolega będący obecnie jednym z laureatów też dostał inf. że może być tylko lepiej... ale znowu na ost. chwile wszystko ma być? im dłuższy czas wszystko będzie funkcjonować przed konkursem tym większa szansa na to że więcej ludzi sie skusi na zabawę z nami
  • akst1 06.01.11, 17:34
   Panowie Prezesi, ja jestem szczery chłopak (czasami bardzo mocno), więc powiem, że niestety zauważam na forum pewne tematy tabu, których ja organicznie nie trawię, a dotyczą one nie tylko kwestii finansowych.
   Co niektórzy domagają się ujawnienia rezerw i dat założenia teamów, które w tej chwili mają wpływ na kolejność drużyn. Ale dlaczego tego się domagają, tego już nie powiedzą (a my wiemy i nie powiemy, nieprawdaż?).
   Albo kim są przyjaciele naszych przyjaciół? (a my wiemy i nie powiemy, nieprawdaż?).

   Panowie Organizatorzy, czyż nie lepiej pójść w kierunku pełnej jawności i śmiać się z tego typu głupkowatych wpisów?

   PS Panie 2secound, gra z 80 stoczyła się na 20, a Ty widzę wciąż wiernopoddańczy. Gratuluję.
   PS Panie t-clapek, dziękuję za... (a ja wiem, ale nie powiem).
  • gadam 06.01.11, 22:11
   "Co niektórzy domagają się ujawnienia rezerw i dat założenia teamów, które w tej chwili mają wpływ na kolejność drużyn. Ale dlaczego tego się domagają, tego już nie powiedzą (a my wiemy i nie powiemy, nieprawdaż?). "

   Jak to nie powiedzą? Ja mówiłem o tym już dziesiątki razy dlaczego!! W CELU CAŁKOWITEJ JAWNOŚCI GRY. Aby nie było żadnych niedomówień i i pytań "dlaczego ten i ten prezes ma tyle i tyle punktów bo z punktacji wynika że powinien mieć mniej"
   Natomiast co do proponowanej przez Ciebie jawności finansów gry to myślę że trochę się zagalopowałeś:). Grę organizuje Agora i nic nam do tego ile na tym zarabia i czy w ogóle zarabia. Możemy sobie ponarzekać na pulę nagród oraz konieczność wysyłania sms-ów przy każdej okazji ale czy Pan X zgarnia 20% przychodów a Pan Y 40% to już nie nasza brożka. Ktoś zorganizował grę ( Agora) i możemy do niej przystąpić albo dać sobie spokój. I tyle. A domaganie się przedstawienia rachunków i faktur to już lekka przesada akst:)
  • 2second 06.01.11, 23:17
   Prezesie gadam dziękuje za logiczną wypowiedź.W 1 edycji przy równej ilosci punktów o kolejnosci decydowaly . 1.liczba punktów za zdobyte bramki.. 2.liczba punktow za żółte i czerwone kartki. 3.liczba punktów zdobytych przez najlepszego piłkarza. 4.wartość drużyny w mln.zł. .Organizator tak ustalił regulamin .Nie było możliwości dyskusji bo nie było internetu .Nie było problemu.Natomiast rezerwa była zawsze ukryta bo to jest utrudnienie gry i to zawsze będę popierał. Więcej składam wniosek aby nie podawac kto nie będzie grał w danej kolejce .Organizator to podaje z prasy i z internetu.Kazdy może to śledzić i powinien interesować się Ekstraklasą .Nie ma powodu aby szczególnie w początkowej fazie gry gdzie jest trudno znaleźć wartościowych rezerwowych aby dawać ściągi rezerwowych.
  • akst1 07.01.11, 23:46
   "...składam wniosek aby nie podawac kto nie będzie grał w danej kolejce .Organizator to podaje z prasy i z internetu.Kazdy może to śledzić i powinien interesować się Ekstraklasą .Nie ma powodu aby szczególnie w początkowej fazie gry gdzie jest trudno znaleźć wartościowych rezerwowych aby dawać ściągi rezerwowych" - słowa Prezesa 2secound.

   Panie Prezesie, podpisuję się pod tym obiema dłoniami i wszystkimi długopisami będącymi w tej chwili w moim zasięgu. Chyba jeszcze nigdy z Panem aż tak bardzo się nie zgadzałem. Im więcej będzie zależało od naszej wiedzy, od wiedzy poszczególnych prezesów, tym węższy będzie margines dla totolotka w tej grze. W czołówce będą ci, którzy będą na bieżąco śledzili Ekstraklasę. Niespodzianek jest mnóstwo, ale cała sztuka polegałaby na tym, żeby umieć je przewidzieć. I o wyłonienie eksperta (bardziej niż szczęściarza) chyba powinno chodzić w tym konkursie.
   Może powiem coś niepopularnego, ale wydaje mi się, że nie powinno być zastępcy kapitana (a zwykle mam sporo drużyn, wśród których bywa, że ruchu dokonuję tylko na pozycji kapitana). Wypowiedź swą motywuję tym, że w wypadku również zastępcy każdy z graczy tak się obstawi, że ten kapitan lub zastępca prawie zawsze będzie punktował. A to przerodzi się w pewną monotonię. Poza tym dla mnie rzeczą dołującą jest np. to, że mój kapitan zyskuje 2 pkt., a zastępca 15 (mieć nosa a nic nie zyskać - koszmar).

   Panie Prezesie 2secound, nie zgadzam się jednak z Twoją wypowiedzią, że rezerwa musi być ukryta, bo to jest utrudnienie konieczne w tej grze. Wg mnie, jeżeli chcemy ograniczyć loterię i bardziej utrudnić grę, to powinniśmy pójść ścieżką, którą wskazujesz na początku mojej wypowiedzi. Ukrywanie rezerw jest w tej grze po prostu rzeczą nienaturalną, budzącą różne niepotrzebne, niesprawiedliwe i szkodliwe domysły. Miałbyś rację, gdyby nie można było wymieniać zawodników. Wtedy byłaby pełna zgoda. Ale w sytuacji dopuszczalnej wymiany, gdyby ktoś ściągnął ode mnie kilku niby fajnych zawodników, mocno by się zdziwił gdyby w trakcie kolejki nie zauważył w mojej drużynie ani jednego.
   Pan Prezes gadam z niechęcią odniósł się do podglądania rezerw, choć pragnie, by taka możliwość została stworzona z racji przejrzystości gry. Ja uważam, że zaglądanie do rezerw byłoby dodatkowym smaczkiem (różne czynności dezorientujące, szokowanie konkurencji śmiałością posunięć itd. itd.). Uwierz mi, Prezesie 2secound, byłoby zabawniej.

  • warp-75 08.01.11, 18:43
   po co komuś zaglądać do kieszeni ??? sami i tak nie zorganizujemy gry (były wątłe próby) i tyle w tym temacie, może tylko postulować, postulować, postulować, ale i tak guzik z tego, a raczej sobie pisać na forum, bo tego co napiszemy oprócz nas nikt nie czyta, nudzimy się to sobie piszemy, ja właśnie tak robię i sobie piszę :) nie pokażą rezerwowych, żeby się nie upodobnić do fantasy.premierleague.com bo nie mają licencji za którą musieliby zapłacić, a chyba fantasy ma dłuższą tradycję choć mogę się mylić, pospolitego ruszenia na forum nie widzę nawet tych 800 prezesów, prowadzone są tylko polemiki kilku, powtarzam kilku zagorzałych zwolenników podczas snu zimowego gry :) nawet największe "tuzy" gry się nie wypowiadają tylko spokojnie czekają na wiosnę, a co wiosna pokaże zobaczymy pewnie i tak od drugiej kolejki zgodnie z tradycją :)
   Pozdrawiam
  • akst1 08.01.11, 21:09
   Panie Prezesie warp, ja się temu nie dziwię, że ileś tam setek prezesów z powodu jakiegoś tam np. strachu przed zamknięciem gry woli siedzieć cicho. Fajnie jest sobie pograć, ale karku nadstawiać... Przytoczę słowa wieszcza: "...Ciemności kryją ziemię i lud we śnie leży..."
   Jeżeli pojawi się kilku zuchwałych, to trzeba im powiedzieć: "cicho sza". Niby dla wspólnego dobra. Jakie to teraz wspólne dobro?
   Prezesie warp, Pan mówi, że z braku czegoś lepszego można sobie popisać. A dlaczego Panie Prezesie, nie można by np. tego potraktować jak sprawy najważniejszej na świecie? Np. żeby było zabawniej.
   Inna sprawa: jeżeli ja się ośmielam pytać Agory o jakieś finanse związane z WL, to tak jakbyś Ty, Panie Prezesie, zapytał się mnie, ile wydaję tygodniowo na Wyborczą. Odpowiadam: 10,50. I jakoś nie widzę, aby ta niby korona spadła mi z głowy.
  • 2second 08.01.11, 21:32
   Prezesie warp-75 każdy poświęca tyle czasu ile ma. Ja w tej w zimie poświęciłem dużo bo miałem urlop i z paroma Prezesami miałem na "pieńku" ale nie żałuje sądzę że doszliśmy do porozumienia.Pan jest pesymistą ja nie sądzę abyśmy grali od drugiej rundy i mam przekonanie ,że Pan Kowalczyk do tego nie dopuści.
  • akst1 08.01.11, 21:58
   Panie 2secound, a jak w średniowieczu zdobywano twierdze? Głodem, mocium panie. Ale taki Malbork nie dał się wziąć.
  • 2second 08.01.11, 22:54
   Ostatnią Pana Prezesie akst1 juz przeczytałem po wysłaniu swojej ponieważ oglądałem Galę Mistrzów i długo pisałem .Wiem że Pan lubi różne metafory .Mam rozumieć że długo Pan czekał na odpowiedź?
  • 2second 08.01.11, 22:44
   Teraz do Prezesa akst1 .O sprawach finansowych już nie mówimy zakończyliśmy i nie poruszamy tego . Bardzo proszę. Zgadzam się z Panem że z-ca kapitana jest niepotrzebny i ten też kończymy. Pozostał nam jeszcze ostatni problem ,który tu przedyskutujemy. UKRYCIE REZERWY. Tu zacytuję "gdyby ktoś ściągnął ode mnie kilku niby fajnych zawodników mocno bysię gdyby w trakcie kolejki nie zauważył w mojej drużynie ani jednego" Kolego akst1 zupełnie mnie to nie przekonuje gdyby Pan w trakcie gry zmieniał ciągle rezerwowych to by Pan miał tyle punktów ujemnych to bez sensu.Natomiast Panie Prezesie akst1 niech Pan to wykrztusi z siebie tu cytuję("ukrywanie rezerw jest w tej grze po prostu rzeczą nienaturalną,budzącą różne niepotrzebne,niesprawiedliwe i szkodliwe domysły.) że PAN MA ciągle na myśli że organizator może w przypadku ukrytego rezerwowego podmienić swojemu bliżej nieokreślonemu graczowi tego rezerwowego po rozpoczęciu kolejki gdyby zachodziła taka potrzeba. SZANOWNI PANOWIE POWIEDZIAŁEM to w końcu bo ja tego pod uwagę nie biorę to jest niemożliwe. Po pierwsze wierzę w uczciwość tej gry i mimo że gram od 1edycji i toczyłem nieraz różne spory mając inne diametralnie zdanie ale nigdy nie miałem wątpliwości co do uczciwości organizatora. Zaglądanie do rezerw to wcale nie jest dodatkowy smaczek.REZERWA MA POZOSTAĆ TAK JAK BYŁA DOTYCHCZAS UKRYTA.
  • akst1 09.01.11, 01:28
   Panie Prezesie 2second, potencjalny rywal widzi moich 18 zawodników i nie wie, których z nich wymienię, a jaki będzie skład mojej 11 czy kto będzie kapitanem, to chyba tylko z fusów od kawy może sobie powróżyć. Ale w tym wróżeniu będzie cała uroda i dodatkowy smaczek. Czy to naprawdę nie przekonuje Cię, Panie Kolego?
   Chyba że Pan, Panie Prezesie, chce stworzyć drużynę i nic w niej nie zmieniać. Rozumiem, będzie taniej.

   Panie Prezesie, ja organizatorom żadnej nieuczciwości polegającej na wspieraniu kogoś z ukrycia nigdy nie zarzucałem. Ja boję się tylko o to, że w wypadku niejawności rezerw pewnego typu myśli mogłyby mieć przystęp do głów prezesów, a jak Pan z pewnością wie, gdy coś przyjdzie do głowy, to przyjdzie. I tym uporczywiej będzie w niej siedzieć, im bardziej ktoś będzie się chciał tej myśli pozbyć. Ujawnienie rezerw od razu spowodowałoby nazwanie pewnego rodzaju myśli absurdem i cześć. Co z tego, że ja również mocno wierzę w uczciwość organizatorów, gdy prawidłowości psychologiczne są mniej więcej takie, jak wyżej nakreśliłem. I ja, Pan czy inni prezesi tego nie zmienimy, bo tylko spełnienie pewnych warunków formalnych pozwala nazwać absurd absurdem.

  • p_kozak 09.01.11, 13:12
   Jawność to podstawa do jasności zasad rządzących konkursem. Owa "jasność" przekłada się na większe zaufanie do gry potencjalnych nowych graczy, no bo przecież oni znając światowe standarty nie wiedzą jak "my" że tu kraina mlekiem i miodem płynąca :) a jeszce gotowi pomyśleć że coś tu jest ustawione... mam nadzieję że po zastanowieniu zasada "jasności reguł" doprowadzi wątpiących w nią do rychłego oświecenia:) Wiedzą to ludzie organizujący najpopularniejsze konkursy dla publiki z całego świata tylko w naszym polskim grajdole każdy chce ze wszystkiego robić tajemnice. Takie jest moje zdanie i każdy może mieć inne ale bez argumentów to przekaz niebędzie dwustronny. Jestem również za ustanowieniem zastępcy kapitana bo to zwiększy liczbę elementów układanki jaką jest nasza wirtualna drużyna. Co nam po tym co jest teraz skoro oglądając składy czołówki widze tych samych kilku kapitanów którzy sa najpewniejszymi typami bo przecież nie mozna sobie pozwolic na strate punktów, nieprawdaż? ile razy mialem dylemat np. dla wyboru Nowaka itp bo jak wszyscy wiedza to "szklany zawodnik" czesto ma kontuzje ale jak gra to czesto dobrze punktuje... to jest jakis argument "za" ponadto dla kogos z mniejsza liczba druzyn nietrafienie kapitana to spadek w rankingu ktorego nie da sie nadgonic czesto bo sa ludzie ktorzy majac mnostwo skladow zawsze cos trafia wiec dla tych co maja po kilka skladow i tych co zaczynaja przygode z konkursem tez majac niewiele skladów mozna by dac szanse na cokolwiek w tej grze?
  • 2second 09.01.11, 19:15
   Prezesie p-kozak w każdej grze losowej teoretycznie kto ma więcej losów zawsze ma większe szanse wygrania ,choć trafiają się wygrania 6-ki w totka na chybił trafił. Ale czytaliśmy też procesy sądowe osobników którzy setki tysięcy swoich i nie swoich zainwestowali w gry i przegrali. Proszę do tego tematu nie wracać bo pomyślę że Panu z lenistwa nie chce założyć tych kilkunastu drużyn ale wygrać to by Pan chciał. Od przyszłego tygodnia drużyny zaczynają przygotowania. I powiem jedno gdybym wiedział o wszystkich drużynach Ekstraklasy tyle ile wiem o drużynie o drużynie,której kibicuje to bym na pewno był już zwycięzcą. I to jest fakt że najważniejsza jest wiedza.
  • 2second 09.01.11, 18:57
   Prezesie akst1 Panu wiedza całej 18-ki jest potrzebna do komentowania na forum i mącenia w głowie liderom konkursu ,pozornie to jest zabawne ale z czasem to przeszkadza. Mącenie i propozycje jakie Pan składał liderowi nie było to miłe ale cóż miał zrobić .W czasie gry forum musimy czytać. Ja jestem zdecydowanym przeciwnikiem tego typu posunięciom.Jak by wyglądało forum i jak by wyglądała gra gdyby np.znalazło się np.30 naśladowców Prezesa akst1. Miałem wrażenie że Pana zazdrość, że Prezes hawk21cmb tak długo przekraczała granice taktu.l
  • akst1 09.01.11, 20:09
   Panie Prezesie 2second, jeżeli Ty mnie posądzasz o mącenie w głowach i o takie niskie pobudki jak zazdrość, to sobie jeszcze raz dokładniej poczytaj wpisy dotyczące XIX edycji. Skup się na faktach, a to co miłe lub niemiłe pozostaw w niedopowiedzeniu. Teraz to piszesz, jakbyś nie zauważał różnicy między 1000 a 10000. Bagatelka-jedno zero.
  • akst1 09.01.11, 20:41
   Prezesie p_kozak, ja jestem przeciw zastępcy kapitana, ale jeżeliby opcja z zastępcą się pojawiła, też byłoby w porządku. To jest sprawa, powiedziałbym temperamentu. Ktoś wykonuje dwa pstryknięcia i się nad tym więcej nie zastanawia, bo chce się skupić na składzie. Ja się temu nie dziwię. Jest Nowak i jest silna asekuracja. Weźmy pod uwagę coś takiego: Nowak gra jak z nut, GKS przyjmuje na swoim boisku jakiegoś średniaczka i prawdopodobieństwo zdobycia przez niego tych 11 pkt. jest bardzo realne. Panie Prezesie, oczyma wyobraźni widzę wśród graczy 80% Nowaka w roli kapitana, a w roli zastępcy innych wyróżniających się zawodników. To jaka to dynamika gry?
   Teraz hipotetycznie weźmy coś innego pod uwagę: jest duże prawdopodobieństwo, że Nowak np. dwie brameczki strzeli, ale szansa na jego występ wynosi 50%, a nie ma w naszej grze opcji w postaci zastępcy kapitana. I to jest właśnie ten smaczek, który ja lubię, bo wiem, że wiadomy dylemat jest udziałem większości prezesów. Zawsze można asekuracyjnie postawić na kogoś sprawdzonego albo zaryzykować...
  • prezes-33 09.01.11, 23:29
   Zlikwidujmy rezerwowych w ogóle, to dopiero będzie smaczek. A raczej prawdziwy SMAK... Przeforsowaliśmy ograniczenie liczby zawodników z jednego klubu do trzech - i jest to duży sukces. Następnym będzie mam nadzieję zastępca kapitana - opcja przetestowana i sprawdzona w praktyce. A najciekawsze, że zaakceptowana przez wszystkich grających - bo nie przypominam sobie jakichkolwiek protestów dotyczących tej zmiany regulaminu w czasie gdy odbywał się konkurs Wygraj Mundial. pzdr
  • 2second 10.01.11, 00:29
   Chciałem powiedzieć Prezesie-33 cieszę ,że Pan się odezwał po kiedyś po Pana wypowiedzi do mnie byłem bardzo wkurzony i poniekąd,że tak długo przekonywuję do tej gry 2 prezesów to Pana zasługa. Ale jeden bardziej zadowolony w grze jest jak wprowadza Prezesów w błąd i denerwuje ich a drugi znowu chciałby wygrać ale jak najtańszym kosztem bez żadnego wysiłku.Dlatego też Pana propozycję akceptuję bez zastrzeżeń .Dalsze czytanie że trzeba leniwym Prezesom podawać wszystkich rezerwowych a oni sobie wybiorą dla siebie to co inni wymyślą mija się z celem.Kończę dyskusję na forum i przygotowuję się do gry bo drużyny zaczynają przygotowania do sezonu.
  • p_kozak 10.01.11, 12:51
   Prezesie 2second czytając uważnie forum posądza Pan mnie o lenistwo że niby składów nie chce mi sie klepać seryjnie żeby mieć szansę na wygranie konkursu? grałem i małą i duża pulą drużyn i tylko jednego do tej pory mogę być pewny-duża ilość składów=duże prawdopodobieństwo wygrania w konkursie czegokolwiek, piszę tu o własnych doświadczeniach i tych kolegów którzy biorą jeszcze udział w tej zabawie. Nie mogę mieć zastrzeżeń że są ludzie grający setkami składów bo regulamin na to pozwala ale wystarczy popatrzeć na czołówkę ilu z tych 800-900 graczy jest w pierwszej 30, 50 itp generalki, ciągle są te same nazwy drużyn z roznymi cyferkami, te same nazwy prezesow... o czym to świadczy? i nie mowie tu o tym ze kazdy ma wygrac zeby to bylo wyznacznikiem dobrego konkursu bo juz nieraz ktos przekrecal moje slowa tylko wskazuje ze majac niewiele skladow w porownaniu do hurtowni nie ma za bardzo czego szukac po kilku kolejkach konkursu majac strate do druzyn z nieprawdopodobnymi ukladami obron, kapitanów itp zbiegow okolicznosci a sam konkurs przy obecnej punktacji tez nie ulatwia gonienia czolowki, gra jest płatna więc wymagam by każdy miał szanse na wygrana a nie tylko "inwestorzy", myślę że przez tą odpłątność i koniecznosc robienia duzej liczby druzyn i spedzenia nad tym regularnie sporej dawki czasu wielu zrezygnowalo z konkursu a i wielu to zniechecilo juz po pierwszym sezonie
  • keicam47 10.01.11, 13:33
   A mi się marzy aby kiedyś WL miało formułę tzn kadry klubowej np 25 zawodników na całą runde i tylko spośród nich moglibyśmy ustalać skład i rezerwowych na dany mecz.
   Szeroka kadra wybrana przez danego gracza mogłaby byc widoczna odpoczątku dla wszystkich,natomiast skład na dana kolejke dopiero po jej rozpoczęciu,tak jak to ma miejsce teraz.
   Myślę że byłby to pewnego rodzaju kompromis w tym co napisaliście powyżej.

   Ps. Prezes T-C cieszy się zapewne namysl o ruchomych cenach zawodników w przyszłej edycji WL.
  • p_kozak 10.01.11, 14:44
   ruchome ceny? nie no to zbyt piekne zeby bylo prawdziwe...
  • t-clapek 11.01.11, 22:26
   keicam47 napisał:

   > Ps. Prezes T-C cieszy się zapewne namysl o ruchomych cenach zawodników w przyszłej edycji WL.

   Generalnie cieszę się z tego wszystkiego, z czego inni będą mogli się cieszyć... :)
  • p_kozak 10.01.11, 13:07
   kwestia rezerwowych: jak sciagniecie od kogos genialnych graczy z rezerwy (w przypadku jej uwidocznienia) mialo by pogorszyc sytuacje przewidujacego prezesa? majac super grajkow prowadzi sie w rankingu wiec jak ktos bedzie chcial miec tego samego gracza co lider to raz ze ma juz strate i generalnie skoku jakosciowego to nie spowoduje a dwa ze dochodza jeszcze do tego punkty ujemne za transfery... "genialnych" rezerwowych tez mozna miec tylko ze jezeli nie zapunktuja oni na tyle by wzbudzic zainteresowanie innych prezesow to i tak ich nikt nie kupi a i ci sami gracze tez wiele nie wniosa do gry... gdy zawodnik dobrze punktuje to maja go prawie wszyscy wiec nie wiem co za problem z wyjasnieniem sytuacji widocznosci calej druzyny u konkurencji, sprawdzxa sie to w innych konkursach to czemu dobrych przykladow nie przenosic na nasz grunt? no chyba ze komus nie zalezy na przejrzystosci gry i robi z tego WIELKIE tajemnice choc nie wiem po co- to samo w kwestii zastepcy kapitana, daje on wieksze pole manewru i jest kolejny element do zastanowienia sie w konkursie, im wiecej kwestii do zastanowienia tym wieksza satysfakcja z gry, z drugiej strony mozna by zlikwidowac kapitana, jego potencjalnego zastepce ale trzeba by bylo dodac w punktacji wiecej mozliwosci punktacji zeby gra utrzymala dynamicznosc... na forum wypowiadaja sie niestety nieliczni wiec prezesie 2second nie ma co robic afery ze Pan walczy z kilkoma prezesami i ich widzimisię bo z drugiej strony po Pana stronie tez wypowiadają sie jednostki, ot taki mamy udzial ludzi w polemikach na forum i nic w tym nadzwyczajnego
  • akst1 10.01.11, 15:06
   Panowie Prezesi p_kozak i prezes-33, Wasze wypowiedzi sprawiły, że mocniej zacząlem się zastanawiać nad Waszą propozycją dotyczącą zastępcy kapitana.
   Otóż Panowie, ja uważam, że brak zastępcy jest zmorą hurtowników. Przecież ktoś, kto zakłada np. 200 drużyn, zazwyczaj nie chce łożyć na ich utrzymanie. Wspiera swoją czołówkę, a reszta tkwi w letargu. I fajnie dla takiego prezesa jest, gdy w roli kapitana mu zawsze ktoś zapunktuje, bo wtedy z tego swego letargu częściej budzą się różne drużyny.
   Natomiast brak zastępcy kapitana sprawia, że hurtowników krew zalewa, gdy ich wybraniec kapitan złapie kontuzję albo żółte kartki albo ni stąd ni zowąd straci zaufanie trenera.

   Panie Prezesie p_kozak, z tym brakiem zastępcy dobrze jest, bo wiem, że wszelkie utrudnienia dla hurtu są przez Pana mile widziane. Może to właśnie dzięki temu trzecie miejsce w generalnej zajął Prezes mający tylko dwie drużynki, a szóste Prezes z 5 teamami.

   Natomiast Pan prezes-33, mimo że gorąco zapraszany nie wszedł do pokoju zwierzeń, to powiedział kiedyś, że idzie w kierunku hurtu, dlatego nie dziwię się jego zdenerwowaniu, gdy widzi teksty nie po myśli, ani nie dziwię się jego lobbowaniu w sprawie wprowadzenia zastępcy kapitana.

  Popularne wątki

  Nie pamiętasz hasła

  lub ?

   

  Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

  Nakarm Pajacyka